Hogy hihetnek még mindig istenben?
Miért ne lehetne hinni Istenben? Ha nem hiszel pl Jézus Krisztusban sem, akkor holnaptól kezdj el használni egy másik időszámítást, hiszen akár le szeretnéd tagadni,akár nem, jelenleg Krisztus születése után írunk 2024et.
Egyébként a mai korszak tipikusan "mindentudó", okoskodó és kinyilatkoztato embertipusa szokott ilyen kérdéseket felvetni. A válasz egyszerű és ugyanakkor bonyolult is: hiába a sok tudományos okoskodás, a nagy kérdésekre igazán nem sikerült választ találni mostanáig sem: pl hogy keletkezett a világegyetem és miért? Mi az ember szerepe a teremtésben? Mi rejlik az egyes ember (sokszor tragikus, szomorú) sorsa mögött? Miért van halál, elmúlás, szenvedés? Stb stb. A különböző kultúrák különféle válaszokat adtak erre. A miénk Jézus Krisztus vallását, a Szeretet vallását adta. Aztán látjuk persze, mi lett belőle. De ne aggódj, könnyen lehet hogy Putin elvtárs a angolszász idiotákkal hamarosan okafogyottá teszi a kérdésedet. Az emberiség, legalábbis a mostani civilizáció egykettőre megszűnik, Isten meg majd csak rosszalloan megcsoválja a fejét.
De talán addig sem kellene olyan lenézöen, kérdésbe burkolt kritikával illetni azokat, akik hisznek egy Felsőbb Lényben (Fényben?). Nyilván a fanatikusok másik tészta.
Tudod nagyon sokan hivást kaptak Én is hitetlen ketesztény voltam de elhívtak.
Tudod ha te a xvii században éltél volna, és valaki azt mondta volna hogy egy tenyérnyi tárgynak beszélsz és ezer kilométerröl is hallod a tárgyban az otthon maradt feleségedet, akkor kinevettef volna és bigottnak tartottad volna.
Ez a mai mobiltelefon.
Pont ilyen az Istenhit is. Sok ateista nem hiszi el hogy létezhet, de eljön az idő amikor mindent megért.
A világból nagyon keveset értünk és még nagyon sok minden megértése elóttünk van
Szóval valakit elhívtak, valakiket nem hívták el, vagy nem hallgatott az elhivásra
A lélek telefonja...ígérem egyszer megérted, nem most
"A mai napig kitalált feljebb valoktol rettegnek emberek"
Lehet hogy ilyen is van, elvégre nagy az Isten állatkertje, de az istenhit nem a rettegésröl szól. Ha igazán hiszel, nem félsz semmitől, hiszen a lélek halhatatlan. Persze rendkívül nehéz nem félni bizonyos helyzetekben, tény. De a halandó ember nem igazán istentől hanem inkább a haláltól fél.
«Hogy hihetnek még mindig istenben?»
Szerintem úgy hogy az a rengeteg hívő valahol lénye mélyén érzi a rokonságot vagy azonosságot azzal az inteligenciával amit Istennek nevez.
Most a 21-ik szazadban még inkább, még hatékonyabban mint valha történelemben.
Igen 31. Század. Itt vagyunk. Mivel is másabb az az elmúlt századokhoz képest?
-egyre jobban szakadunk el a tetmészettől, lassan már csak az időjarás emlékeztet minket hogy van természet
- új gépek és azok szeretete. Autó, repülő, telefon, komputer. Mind egyre közelebb kerül az emberhez.
- kevesebbszer fogadunk vendégeket
- egyre több szegregált ember van.
- egyre idegenebbek vagyunk egymásnak, hát még német és Franciaországban.
Ez lenne az emberiség célja itt a 21.-ben?
Nem hiszem, csak az előző generációk következményeiben élünk. régen az emberek szegényebbek voltak de vidámabbak és egészségesebb felfogásuak. Ma már egy emberi méltoságu klasszikus regény sem jön ki ebből az eltorzult társadalomból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!