Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A biblia szerint két embertől...

A biblia szerint két embertől származik az összes többi nép?

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 21:33
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

Szintén versenyző


Elnézést a hallgatásért – tudok és természetesen szeretnék is válaszolni.

Ahogy várakoztam, arra számítottam, hogy a kérdések apránként csepegtetve megjelennek majd az új téma felvetések között.


Rendben, értem, maradjunk ebben a témakörben, végül is valahol el kell kezdeni,pl. Ádámnál és Évánál.


Mivel az elmúlt pár napom, egy kicsit sűrű volt, ezért sajnos csak a holnapi napon lesz időm arra, hogy egyenként megválaszoljam a kérdéseket.

Addig is köszönöm a türelmet!


Üdv.

2010. nov. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

A kánonok kiállták a próbát: igen tűzzel, vassal. Aki nem akarta elfogadni, mert esze is volt és gondolkodott, azt egyszerűen megkínozták és megölték - pedig a tízparancsolatban az is benne van, hogy ne ölj.


Az inkvizíciót nem mentegetem, de csak, hogy tudd, azért senkit sem kínoztak meg hogy elfogadja ami benne volt a Bibliában. Ennek nagyon egyszerű oka volt: az emberek többsége nem tudott olvasni, a mise amúgy is latin nyelven ment. Azt adtak be az embereknek amit akartak,nem volt szükségük kényszerítésre.A Szent íráson nem lehetett változtatni, hiszen azt a legtöbb nép ismerte, birtokolta, nem lehetett volna megúszni bármilyen önkényes változtatást.


Azon kívül a mai napig olvassák és hiszik gondolkodó emberek, pedig nem kell félniük senkitől és semmitől. Ha a te temetésedről kéne leírást adnia négy embernek, akik közül valószínűleg nem is mindegyik volt ott, szemtanúkat kérdeztek ki évekkel később,satöbbi, akkor a négy beszámoló nem lenne egységes. De az lényeg az hogy mind a négy szerint keresztre feszítették, meghalt és föltámadt. A kánonba ezek azért kerültek be, mert a legkorábbiak és szellemiségükben követik a fonalat.


Freya

2010. nov. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

VERSENYZŐ


Tisztelt Hölgyeim és Uraim, ez itt a kérdés a kérdésben:


"A bibliai leírás szerint, Káin Nód földjén telepedett le. A Nód földi élőlények emberek voltak-e és ki teremtette őket?"


A Nód földi élőlények, pontosabban Káin és felesége (majd gyermekeik) emberek voltak és ugyan úgy születtek, mint bármelyik másik ember.


A Biblia leírása szerint, csak két embert teremtett közvetlenül Isten (Ádámot és Évát). Ezt követően, minden ember az ismert, hagyományos módon érkezett a létezésbe.

A témához kapcsolódva, talán a legrövidebb és legpontosabb magyarázatot Mr. Saulus, későbbi nevén Tarzuszi Pál, vagy ismertebb nevén Pál apostol adta akkor, amikor Athéni ”kirándulása” során a bölcsességet kereső Görögök felkérésére, szónokolt.


"Az Isten, aki teremtette a világot és mindazt, ami abban van, mivelhogy ő mennynek és földnek ura, kézzel csinált templomokban nem lakik.

És az egész emberi nemzetséget egy vérből teremtette, hogy lakozzanak a földnek egész színén, meghatározván eleve rendelt idejüket és lakásuknak határait;"


Az egy vérből teremtette, természetesen nem azt jelenti, hogy Isten a föld különböző pontjain, ALIEN 4. verzióban több prototípust is készített az emberből.

Az Újszövetségben az ember teremtésére utaló leírások egyértelművé teszik, hogy ilyen speciális és ihletett alkotó munkát, csak Ádámmal és Évával kapcsolatosan végzett.

Tehát visszatérve a kezdetekhez - a Biblia nem nevezi meg Káin feleségét, bár itt szeretném megjegyezni, hogy a bibliai szereplők közül csak keveseknek a feleségét nevesíti. Ami azonban egyértelműen megállapítható, hogy ő is ember volt.

Mivel Káin házasságot kötött vele és gyermekeik is születtek, vagyis nőből volt, ezért logikailag, csak két lehetőség adódik:

Vagy Éva (Káin anyja) volt az, vagy pedig Káin, valamelyik lánytestvérével bútorozott össze.

Az elsőt több okból is kizártnak tartom (talán ennek a magyarázatába most nem bocsátkoznék), vagyis maradt a második verzió, a testvérházasság.

Ez annál is inkább valószínű, mivel a közeli vérrokonok házasodásának a tilalma, csak jóval későbbi, a Mózesi törvényben jelent meg.

Ezt erősíti az a tény is, hogy az említett Mózesi törvényig a biblia több olyan esetről tudósít, amikor testvérek között kötetett házasság.

Tehát véleményem szerint a Nód földi emberek, Káin lánytestvére és az ő testvérházasságukból született reprodukciók voltak.


Folyt köv. holnap…

2010. nov. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Szerintem már korábban is kifejtettem azt az álláspontomat,hogy 1. emberi faj létezett. 2. Ádám és Éva, férfi és nő jelképei, vagyis az egész emberiség nevében kialakult változásról van szó. 3. Ádám azért van megnevezve, mert ő az első öntudatra ébredt ember, ergo neki már neve is van. Az, hogy az emberi faj egy pártól származik-e vagy sem, majd a genetikusok és evolucionisták elmagyarázzák, én nem vesztegetném az időmet ilyen részletkérdésre.

A Biblia szerint Káin idejében létezett emberiség. Más tartományból választott feleséget.


Freya

2010. nov. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

Kedves versenyzőtársam!

Mi történ az Isten fiai és a föld leányai között?


Mivel a szóban forgó témával kapcsolatosan egy könyvtárat lehetne megtölteni, ezért most, csak az esszenciáját és kontúrjait szeretném fölvázolni, ennek az igazán izgalmas történetnek.

Az alábbi leírásban több részt, idő és hely hiányában nem fogok tudni kifejteni, de természetesen igény szerint megteszem.

Tehát a történet röviden a következő: az I. Mózes 6:1-4 alapján az Istennek a fiai megkedvelték, majd feleségül is vették a föld leányait és szexuális kapcsolatba léptek az általuk kiválasztott nőkkel. Kapcsolatukból különleges, híres-neves emberek születtek.

A történettel kapcsolatosan nyilván fölmerülhet néhány kérdés:


Kik ezek az Istennek a fiai?

Miért jöttek?

Hogyan tudtak becsajozni?


Az Ó- és Új szövetségi kijelentések és utalások alapján az említett Istennek a fiai, minden bizonnyal angyali lények voltak, bár a szakemberek részéről, ezen a mai napig folyik a vita.

Szóval a bibliai utalások alapján én maradnék az angyali verziónál, ami számomra sokkal valószínűbbnek tűnik, mivel az Isten fiáiból, eddig csak egy olyan személy van, akit Isten fiaként ismerünk.

Az Isten angyalai olyan szellemi lények, akiknek a fő feladatuk az Isten törvényének a védelme, vagyis a szóban forgó teremtmények, olyan szuperzsaruk, akiknek Istentől rendelt jogkörük és faladataik voltak (vannak).

Éppen, ezen szolgálat teljesítése alatt kompromittálódtak, amikor rágerjedtek a föld leányaira. Megjegyzem, hogy ez egy XXI. századi szemlélő számára teljeséggel érthetetlen, hogy valójában mi a probléma azzal, hogy ezek a lények becsajoztak.

Mondhatnánk semmi, illetve csak annyiban probléma, hogy ezeknek a zsernyákoknak nem ez volt a feladatuk és küldetésük, vagyis Isten értékítélete alapján, nagyon súlyos fegyelmi vétséget követtek el.

Különböző teóriák és feltételezések léteznek arra vonatkozóan, hogy nagyságrendileg hány ilyen korrupt zsaru lehetett, akik elhagyták a szolgálati helyüket. Sok. Valószínűleg a teljes ”Angel” állomány egyharmada.

Ezeknek az Isteni származású teremtményeknek a létezésében az I. Mózes 6:1-4 egy rendkívül fontos esemény volt, amely az Isten személye iránti hűségük és a feladathoz, illetve küldetésükhöz való ragaszkodásuk bizonyításának a próbája is volt a számukra.

Továbbá, Isten ellenségének egyik fő célja a Föld és a Menny integrációjának, és az emberiség megváltásának a megakadályozása volt. Ebben a csúcskopók korrumpálása, nagyon fontos szerepet játszott és a leírások alapján, tulajdonképpen bizonyos mértékig sikerrel is járt.


A genetikai keveredés eredménye az lett, hogy nefilimek (bukottak) születtek, akik ugyanakkor hatalmasok, gigászok voltak és különleges tudásuk birtokában nagyon gyorsan híressé váltak. Ezek a hibridlények egyszerre hordozták az emberi faj és a lázadó angyalok természetét és tényleg olyanok voltak, mint a korrupt zsaruk, egy idő után, rendkívül erőszakosak, gonoszok, viszont származásukból adódóan kivételes tehetségűek. Érdekessége még ennek a történetnek, hogy ékes példája annak is, hogy a nők teherbe esése, illetve a magzat fogantatása, nem csupán a férfi ivarsejtje által valósulhat meg, hanem általunk ismeretlen, „spirituális magtól" is.

Mivel ez a LOVE-PARTY egy Isten elenni lázadás volt, aminek a következtében a föld megtelt gonoszsággal, és az emberek szívének minden gondolata szüntelen csak gonosz lett, ezért nem véletlen hogy a történet folytatásában egy pusztító ítélet következett az özönvíz.

Ez a globális lázadás Noé családját kivéve az egész emberiséget megrontotta és szembefordította a Teremtővel, vagyis Noé Family kivételével mindenki ment a levesbe.

Hát röviden ennyi és ahogy említettem, sajnos idő és hely hiányában, nem tudok utalásokat, forrásokat és magyarázatokat fűzni a leíráshoz.

2010. nov. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

1 a biblia ennek a része mese tehát kétlen

2 II jozsef is rokonnal házasodott az később nem volt vérfertőzés? / ők csak azért hogy családban maradjon a királyság/

2010. nov. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

Kedves 19:15-ös


Ha már 95%-os eredményességet tudhatsz magadénak, akkor legalább annyira vedd a fáradtságot, hogy az egyik mondatodat érthetően fogalmazd meg. Bocs.

Vagyis - kérlek, hogy fuss neki még egyszer, mert nyilván valamit szerettél volna mondani, de nem igazán jött át.

Hajrá!

2010. nov. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Versenyző vagyok: VERSENYZŐ


Amit írsz elfogadhatónak tűnik és generál újabb felvetéseket:

- nem tudni, hogy ha nód földjét Nód-ról nevezték el, ő, hogyan került a Föld nevű bolygóra. Lehetett Ádám x-dik fia is, aki engedetlenül elment más tájra, vitte magával lánytestvérét és nemzettek sok - sok családot, akihez csatlakozott Káin. De Káin hány évig is élt, tudott még nemzeni is?

- "Kik ezek az Istennek a fiai? Miért jöttek? ....." a lehetséges választ nagyon szépen megfogalmaztad, de ez nincs benne a Bibliában. Tehát én is gondolhatok arra amire akarok. Nekem a kiinduló ponttal van bajom: "ha már beleírták a Bibliába", akkor benne hagyhatták volna azt az értelmezést is, hogy kik az Isten fiai. És akkor még nem beszéltem Salamonról és Sámsonról sem. Jézust azért hagyom ki, mert az maga az Isten volt emberi formában.

2010. nov. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Bocsánat, hogy beleszólok a diskurzusba, de úgy gondolom érdemes lenne végre helyre tenni ezt az "Istennek fiai" kérdést. Nagyon divatossá vált az elmúlt időszakban kiragadva a szövegkörnyezetből önálló életre kelteni az istenfiakat, és angyaloknak aposztofálni őket.


Én az gondolom a Biblia nem misztikus mű. Élesen megkülönböztethetők benne a jó és rossz oldalán állók. Szerintem vitán felül áll az, ha egy angyal elhagyva az ő feladatát engedetlen módon az Isten akaratával ellentétesen cselekszik, és ezt valaki később elmeséli nem fogja azt Isten fiaként emlegetni, hanem egy bukott angyalként, démonként...stb. Valaki vegye már a fáradságot és olvassa vissza az előző fejezeteket is. Itt kissé unalmasnak tűnő nemzettségtáblázatokat láthat, melyeknek látszólag nem sok jelentősége van a történetek szempontjából. Látszólag. Először Kain, majd Séth nemzettségéről olvashatunk. A 6. fejezet ennek a két nemzettségnek az összeházasodásáról beszél, ahogyan egyébként pl. Károli is megcímezte ezt a részt.


Üdv. Péter

2010. nov. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Tisztelt Versenytárs, Kedves Péter és Mindenki!


Elnézést a hallgatásért, 1 kicsit sűrű volt a hét, de azért örülök, hogy így összejöttünk.

Ahogy korábban is említettem, sajnos idő és hely hiányában, nem tudok utalásokat, forrásokat és magyarázatokat fűzni a leírásomhoz, de a föltett kérdésekre, azért megpróbálnék válaszolni.

Természetesen mind az, amit leírtam, benne van a Bibliában – igaz, nem minden a Mózes könyvében. Távol legyen, hogy arra gondoljak, amire akarok, különösen akkor, amikor szeretnék értelmezni, illetve megérteni egy-egy történetet.


Az első kérdésedre nem tudom a választ, vagyis nem tudom, hogy Nód földjét kiről nevezték el – bár megjegyzem, hogy tudomásom szerint a városokat, lakóhelyeket, vagy akár völgyet, sivatagot, hegyet, stb. nem minden esetben személyről neveztek el.

Ugyan akkor a nevek, valóban különleges jelentőséggel bírnak, mivel a név (mint a héberben is) tartalmazza pl. egy személy esetében az illető személy karakterének, jellemének, sajátosságait, vagy a sorsára vonatkozó esemény lényegét.

Nyilván te is tudod, hogy a Nód jelentése: menekülés, száműzetés, nyugtalanság, békétlenség, magány, félelem, vagyis tökéletesen diagnosztizálja Káin állapotát és helyzetét a testvérgyilkosság után.

Itt szeretném megragadni az alkalmat, hogy Péter barátunknak, hozzászólására is reagáljak, mivel teljesen kizártnak tartom, hogy Nód földjén Káin és Séth nemzetsége keveredett volna össze. Ebben a legtöbb mértékadó és mértéktartó szakember megegyezik, hogy Káin és Séth nemzetsége teljesen külön szálon haladt. Olyannyira, hogy Séth vonalán, egyszer csak megérkezünk Noéhoz, aki (családjával együtt) aztán egy korszak lezárásának és egy következő kezdetének a főszereplője is lett.

De azért vettem a fáradtságot és többször is elolvastam az említett részeket, gondolván, hogy esetleg korábban valami elkerülhette a figyelmemet, de az általad említett keveredésre vonatkozóan, semmilyen utalást nem találtam.

Amúgy, minden tiszteletem Károli úré, hisz nagyon hálásak lehetünk neki, különösen ami a könyvek fordítását illeti. De Gazsi bácsi személye iránti kellő tisztelettel szeretném megjegyezni, hogy az általa írt címek, vagy utalások, nem a bibliai kánonok részei, és előfordul, hogy nem is igazán jól sikerültek ezek a ”beillesztések”. De ez Károli úrnak, érdemei mellett, természetesen megbocsátható.

A 6. fejezet címe az én bibliámban egyébként: Az embernek Istentől való elszakadása. Noé és a bárka ????


Abban azonban egyetértek, hogy a biblia valóban nem egy misztikus mű, mivel sebészi pontossággal választja szét az igazságot és a hazugságot.

Az "Isten fiai" című kérdést, azonban nem tartom valószínűnek, hogy akár itt, akár más fórumon tisztázni tudnánk, mivel ahogy azt korábban is említettem ez a téma, még a szakemberek táborát is megosztja. Megjegyzem, hogy az "Isten fiai" kifejezés magyarázata és definiálása, tudomásom szerint nem új keletű, mivel elég régóta meccselnek már ezen a műértők, több-kevesebb sikerrel.

Az általad említett "Isten fiai”–ra vonatkozó magyarázat, valóban jól hangzik, de úgy érzem, hogy sajnos a biblia egészének a kijelentéseivel nem igazán összeegyeztethető.

Miért?

Mert valóban nem egyértelmű, hogy kik is azok az ”Istennek a fiai”, azonban az Ó és Új szövetség egyes részeinek az utalásai alapján joggal feltételezhetjük, hogy ezek a ”fiúk”, eredetileg mennyei lények voltak, vagyis jófiúk.


A Szeráfok, a Kerubok, továbbá olyan angyalok, akiknek a feladatuk a ”mennyi protokoll” felügyelete és betöltése, nyilvánvalóan kizárható ebből a társaságból.

Viszont vannak olyan mennyei lények, akik nem a menyben teljesítenek szolgálatot:

Dániel könyve, betekintést enged, egy olyan konfliktusba, ami a földi dimenzión kívül, a magasságban heteken keresztül zajlott, és amelynek a főszereplői angyali fejedelemségek voltak. A történetből többek között az is kiderül, hogy kontinensek, földrészek, sőt országok fölött, angyali fejedelmek gyakorolnak felügyeletet-kontrollt – megjegyezném, hogy ebben a részben sincs kihangsúlyozva, hogy ezek valójában jó, avagy rossz fiúk voltak.


Jób könyve szintén említi ”Isten fiait”, akik eljöttek, hogy tiszteletüket fejezzék ki Isten előtt és a leírás szerint eljött közöttük a sátán is.

A jelenetből valószínűsíthető, hogy az említett ”Istennek a fiai”, semmit sem vettek észre abból, hogy a társaságukba keveredett egy sötét alak, akiről Pál apostol azt mondta a Korintusiaknak, hogy a világosság angyalává képes átváltoztatni magát.

Továbbá, mivel Istennek egész konkrétan egyetlen fia volt, akit mi a Názáreti Jézusként ismerünk és akinek a születését, természetét, az Atyához fűződő személyes kapcsolatát a biblia számtalan helyen említi, ezért is nehezen azonosíthatóak ezek az ”Istennek a Fiai”.

Az Atyának az egyszülöttjét, a Fiút, minden más teremtményhez vagy személyhez képest egy megkülönböztetett tisztelet övezte és övezi.

Pl.: Mielőtt Jézus, Márián keresztül bejött volna ebbe a világba, az Ószövetségi leírások alapján, több alkalommal is járt már a földön, de nem Megváltói minőségében, hanem Istennek a Szentjeként. Ezekben az esetekben az emberek sokszor csak akkor tudták meg, hogy a mennyei lény, aki meglátogatta őket, valójában kicsoda, amikor leborultak előtte és a látogató idegen nem szabadkozott, sőt elfogadta a tiszteletadásnak, a köszönetnyilvánításnak, vagy az imádásnak ezt a formáját, míg az angyalok sosem.

Ami számomra megfoghatatlan, hogy a biblia sehol sem tesz említést arról, hogy léteztek volna olyan személyek, akik ”Istennek a fiai” és akik Jézussal egyenrangú személyek lettek volna.

Mivel nem gondolnám, hogy ez egy elhanyagolható információ, ezért sem egyértelmű, hogy kik ezek a ”fiúk”

Azt pedig nem gondolnám, hogy a Mennyben kommunizmus lenne, vagyis vannak egyenlők (Jézus) és még egyenlőbbek, (az ”Istennek a fiai”)


De az is előfordulhat, hogy minden jó szándékunk és igyekezetünk ellenére sem tudjuk meg, hogy valójában kik azok az ”Istennek a fiai”, illetve egyéb más történetek esetében is előfordulhatnak megmagyarázhatatlan események és megmaradnak a kérdőjelek.

Mivel a biblia azt állítja, hogy ”a titkok az Úréi a kijelentett igazságokat, pedig az emberek fiainak adta”, ezért úgy gondolom, hogy egyáltalán nem probléma, ha nem találjuk meg mindenre a választ.

Úgy gondolom, hogy a biblia megértéséhez és magyarázatához, azért szervesen hozzá tartozik az is, hogy az írás alapvető célja, hogy az ember számára megfelelő és kellő mennyiségű információt szolgáltasson ahhoz, hogy az olvasó/hallgató megértse a megváltásról szóló igazságokat.

Mivel a bibliában, minden rendelkezésünkre áll, amire csak szükségünk lehet ahhoz, hogy üdvözülhessünk , ezért ha jól csináljuk a dolgokat, akkor majd minden bizonnyal megkérdezhetjük a Teremtőtől a részletek.

2010. nov. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!