Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallás egyszerűbb, mint a...

A vallás egyszerűbb, mint a valóság?

Figyelt kérdés
2010. dec. 22. 00:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%

Miért, mi a valóság???

Tudnál rá objektíve válaszolni?!

2010. dec. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
A valóság a természet és az anyagi világ tudatunktól függetlenül létező része, mindaz, ami megfigyelhető, megérthető és a tudomány, a filozófia vagy más analitikus rendszerbe sorolható. A valóság alapvető jellemzője az, hogy objektív, magyar szóval tárgyilagos, vagyis független a megfigyelőktől, azok helyzetétől, mozgási állapotától és az eszközöktől, amiket a valóság megfigyelésére a megfigyelő felhasznál, valamint független a megfigyelő prekoncepcióitól, értékítéletétől, nézeteitől is. A valóság megtapasztalásának vannak korlátai, de a megismerésére tehetünk erőfeszítéseket. A tudományos megismerés célja az objektív valóság feltérképezése. Csak, hogy ne írjak hosszan...
2010. dec. 22. 01:44
 3/22 anonim ***** válasza:
Mivel léteznek vallások, ezért a vallás a valóság része, egy rész pedig egyszerűbb, mint az egész, aminek része, tehát igen, a vallás egyszerűbb a valóságnál, bár az a gyanúm, hogy nem erre a banális állításra voltál kíváncsi.
2010. dec. 22. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
51%

01:44


"A valóság a természet és az anyagi világ tudatunktól függetlenül létező része"


Egy idealista világképben pl. az anyagi világ nem független a tudatunktól, oszt' mégis van valóság. Valami nem stimmel a valóság-definícióddal. Hol kevered a természettel, hol meg nem.

2010. dec. 22. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
41%

Ha azt vesszük a valóság definíciójának amit leírtál, akkor a vallás, lényegesen nehezebb (bonyoloultabb).

Hiszen a vallást "gyakorolni" kell, míg a valóság az egyéntől függetlenűl megtörténik, létezik.


Hogy mégis miért választják sokan a "nehezebb" utat?

Mert az embernek szüksége van hitre és arra a tudatra, hogy valaki vigyázza a lépteit.

Továbbá, ha nem lenne vallás, nem alakult volna ki az erkölcs. Még mindig ott tartanánk, hogy "ha kell, elveszem akár a jelenlegi tulajdonos életének az árán is" (jó, tudom, egyesek még mindig itt tartanak, de azért a többség akkor sem vesz el semmit, ami nem az övé, ha nem látják mások).

2010. dec. 22. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

Egyetlen "baj" van a definícióddal...hogy a tudatodból ki nem tudsz lépni, vagyis te azzal a bizonyos "objektív valósággal" érintkezni sem tudsz, csupán csak feltételezed a létezését, ami lehet felesleges is...és lehet ez okozza a problémát, furcsa is egy olyan dolgot valóságnak nevezni, amit meg sem tudunk fogni...Lehet új kérdés kerül most majd felszínre a régi(Hiszel Istenben?) helyett, mondjuk az, hogy "Hiszel a külső világban?". :)


a kérdésre válaszolva ne ítéljünk felszínesen arról, hogy mi a valóság, előszőr lehet azt kéne megbeszélni, hogy mi nem az, és akkor kizárásos alapon megtudjuk. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
igen sokkal egyszerűbb!
2010. dec. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy a második válaszoló írta, a vallás a valóság része, méghozzá szerves része. Éppen ezért nem nevezném "egyszerűbbnek", szerintem ez a jelző nem jó rá. Minden ember életében komoly szerepet kap a vallás, mivel a valóság szerves részét képezi. Ez teljesen független attól, hogy valaki istenhívő, vagy sem, hisz-e természetfeletti létezőben, vagy sem, tartozik-e valamely egyházhoz, vagy sem - valamilyen formában mindenki mindenképpen "vallásos".

Azon ateista tudósok is, akik a "valóságot" igyekeznek megfejteni, vagy legalább valahogyan definiálni.

Bár az is igaz, hogy még a reál tudományok sem olyan "objektívek", nem egyértelműek a mélyebb szinteken.


Szóval én a vallást az emberi természet elidegeníthetetlen és szerves részének tartom, melyet jól is és rosszul is fel lehet használni.

Jól, ha a megismerhető valóságot szeretnénk általa kikutatni és az eredményeit pozitív célokra használjuk.

Rosszul, ha önző vágyak hajtanak és romboló, vagy pusztító célokra használjuk a vallást, esetleg hiszékenységből fogadunk el dolgokat, melyek valóságosságáról nem győződtünk meg.

2010. dec. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
szerintem meg mindkettő bonyolult és nehéz :D
2010. dec. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"A valóság a természet és az anyagi világ tudatunktól függetlenül létező része, mindaz, ami megfigyelhető, megérthető és a tudomány, a filozófia vagy más analitikus rendszerbe sorolható. A valóság alapvető jellemzője az, hogy objektív, magyar szóval tárgyilagos, vagyis független a megfigyelőktől, azok helyzetétől, mozgási állapotától és az eszközöktől, amiket a valóság megfigyelésére a megfigyelő felhasznál, valamint független a megfigyelő prekoncepcióitól, értékítéletétől, nézeteitől is. A valóság megtapasztalásának vannak korlátai, de a megismerésére tehetünk erőfeszítéseket. A tudományos megismerés célja az objektív valóság feltérképezése."


Vicces! :)

és hogyan neveznéd azt ami létezik, de nem anyagi?

2010. dec. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!