Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Az emberek hogy hihetnek az...

Az emberek hogy hihetnek az ördögben, istenben, az angyalokban, szellemekben meg az ilyen más hülyeségeken?

Figyelt kérdés
Csak mert, vannak ezek a lájkolós oldalak ahol vannak ilyen képregények meg ezek, hát azokon az oldalakon nem röhögök annyit mint itt, az ezotéria kategóriájú kérdéseknél és néhány válasznál... Esküszöm, idejárok röhögni, az emberek hogy hihetnek olyan sületlenségekben, mint az élőhalottak, és a hozzájuk hasonló természetfeletti hülyeségek?
2011. máj. 3. 22:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Éppen erről van szó. Mindenki hisz valamiben. Én sem azért hiszek mert kötelező..
2011. máj. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

szerintem elég jól rávilágítottam hit és hit között a különbségre.. legalábbis azt hittem.

ha valaki "hisz" a holnapban arra nem mondjuk már hogy ő is hisz valamiben :D

2011. máj. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Én kb annyira hiszek az ilyen dolgokban, hogy egy regényt írok teli misztikummal, és hasonló lényekkel amiket felsoroltál.


Az össz dolog amiben hiszek, hogy TALÁN van valami a halál után, mert ha nem lenne akk nem lenne értelme az életnek.


15/l

2011. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

15L, ne kelljen még 5-10 évet várnod, lelövöm a poént:

nincs értelme az életnek.

de ha ez leülepszik, akkor egész jó dolgokat ki lehet hozni belőle :)

2011. máj. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Carmen2 válasza:
A hit az egy rendkívül tág fogalom. Mindenki hisz valamiben. Ha nem az Istenben vagy az Ördögben... Akkor valami egészen másban. Hihetsz abban, hogy a barátod megtartja a titkodat, hogy amit csinálsz az jó és hasznos, hogy a mai napodnak volt értelme. Én nem tartom magam hívő embernek, de másokat leszólni a hitük miatt nem a legszebb dolog. Tartsd tiszteletben azt, hogyha a mellet lévő emberek hisznek valamiben és ha nem fogadod el az álláspontjukat állj odébb. Nem kell kiröhögni. Ha mégis megteszed az eléggé kicsinyes és gyerekes hozzáállás szerintem. Kicsit tágítsd a látókörödet, olvasgass ezekről és ha már hinni nem hiszed el, legalább nem fogsz értelmetlen kérdéseket feltenni. A hitről egyébként még ódákat lehetne zengeni. Van olyan ismerősöm aki alkoholista volt, annyira durván, hogy majdnem belehalt. Majd találkozott Istennel és lerakta az alkoholt. Azóta sem iszik. Parancsolj, itt egy gyönyörű példa arra, hogy a hit igenis csodákra képes. Ha neki erre volt szüksége ahhoz, hogy lábra álljon és használt (!!!!), akkor szerintem nincs ebben semmi rossz dolog. :)
2011. máj. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

ha tarkón vágtam volna néhányszor akkor is lerakta volna az alkoholt. ha másnem akkor használhatatlanná lehet zúzni a karjait, és akkor sem fog alkoholizálni.

na erre lépjen az alkesz Istene!

2011. máj. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Grimmpeace válasza:
Nem a hívők hite vicces, hanem a tudatlanok hitetlensége. Ő azt mondja ,hogy létezik, te állítod ,hogy nem. Mi a kulönbség vazze?:)A történelem során már túl sokszor beigazolodott ,hogy a hitetlen tappancs agyúak csak korlátjai a fejlődésnek.
2011. máj. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

normál körülmények között valaminek a nem elfogadása nem korlátozza az értelmes irányba történő fejlődést.

ellenben a túlbuzgó hittel, ami viszont valóban rengeteg emberéletet vett el és konkrétan akadályozta az előrejutást. szóval nem értek egyet az előzővel.

a hitetlenek tagadása meg pusztán elméleti alapú, ha valaki teremt valamit amiben hisz, mások lehet csak szimplán segíteni akarnak neki azzal, hogy felvilágosítják hogy az nem biztos hogy úgy van.

érdekes, a Gyűrűk Ura világát senki nem vonja kétségbe, pedig az is ugyan úgy fikció mint sok egyéb dolog, a különbség, hogy Tolkien írására kevesen alapozzák a világszemléletüket.

mondjuk.. épp tegnap olvastam egy meteorológiai jelentést Középföldéről.. deee... ezt könyveljük el viccnek :)

2011. máj. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 GYermek válasza:
te nem vagy kereszteny? marhasag pl:isten? hulye vagy? SATANISTA
2011. máj. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

ki lenne sátánista? :)

a sátánizmus is egy hit.

2011. máj. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!