Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehet hogy amit az emberek...

Lehet hogy amit az emberek istennek tartanak azok földönkívüliek?

Figyelt kérdés

Legalábbis én ezt gondolom hogy töllük származunk,

és ők adták az életet a földön.


2010. nov. 4. 21:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

lehet... bármi lehet, senki sem tudhatja, mi az igazság, találgatni lehet, kb ugyanannyi esélye van minden felállított elméletnek arra, h igaz lehet


nekem ez a hitem :)

2010. nov. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze akkor felmerül a kérdés, hogy náluk hogyan keletkezett az élet? Ez a gond "az élet máshonnan jött ide" elméletekkel, hogy kvázi semmire nem válaszolnak.
2010. nov. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
49%
vallás témakörben minden meglehet, de semmi sem biztos.
2010. nov. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak nem Csillagkaput néztél. :D

A politeista istenek, pszichológusok szerint, az emberi természet kivetülései.

Pl. a görögöknél Árész a düh, a harag, a viszály, Afrodité a szerelem (míly meglepő), Héra az anyai szeretet, Zeusz a hatalomvágy és így tovább.

A monoteista vallásokban pedig az egy Isten/Allah/Jehova/akármi többnyire nem antropomorf, hanem csak egy világmagyarázó "eszköz", így mégkevésbé lehetne földönkívüli.


De végeredményben nem kizárt, hogy a politeista vallásokat földönkívüliek ihlették.

A monoteistáknál viszont az egy Isten nem olyan, mint mi, ő egy "természeti erő". Emiatt nem igazán hinném, hogy bármi köze lenne földönkívüliekhez.

2010. nov. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
Én a darvinizmusban hiszek... Isten...? A 7. Pecsét című vallási témájú filmből van egy nagyon hasznos idézetem: 'az emberek összegyűjtik a félelmeiket és elnevezik egy összefoglaló névvel Istennek'. Ez főleg a középkorra utal, még a felvilágosodás kora előtt mélyen vallásosak voltak az emberek. Az egyháznak nagyon nagy hatása volt a Világra, a politikára stb... És úgy tudták az embereket fegyelmezni tulajdonképpen, hogy Isten 'jelenlétével' és a pokollal ijesztgették őket. Később az invesztitúra háborúkban kibontakozott és világossá vált (főleg visszatekintve lehet ezt a következtetést levonni) hogy már a pápák és maga az egyház sem hitt Istenben csak tudták hogy ezzel zsarolni tudják az embereket... Ufók... :D ki beszél itt ufókról? :D
2010. nov. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
És a kereszténység az egyetlen vallás a világon, ami hisz valamiféle istenben?
2010. nov. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Mi célból? Ezen is gondolkodtál már? Mi "hasznuk" van belőlünk? Vagy csak véletlen volt, aztán úgy is maradtunk??
2010. nov. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Igen, az emberek amit ma istennek hisznek azok szerintem a földönkíűliek.:) Így minden ma lévő vallás az értelmét is veszti.

Én egy "első teremtőben" hiszek aki mindennek a része így az ő teremtményei mivel a részei képesek úgyszintén teremteni. Ez magyarázat lehet arra is, hogy ki teremtette az embereket, csak az emberek nem az első teremtőt hanem az ő teremtményeit hiszik úgymond elsőnek akik minket teremtettek.../persze itt jöhet a kérdés, hogy akkor ki teremtette az első teremtőt, őszintén szólva most per pillanat erre nem tudok mit mondani:)/

2010. nov. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én ajánlom a Hajnalhozók, a Plejádok tanításai című könyvet akit érdekel ez a téma.:)
2010. nov. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Próbáld figyelmesebben olvasni a Jelenések könyvéből az Ezékielről szóló részt!
2010. nov. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!