Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Az emberek hogy hihetnek az...

Az emberek hogy hihetnek az ördögben, istenben, az angyalokban, szellemekben meg az ilyen más hülyeségeken?

Figyelt kérdés
Csak mert, vannak ezek a lájkolós oldalak ahol vannak ilyen képregények meg ezek, hát azokon az oldalakon nem röhögök annyit mint itt, az ezotéria kategóriájú kérdéseknél és néhány válasznál... Esküszöm, idejárok röhögni, az emberek hogy hihetnek olyan sületlenségekben, mint az élőhalottak, és a hozzájuk hasonló természetfeletti hülyeségek?
2011. máj. 3. 22:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Te miben hiszel? Mindenki a saját szellemi-lelki képességei alapján hisz valamiben, ami végső soron az önmagába vetett hitét erősíti a tudatalattijában.

A lényeg az, hogy bármilyen úton, de hidd el, hogy amire vágysz, az megtörténhet veled, megkaphatod, stb..

Hogy ezt milyen útvonal segtségével hiszed el, másodlagos.

A hit minden kultúrában saját, intim dolog. Pont emiatt értelmetlen pálcát törni a másik hite felett- ha azzal nem árt másnak.

2011. máj. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
15%
Úgy hogy nagyon hülyék és nem látnak a dolgok mögé. Isten az egyház kitalációja különösebben amikor a csuhás papok rájöttek hogy a hülye emberek pénzt adnak azért ha hihetnek valamiben. Az egyház ma is erről szól. Egy átverés a pénzért. Minden kitalációt a pénz hoz létre. mint például a szellemekkel foglalkozó tv műsorok. Ki hinné el ha még a túlélés törvényeiben is a legtöbb humbug. Az a lényeg hogy téged hülyének nézzenek ők meg meggazdagodjanak.
2011. máj. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Értem hogy ez embereknek szükségük van valamire amibe kapaszkodhatnak, csak azt nem értem hogy miért kell ahhoz hinni az ilyen nem létező baromságokban mint pl. az isten, és ördög. Mért nem hisz minden ember magában inkább? Szerintem ugyanolyan nehéz elhinni magadról hogy képes vagy erre, meg erre minthogy azt hiszed hogy van 1 faszi aki a felhőkön ül, és onnan szívatja/teszi boldoggá az embereket...
2011. máj. 3. 23:40
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok. szerintem a magunkban való hithez kell önismeret alaposan, Istenhithez nem kell. Most ez jutott eszembe hirtelen, biztos van még ezer oka, miért könnyebb öregurat képzelni a szürkeállományunk helyére.


De az Istenhit ezer féle lehet, Istent millió módon ábrázolják, képzelik, stb... Abban makacsul hiszek, hogy a vallás és az istenhit kettő. Ezt ne keverjük.


Más, amikor van elképzelésed, saját teóriád a lét értelméről, van világnézeted, legyen akár alternatív, mint, ha lövésed sincs semmiről.

Előbbi gondolkodó emberre vall, utóbbi vakhitűre.


Szvsz a természetben vannak törvlnyszerűségek, amelyekből az ember nevű főemlős sem lóg ki. Hogy ezt ki nevezi istennek, ki meg az ördöggel szimbolizál... Tökmindegy.


Aki meg a tévében jósoltat, az szimplán idióta, ezt sem kell keverni a hittel és meggyőződéssel.

2011. máj. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki abban hisz, amiben akar!

Szerintem ne szólj le másokat, és ne hülyézz le másokat a hitük miatt.

Semmi közöd nincs hozzá, hogy ki miben hisz, vagy mit tart igaznak.

Válogasd meg úgy a barátaidat, hogy ne legyen köztük hívő, és akkor nem fognak irritálni.

Ha egy kategória meg nem tetszik, akkor nem kell olvasni, és nem kell leszólni másokat!

Ha az emberek kicsit toleránsabbak lennének egymáshoz, akkor sokkal nyugodtabban lehetne élni egymás mellett.

2011. máj. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 BlackSword ***** válasza:

Mindenki hisz valamiben... Én azt hiszem, most iszok egy kávét...


Na de komolyan: Az embereknek hinniük kell valamiben... És persze mindenki másban hisz... Én magában az emberben, a cselekvő és alkotó emberben hiszek, és önmagamban... Mások meg másban hisznek... És néha ezen vezetők jól megvezetik az embereket, hogy abban higgyenek, amit ő akar... Ez már veszélyes...

De az emberhez hasonló természetfeletti lények már butaság, még akkor is, ha elrugszkodunk a valóságtól, mely szerint a természet egy zárt komplex rendszer...

2011. máj. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki abban hisz amiben akar! Valakinek ez nem hülyeség. Én például vallásos vagyok, de egyáltalán nem ítélem el azokat az embereket aki pl. más felekezethez tartozik, netalántán teljesen máshoz, hinduizmus, buddhizmus vagy bármi más. Valamiben hinni kell, nem feltétlenül kell ezt lehülyézni..
2011. máj. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
23:29 Már bocsánat. Ne csak a katolikus egyház régi hibáit vegyük már alapul..Nem kéne szemellenzővel nézni a világot, ahogyan a lovak. Kicsit erős a kijelentésed. Nyilván rengetegszer hibáztak, hiszen emberek ők is, de ettől még nem erről szól..
2011. máj. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor emiatt miért kell másokat hülyenek nézni??Nem értelek.Ha nem hiszel ilyenekben akkor minek olvasol ilyeneket???

akkor én is tarthatnálak téged hülyének mert te meg nem hiszel benne.De én nem vagyok olyan kis naív gyerekes felfogású mint te és ezért nem alkotok rossz véleményt rólad.

2011. máj. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
38%

a kérdező nem alkotott rossz véleményt (legalábbis nem feltétlen)

de itt van egy rakat író/olvasó aki simán válaszolhat erre.

amúgy érdekes kérdés, de szerintem ez nem válasz hogy "hinni kell valamiben"... kell a fenét.

én szintén az emberben hiszek, a harcművészetekben hiszek, és tudom hogy a hitem "tárgya" felrobbanthatja magát a bolygójával együtt. szóval ez azért nem olyan hiszek valamit amit ugyan nem látok, ráadásul a "hitem" határait is érzem :)

2011. máj. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!