Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A fanatikus keresztények mit...

A fanatikus keresztények mit szólnak, hogy a Föld életkorra nagyon öreg, és nem létezett Ádám és Éva? Ezek után mi értelme van a kereszténységnek?

Figyelt kérdés
aug. 29. 17:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
67%

9


Tehát valaszod szerint is létezett Ádám és Éva!


Ezek szerint szektás vagy?

aug. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Természetesen létezett rengeteg Ádám és Éva ha így akarod nézni. Most is létezik és személyesen is ismerek Ádámokat és Évákat is.


Ettől miért lennék szektás?


A Bibliában vázolt Ádám és Éva mint írtam a tudományos eredmények alapján nem létezett. Nem volt első emberpár.

aug. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
60%

12


Pedig volt első emberpár!

Isten talán többféle "előembert és ősembert teremtett". A Biblia nem részletezi a teremtmények sokaságát. Viszont Isten azt nevezi EMBERNEK, akitől a mai emberiség leszármazott.

Amúgy ajánlom figyelmedbe az irodalmi ismeretek általános iskolai kiadását, mert úgy látom, rosszul értelmezed a Biblia egyes könyveit!

aug. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha szeretnél hinni abban, hogy volt első emberpár akkor higgyél ebben. Én pusztán annyit javítottam ki, hogy a tudomány jelen állása ezt nem igazolja. Kicsit hiányosak az ismereteid a Biológia, Mitokondriális Éva és Y-kromoszómás Ádám terén. Amivel semmi baj nincsen.


A Bibliára pedig alig tettem valamilyen megjegyzést ezért elég indokolatlannak érzem a Bibliás megjegyzésedet. Lehet megint valamivel többet láttál bele abba amit írtam mint korábban a szektás megjegyzésednél.

szept. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
63%

14


Igen hiszem, hogy létezett első emberpár, hisz az ember ősét nem nevezzük embernek. Az első emberpár leszármazottjai vagyunk. A Biblia sem mond mást, csakhogy a teremtés könyve nem szószerint és kötött jelentéssel értendő, a műfaja szerint!

szept. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!