Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A biblia szerint két embertől...

A biblia szerint két embertől származik az összes többi nép?

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 21:33
1 2 3 4 5
 1/42 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
84%

Ádám és Éva a nevük.

A vérfertőzés zavar?

2010. nov. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Na igen.Nemtudom ,hogy volt e már erről szó ,de akkor jó nagy vérfertőzést csinálhattak ahoz képest ,hogy a biblia tíltja.
2010. nov. 10. 21:46
 3/42 anonim ***** válasza:
25%
Ezt a hívők biztos azzal magyarázzák, hogy így lettek a kínaiak, meg különféle bőrszínű emberek. baromság...
2010. nov. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
77%

"a biblia tíltja."


És? Akkor még nem is volt biblia.

2010. nov. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Ezek szerint még normális választ se tudnak erre adni?
2010. nov. 10. 22:02
 6/42 anonim ***** válasza:
58%
Ezen már én is elgondolkodtam.Egyrészt vérfertőzés, másrészt, annyi fajt nem tudtak nemzeni,hogy ennyi ember legyen belőle, Ez kamu szerintem. Nekem van egy elképzelésem, valamelyik földönkívüli faj kitenyésztett minket, mint embert, és letették a földre. Például 100-200 embert, és úgy szaporodtunk tovább.
2010. nov. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
82%

"választ se tudnak erre adni?"


A válasz: IGEN.

2010. nov. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
81%

"Ezen már én is elgondolkodtam.Egyrészt vérfertőzés, másrészt, annyi fajt nem tudtak nemzeni,hogy ennyi ember legyen belőle, Ez kamu szerintem."


A Bibliáról van szó. Miért pont a vérfertőzés zavar titeket, ha ilyeneket ír mellette a biblia, hogy Ádám oldalbordájából lett teremtve Éva, édenkert, beszélő kígyó, egész világot elárasztó vízözön, egy bárka, amire minden állat ráfér, meg olyan erős ember, aki kettétép egy oroszlánt. Meg persze Jézus kenyérosztása, vízen járása. Miért nem kezditek el boncolgatni hogy Jézus nem járhatott a vízen mert legalább egy méter szélesnek kellett volna lennie hozzá a lábfejének hogy a felületi feszültség fenntartsa?! :D


Könnyen bele lehet kötni a Bibliába ha kötekedni szeretnél, és nem tanulni belőle.

2010. nov. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
33%
de énsem értem előbb Ádám és Éva volt először a biblia szerint, de mi úgy tanuljuk az iskolában, hogy a majmoktól származunk!!!?
2010. nov. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
71%

Milyen vérfertőzésről beszéltek? Ádám és Éva nem két ember, hanem a férfi és a nő. Nem szabad szó szerint értelmezni, mert akkor ilyen hülyeségek miatt nem tudtok aludni.

Más részről azok, akik írták a Bibliát (nagy kezdőbetűvel) nem tudták, hogy azon a sivatagos-oázisos területen kívül, ahol ők éltek, volt bármilyen másfajta kultúra, civilizáció. A maguk mikrokozmoszába meg pont belefért az Ószövetség teremtésmítosza és a Bibliában foglalt törvények és tabuk.

Ergo, ők nem tudták, hogy vannak például kínaiak vagy germánok. De ez visszafelé is igaz volt.

2010. nov. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!