Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Református vagyok és Istent...

Református vagyok és Istent egyáltalán nem gondolom szentnek. Ki az aki hasonló képpen gondolkozik? Aki eleve elrendel sorsokat az egyáltalán nem szent. istennek hasonlóan hozzánk emberi tulajdonságai vannak szerintem. Mit gondoltok Isten szent?

Figyelt kérdés
Abból gondolom, hogy nem szent mert eleve elrendelt emberi sorsokat kinek öngyilkosságot kinek egyéb sorsokat. Egy Istenhez hasonló jellem mint ahogy megismertem a bibliából nem lehet szent. Szodoma Gomora és hasonlo történetekből nem gondolnám hogy szent ugyan olyan hasonlo emberi gondolkodással van mint mi csak egy ici picit nagyobba látja a dolgokat mint mi és nagyban gondolkozik, mindig azt nézi mi a legjobb az emberiség számára

okt. 5. 19:45
A kérdező szavazást indított:
Isten szent
Isten nem szent
10 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
komolyan mondom rendesen rettegek az atyátol gondol egyet azt elintéz. Félek komolyan mondom félek nagyon tőle a hatalmátol meg ugy mindentől ahogy megismertem simán elkérheti az életem
okt. 5. 19:49
 2/8 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%
Köszönjük a trollkodást.
okt. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Na ekkora trollkodást sem láttam már mostanában. xD
okt. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

Én is voltam padlón, ott álltam az öngyilkosságom előtt. Én tudom, hogy van lehetőség letérdelni a legkilátástalanabb helyzetben is és a 4 fal között megvallani az Úrnak, hogy saját idióta döntéseim miatt kerültem a gödör legeslegaljára. Van lehetőség az utolsó órában is meggyónni neki a hibáinkat.

És tudod, hogy mi történt? Éreztem, hogy velem van és vigasztal. Azóta is velem van, ez 4 éve történt. Velem volt, míg felépültem és helyre állított.


Nem adott pénz hegyeket, nem adott anyagi dolgokat. Hanem a lelkemet gyógyította meg. Én pedig igyekeztem megismerni őt minél jobban.

Számomra Jézus az Isten, aki a mindenséget teremtette a kereszthalála után. Szodoma és Gomora nélkül nem lett volna az azt megelőző teremtés. Mi sem lennénk, szeretteink sem lennének.


Egyedül azért nem ír erről a Biblia, mert nem igazán tudták felfogni annak a dimenziónak a mibenlétét, amelyből Isten munkálkodik. Nem értették, hogy Isten hogyan hívta életre saját magát. Ezért nem értik az Ószövetségi Isteni túlkapások mélyebb értelmét.


Viszont a humorérzékedet értékelem. Szavaidat még az Úr is megmosolyogta. Meg van a helyed Isten országában.

Isten útjai kifürkészhetetlenek, mert nem csak a téren, hanem az időn is áthaladnak. De ezt nem írja le a Biblia. Pedig egyértelműen kikövetkeztethető.

okt. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%

Isten nem rendel el semmit.

Szabadon választhatsz jó és rossz között. Azt aratod, amit te vetettél el, nem Isten határozza meg.

okt. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Jégszív ***** válasza:
Látom, megjelent a fanatikus "kemény mag". Legalább jókat derülök.
okt. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A szent tisztát jelent. A sátán meg piszkosat hoz, bünt. Mi a bajod?, nagyon egyszerű a leosztás. Vagy belemész a kisértésbe, vagy nem, ezt kifelejtetted.


Maradj tiszta, és akkor nem kell félned az égvilagon semmitől, ennyi.

tegnapelőtt 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És honnan vagy annyira biztos hogy eleve elrendelt sorsokat?


A Biblia kigyója, hasonloképp félrevezette az emberpárt avval kapcsolatban, hogyan értelmezzük Isten szándékát.


Sikerült neked ugyanebbe a félreértelmezett mederben értelmezned Isten, akár református vagy akár nem.

tegnapelőtt 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!