Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A krisnások milyen jogon...

A krisnások milyen jogon néznek le valakit azért, mert húst vagy gombát eszik, mikor ők maguk sem tartanak be minden szabályt?

Figyelt kérdés
ismerősöm anyja krisnás. "csúnyán néz" ha olyan dolgokat eszünk, amiket az ő vallása tilt. kérdem én, milyen jogon, ha ő meg sokszor az imákat hanyagolja, mert hogy fáradt(ő mondta)?! ha valamilyen vallás elkötelezettjének tartjuk magunkat, akkor nem úgy lenne korrekt, ha mi is mindent betartunk, vagy nem morgunk másra (aki ráadásul nem krisnahívő) csak azért, mert olyat tesz amit nekünk nem esik nehezünkre betartani mert mondjuk eleve nem is szeretjük azt a dolgot? pl. egy impotens férfi könnyen mondja, hogy a szex bűn,meg csak gyereknemzésre van. remélem érthetően fejeztem ki magamat
2009. dec. 30. 23:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

semmilyen jogon, és neked van igazad.

ez olyan, mint hogy a nagyon hívő, templomba járó emberek lenézik azokat, akik ateisták. (nem kell most a hívő emberek szövege, h én nem nézem le stb, mert mindig van kivétel..., a kérdező sem MINDEN krisnásról beszélt)

2009. dec. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Én azóta nem bírom a krisnásokat mióta egy krisnás csaj egy bolt előtt gyüjtött pénzt valamire aztán oda jött hozzám,hogy na... erre én bocsi nincs pénzem erre ő bunkó módon megkérdezte: Miért elvesztetted a pénztárcád? Csak annak nincs pénze aki elveszti a pénztárcáját mondta,na majdnem leütöttem:DD Furcsák az tuti...
2009. dec. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

"A krisnások milyen jogon néznek le valakit..."


Azon a jogon, hogy a vélemény szabad. Nekem is jogom van bolondnak tartani a krisnásokat, ők is nyugodtan lenézhetnek ezért. Nem baj.

2009. dec. 31. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Kezdjük azzal,hogy itt nincsenek Krisnások,hanem csupán műkedvelők.

A vallásnak az egyik lényege a közösségösszetartás,az adott népcsoport kultúrájának,történelmének,hagyományainak továbbörökítése.Felnőttként ezért egy "másik vallásba"beleszokni szinte képtelenség.Jobban mondva tessék -lássék megy.Ezért kellene a legjobbat kihozni abból,amink van,nem csapkodni sokfelé.

A barátnőd anyukája is egy ilyen útkereső,valószínűleg nem egy stabil lelkiállapotú,csak azokat szemezgeti ki ami neki tetszik.Ez van,pár év múlva ,ha nem is angolosan,de tuti fog húst enni...

2009. dec. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Érdekes, mert én sok krisnással találkoztam már, és nagyon jófejeknek tartom őket. Pedig eszem húst, dohányzom, és bulikban az alkoholt sem vetem meg. Nekem az jött le, hogy eléggé elfogadóak. Nyilván közöttük is van hülye, hol ne lenne?
2009. dec. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Minden vallás követője csúnyán néz a másikra, ha olyat tesz, amit a vallása tilt, persze ő sem követ mindent.
2009. dec. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
A krisnások számára a húsevés a gyilkossággal azonos súlyú bűn. Azért néznek a húsevőkre úgy, mint a gyilkosokra.
2009. dec. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Engem a krisnások azóta nem tudnak érdekelni semmilyen formában, hogy azt prédikálták, pénzt kell adományozni és asegíteni kell a szegényeken, ne legyél vagyonos, hanem oszd meg a vagyonod a rászorulókkal.... Ehhez képest a város "krisnavezése" egy méregdrága Audival rohangál a városban, az apja a legpénzesebb ember a városban. Hát nem úgy lűtom, mintha a srác a vagyonát a szegényeknek akarná adni...
2009. dec. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%
a biblia beszél olyanokról, akik "lelkiismeretükben mintha bélyegzővassal volnának megjelölve", aki "démonok tanításaira" és hazugságokat szóló emberek képmutatására" adnak majd, akik elpártoltak a hittől, és AZONOSÍTJA IS ŐKET. az egyik ilyen azonosító ez: "megparancsolják az eledelektől való tartozkodást"
2010. jan. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

az eledelektől nem is tartozkodnak,csak a hústól,mert az az állat élt,mozgott,röfögött,csipogott,aztán az ember elvágta a torkát és felfalta..nagyon szép..néha pont ezért nem kívánom a húst..ugyanabból az összetevőből van mint mi!ennyvel megehetnénk a rossz embereket is..

ugyanolyan finom pörkölt lenne belőlük!

nem mondta nekem senki,nem is vagyok vallásos,egyszerűen én látom így..és nagyon szeretem az állatokat!ha azon múlna,hogy nekem kéne elvennem egyiknek is az életét,soha nem ennék húst..

nem tudom az istennek is hogy tecchet az ilyesmi?!

de ez a ti vallásotok,nem bántalak titeket..


amúgy a krisnások is olyanok mint az emberek nagyrésze,van ott jó is és rossz is..egyszer elmeséltem egy krisnás srácnak,miért nem vagyok krisnás,hogya cigi,meg a szeretkezés,ami tudom hogy nemjó,de nekem szükségem van egyelőre rá,erre rámförmedt,majdhogynem kegyetlenül leszidott,hogy hogy nem vagy te képes ezekről lemondani?kritizált és majdhogynem ócsárolt..

ő volt az egyetlen,és én nem általánosítok,mert a többiek meg nagyon kedvesek,megértőek voltak

2010. jan. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!