Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért fontos a keresztényeknek...

Miért fontos a keresztényeknek a térítés, és hogy mindenki az ő hitükben higgyen? Azt hiszik attól majd béke lesz, ha az istenük egy? A saját vallásukon belül is rengeteg az ellentét és nézetkülönbség, mert azt se tudják mi igaz és mi nem

Figyelt kérdés

tegnapelőtt 17:11
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező


Egy keresztény életet élő nem térít, hanem ismeretet ad át, tanít.

Nem az a cél, hogy valakit eltérítsen a hitből, hanem pontos ismeret által gyakorolja a hitét, Isten szándéka, elhatározása alapján.

Jézus azért kezdte el ezt a feladatot, és belevonta a tanítványait is, mert sokan nem úgy éltek ahogy Isten kérte, vagy meghagyta.


A békét pedig kizárólag Isten fogja megvalósítani, emberek soha. Kizárólag Isten királysága fogja tudni helyreállítani a földön a békét, nem emberi uralmak. Erről beszélt Jézus és a tanítványai is. Ez volt a központi témája, amiért jött.

(Lukács 4:43) . . .„Más városoknak is hirdetnem kell az Isten királyságának jó hírét, mert ezért küldettem el.”


A "vallásokon belüli megosztottságon" pedig nem csodálkozunk, hiszen a hitehagyásra figyelmeztet bennünket Isten a Szaván keresztül, aminek mindenképen megkell történnie.

Ez nem jelenti, hogy akkor Isten nem tesz lépéseket az egységes imádat,, vagy tanítás helyreállítására, hiszen a "juhok begyűjtése" pontosan erről szól.

Jézus megmondta, hogy az elveszett juhokat, megkell keresni, tanítani, és begyűjteni az egységes akolba, minden nemzetből. Ezt a munkát pedig a vég idjéig támogatja a jelenlétével.

Többek között ez is azonosítja azokat, akiket Isten felhasznál erre a célra.

tegnapelőtt 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
67%
Miért, fontos? Ilyen erőszakos és és belátásra képetelen viselkedés jó ideje már maximum a kis szektákra jellemző, mint pl a Jehova Tanúi.
tegnapelőtt 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:

Én nagyon nem szeretem a hittérítést.

Egy régi gyülekezeti társam megpróbált visszatéríteni burkoltan nemrég, de nem jött be a dolog. Azt vettem rajra észre, hogy ő nem tudja már szétválasztani az emberek iránti valódi érdeklődést a vallási túlfűtöttségből fakadó emberek iránti érdeklődéstől. Őt nem a személyem, az életem érdekelte, hanem a hitéletem, hogy mit gondolok Istenről, Jézusról. Nagyon nem jön be az ilyen. Amúgy nem először fordult elő, hogy csajokról kiderül, hogy nagy ívben tesznek rám, csak azért álltak velem szóba, mert be akartak szervezni a gyülekezetükbe. 😒

tegnapelőtt 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
17%
Mert a hitünk egyik alapja, hogy úgy szeresd magadat, mint a többieket. Tehát ki akarna magának rosszat, ezért csak jót akarunk mindenkinek, hogy az igaz és egyetlen jó utat járja és örömet okozzon Istennek az életével.
tegnapelőtt 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem sokat jelentene, hogyha több hívő lenne.


Az igaz sajnos, hogy sokan magát a kereszténységet sem ismerik, ezek nem figyelnek oda a templomban, vagy nem olvassák az Újszövetséget.

tegnapelőtt 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem annyira nem erőszakosak. Ha odamegy valaki beszélgetni a másikhoz, azt nem tartom erőszakosságnak. Hacsak nem erőszakosan csinálja, pl. szidva, átkozódva, vagy csúnyán beszélve, vagy kényszeríti, hogy hallgasd végig a szitkozódását. Mert az már tényleg erőszakosság. Ilyen is előfordul, de szerintem idősebbeknél, akik szerintem nem is nagyon járnak sem templomba, sem nem keresztények.


Egy keresztény, aki hisz Istenben, követi Jézus Krisztus szavait, és olvassa az Újszövetséget, az nem átkozódik, nem beszél csúnyán, nem kényszeríti rá a másikra, hogy értsen vele egyet.

tegnapelőtt 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
33%

Az, hogy valaki azt mondja, hogy hisz Istenben, az önmagában nem elég. A görögök is hittek istenekben.


Akkor jó, ha Istenben is hisz, és hisz Jézus Krisztusban is, hogy Jézus Krisztus az Isten Fia, és megváltotta a világot.


És lényeges, hogy más istenekben ne higgyen.


Mert egy Isten van.

tegnapelőtt 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
15%

2

Jehova Tanúi nem erőszakosak, bár vannak akik annak tartják, mert nem is akarnak ezzel foglalkozni.

Viszont Jézus azt mondta, hogy keresni kell az arra méltókat.

ahhoz, hogy meglehessen találni az ilyen személeket, az azzal jár, hogy az embereket megkeressük, ahogy kezdetben tették.

Nem ültek ölbe tett kézzel az otthonaikban, hanem keresték az alkalmakat vásárlás közben, utazás idején, stb.


A "menjetek" kifejezés, vagy a "keressétek meg" nem azt jelenti, hogy ülünk egy karosszékben.

Ugyanakkor változik a világ színtere, és így az emberek szemlélet módja is.

(1Korintusz 7:31) . . .Mert változik e világ színtere.

tegnapelőtt 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
16%

Jézus Krisztus Isten Fia, és megváltotta a világot. Ez a kereszténység alapja. Ebben hisznek a keresztények, és ha kérdezik, akkor ezt is mondják.


#8 Ők antikrisztusok.


Ők azt hirdetik, hogy nem.


Remélem nem ilyen antikrisztusi gyülekezetekbe szoktál járni.

tegnapelőtt 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
27%

Jehova Tanúi nem antikrisztusi gyülekezet, mivel egyáltalán nem tagadják a Messiás Király munkásságát, személyét, királyi hatalmát, és azt sem, hogy Ő a gyülekezet feje.


Az Antikrisztus viszont ezeket tagadja, és nem is él azzal összhangban, csak névlegesen belekeresztelték valahova, amire a "keresztény" jelzőt használják.

tegnapelőtt 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!