A paleontolgia és általában a tudományok , mint a biológia, a geológia, a régészet, meg általában a csillagászat, karöltve más tudományokkal olyannyira hülyeséggé teszik a Biblia szavait, jogy áttételesen cáfolják a benne felvázolt istenség létét is?
Vegyük például a nagy kihalási eseményeket, amelyekből öt volt a földtörténeti korokban, mikor az élőlények zöme kihalt, helyet adva új létformáknak.
Minden mai élőlény ilyen túlélő, amik küzül a főemlősök, köztük az ember egészen fiatal létformák, a teljes leszármazási vonal ismeretével, megjelenédük időpontjainak tudásával.
A teremtésmítosz ezer sebből vérzik és ez cáfolja áttételesen az Isten létét is, meg minmdent, amit a Biblia ír.
Ha valamelyik réaze a Könyvnek fals, akkor a többi is az.
Az ál-hitelesség arra van alapozva, hpgy az az isten sugalmazta, akit a Könyv vázol fel, de ha a sugalmazás valamely része hülyeség, akkor minden az benne, márpadig a tudományok sok állítást cáfolnak.
Ilyen az élővilág teremtése is, mert az élet három és fél milliárd éve jelen van és sokfajta élőlény jelent már meg, amelyek sok százmillió évekig uralták a bolygót, majd kihaltak, helyet adva más burjánzó létformáknak, majd azok is eltűntek.
Az öt nagy kihalási hullám a Biblia súlyos cáfolata, meg az újra és újra megjelenő burjánzó élet, amelynek mára csak a kőzetekben maradt nyoma és ehhez képest a homo sapiens pár százezer éve nevetségesen elenyésző.
A bibliai élővilág kialakulása teljes hülyeség és ezzel a többi is, amit írnak benne.
Hát mivel a teremtés történetét nem is szó szerint kell értelmezni, így az egész érvelésed egy nagy nyitott kapu döngetése.
Az első teológus, aki a bibliai teremtéstörténetet nem szó szerint értelmezte, valószínűleg Szent Ágoston (354-430) volt. Ő a "De Genesi ad Litteram" című munkájában kifejtette, hogy a teremtés történetei szimbolikus jelentéssel bírhatnak, és azokat nem feltétlenül kell szó szerint venni. Ágoston hangsúlyozta, hogy a teremtés isteni mivoltát és a világ keletkezésének titkait a hit és a racionalitás keretein belül kell vizsgálni, ami megnyitotta az utat a későbbi, nem szó szerinti értelmezések előtt.
Szal ja. Már még a középkorban is voltak teológusok akik úgy gondolták, hogy a bibliai teremtéstörténetet nem szó szerint kell értelmezni.
Tehát mielőtt még azzal az ötletes érveléssel hozakodnál elő, hogy na hát ezt már csak azért találták ki, hogy a modern tudomány ne buktassa meg a biblia hitelességét, nem állja meg a helyét.
#5
Ki az, az emberfia, aki azt merészeli mondani, hogy ezt, vagy azt nem kell elhinni a Bibliából, vagy hogy szimbolikus a jelentése a hülyeségnek?
Ha ilyet meg lehet tenni, akkor azt mindenben lehet immár alkalmazni, akár maga Isten is lehet szimbolikus, meg minden más is.
#2
Ez egy olyan dolog, hogy ha gyerekkorában belenevelik a hitet a gyerekbe, abból csak különösen intelligens és öntudatos emberek tudnak esetleg kikászálódni. De alapból egy a priori érzés marad mindig is a legtöbb emberben, és a világképét úgy formálja, hogy a hit benne maradjon. Az az adott vallás, amivel gyerekkorában találkozott, abban az időszakban, amikor még bármit készpénznek vett, amit a felnőttek mondtak neki.
Példa, hogy mire gondolok: régen az emberek ismerethiány miatt úgy gondolták, hogy a villámot Isten dobálja le az égből, a bűnösök megbüntetésére (istennyila). Utána ugyan rájöttek, hogy ez egy elektromos jelenség, de aki nagyon hinni akart az isteni eredetben, az úgy gondolta, hogy jó, hogy elektromosság, de ezt Isten irányítja.
Minél több tudományos tényt ismer valaki, annál nehezebb dolga van, ha a vallást az ismereteihez akarja hajlítani, mert a vallásokat a totálisan ismerethiányos időszakban találták ki az emberek. A mai konteók is ezen alapulnak, ha valamit nem tud a nép, akkor valaki biztos kitalál egy magyarázatot, ami az ő saját ismeretein alapul. És a többi ismerethiányos ember ezt - a saját ismereteihez hajlítva - át fogja venni. ("Igaz, hogy ez a része hülyeség, de alapvetően igaz, csak azt a bizonyos részt nem kell figyelembe venni.")
A régészet, mint ami "hülyességgé tesz" a Bibliát? 😃
Aki ilyet állít az csak addig jutott a bibliaismeretben, hogy volt Ádám és Éva. Nagyjából eddig. Az ókori Palesztina vagy az Újsszír és Újbabilóni Birodalmak történetéhez a Királyok I-II, a Krónikák I-II. vagy több próféta könyve: Ezekiel, Jeremiás, Izajás történelmi források, amelyeket természetesen a régészet is felhasznál. Van is olyan ága, hogy bibliai régészet. Sok település, felirat, név épp a Biblia alapján került beazonosításra.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!