Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért fontos a keresztényeknek...

Miért fontos a keresztényeknek a térítés, és hogy mindenki az ő hitükben higgyen? Azt hiszik attól majd béke lesz, ha az istenük egy? A saját vallásukon belül is rengeteg az ellentét és nézetkülönbség, mert azt se tudják mi igaz és mi nem

Figyelt kérdés

tegnapelőtt 17:11
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

#16 De, mert nem hiszitek, hogy Jézus Krisztus az Isten Fia. Jézus maga Isten, Istentől jött, és oda is ment vissza.

Nem ebből a világból származott, csak lejött ide, hirdetni azt, ahonnét jött, a Mennyországból.


Ti ezt nem hiszitek, mert antikrisztusok vagytok. Tagadjátok, amit Jézus Krisztus mondott, az Újszövetséget, és azokkal értetek egyet, akik Jézus Krisztust keresztre feszítették.

tegnap 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

19

Soha nem voltam erőszakos, és ha elutasítottak, akkor nem kezdtem el vitatkozni, vagy ráerőltetni senkire. Ez a vád abból fakad, hogy nagyon régen valóban voltak akik túl fűtöttek voltak, de ez nem jellemző mindenkire.

Ugyanakkor volt, hogy hozzám is jöttek Krisna tudatú, vagy a Mormon egyházból emberek, akik beszélgetést kezdeményeztek.

Még sem minősítem őket, ez a feladatuk.

Sőt, voltak akik a beszélgetések érvelések hatására, Tanúk lettek.

tegnap 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

#22 Egyszer sem mondtad, hogy elfogadod-e Jézus Isten Fiának.


Csak annyit mondasz, hogy elfogadjátok Jézust.


Hogy fogadnátok már el Jézus Krisztust? Amikor nem hisztitek, hogy Jézus Krisztus az Isten Fia?


Kitől származott Jézus Krisztus, ki volt az apja? Istentől származott, vagy Mária férjétől?


Mért nem mondod, hogy nem hiszitek, hogy Jézus Krisztus az Isten Fia? Ez a hitetek, valld be előttük. Vagy ha nem ebben hiszel, és keresztény vagy, akkor keresztény templomba menj, keresztény gyülekezetbe járj, és a hivatalos, eredeti Újszövetséget olvasd (ne az átírt, értéktelen, félrevezető változatait).

tegnap 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

Ha nem hiszed, hogy Jézus Krisztus az Isten Fia, nem vagy keresztény.

És ha a kereszténység ellen vagy, és szándékosan félrevezeted az embereket, akkor antikrisztus vagy.


Mért nem vallod be őszintén, hogy nem vagytok keresztények, és hogy antikrisztusok vagytok? Láthatják az emberek, hogy mennyire félre tudjátok vezetni az embereket, főleg azokat, akik csak most térnének meg.

tegnap 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

És akkor még azt is mond meg, hogy Jézus Krisztus miért, mely kijelentéseiért feszítették keresztre?


Azért, mert Isten Fiának mondta magát. Erről szól az Újszövetség, egy kereszténynek ez egyértelmű dolog.


De szeretném tőled is hallani a választ, a saját válaszod.

tegnap 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Azért feszíttették keresztre, mert Istennek a Fia, és akik nem hittek benne, azok keresztre feszítették.
tegnap 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Érhető, és nyilvánvaló a keresztények számára.

Akik hisznek Jézus Krisztusban, és hogy Isten Fia, a Mennyországba kerülnek.


Ha nem hiszitek, hogy Istennek a Fia, akkor nem vagytok keresztények, nem kerülhettek a Mennyországba.

tegnap 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

23

A 16-os válaszomban megírtam, hogy mit vallunk, mit hiszünk Jézusról.

Hogyan mondod, hogy nem vallottam ilyet?

Nincs senki másban megmentés. Azt is megírtam nem egy kérdésben, hogy Isten fiának ismerjük el, mivel az. Ezért feszítették meg, mert Isten fiának vallotta magát.

Hogyan mondhatnék ellent Isten szavának?

Sőt Őt ismerjük el egyedül Isten messiási Királyának, a gyülekezet fejének, aki a gyülekezeteket irányítja a Máté 24:45-47 versek alapján.


Miért terjesztesz valótlanságot rólam, vagy a testvéreimről?

tegnap 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

24


Már az az érzésem, hogy ez beteges, amit csinálsz.

Jehova Tanúi soha nem tagadták Krisztus személyét, munkásságát, azt, hogy Ő Isten fia, akit elsőként hozott létre.

Hogyan lehetnék keresztény ellenes, mivel kereszténynek vallom magam, a testvéreimmel együtt, és végezzük azt a feladatot, amit a Megváltónk feladatba kiadott?

Az Ő halála által van a megmentés, ezért fel nem fogom, miről beszélsz Te itt?

Szerintem direkt csinálod, mert unatkozol.

tegnap 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

24,25,

Az újszövetség pedig nem csak erről szól, Te szelektálsz az írásokban.

Jézust elismerni, még nem jelent semmit. Ezt maga Jézus is megmondta.

(Máté 7:21) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem, hogy »Uram, Uram«, hanem csak az, aki cselekszi égi Atyám akaratát.


Sokan hivatkoznak Jézus nevére, és Jézus mégsem fogadja el őket.

Igen tévelyegsz kedves Barátom.

(Máté 7:22, 23) 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, hát nem a te nevedben prófétáltunk, űztünk ki démonokat és tettünk sok csodát?« 23 De én akkor ezt mondom nekik: »Semmi közöm hozzátok! Távozzatok tőlem, ti törvényszegők!«


Nem ismered az írásokat, ezért el vagy tévelyedve.

Egy keresztény nem csak elismeri Jézus messiási mivoltját, vagy azt, hogy Isten Fia.

Sokkal többet foglal magában kereszténynek lenni ennél.

tegnap 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!