Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért lenne Jézus szenvedése...

Miért lenne Jézus szenvedése nagyobb, az én fájó fogaimmal együttvéve? (A fogorvos szenvedéssel együtt) Szerintem Jézus nem szenvedett annyit, mint én!

Figyelt kérdés
aug. 9. 17:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A fogfájás sokkal kevesebb Jézus szenvedéséhez képest. De Jézus is kevesebbet szenvedett mint sok ember a világban.


Jézus halálát azért szokták még nagynak mondani mert őt bűntelenek tartják, értékesebbnek mint minden más embert.


Bár itt is kérdés, hogy oké, hogy értékes volt de mi volt benne az áldozat. Mert a Biblia szerint Jézus él. Tehát ha most nekem van egy nagyon értékes tárgyam amit én 3 napra berakok a szekrénybe mert nincsen rá szükségem akkor én is áldozatot hoztam?

aug. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
36%

Ez igaz.

De Jézus szenvedései nem csak fizikailag történtek, de lelkileg is, mikor rádöbbent, akik eddig szerették őt és ő megbízott bennük, elárulta őt. Hiába tudta és készült rá, de akkor és ott, ahogy érte teljesen összetört.

Igaz, ez nálad is előfordulhat, ha a kezelések, melyben végig biztosít róla, minden rendben lesz, de a végén az orvos kijelenti: krónikus fogínysorvadás miatt ki kell húzni az összes fogadat.


11. Gondolj arra, miután 3 napra beraktad azt az értékes tárgyat, utána rá meg kell mutatnod valakiknek, akik közel állnak hozzád, ezután a szemük előtt kell rakétával fellőnöd az égbe.

Mert Jézus él, de nincs velünk, elveszítettük, de nem a mi bűnünk.

aug. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

12

Nem kell.

Semmi akadálya nem lett volna, hogy tovább élje utána az életét.

aug. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Jezus aldozata az volt hogy a vilag buneit magara vette

ezert hivjak Megvaltonak

azert nagy kulonbseg mondjuk 120even keresztuli gyotrelmes elet (ha "csoda" (atok)) folytan megelne egy ember

es akkozott hogy hany milliard ember elt, el es elni fog (Lenin) a Foldon es ezeknek az osszes bunet magaravette, mondhatni osszes szenvedeset


szerintem belathato hogy fogfajas szorozva vegtelennel kozeliti meg kb. ezt a szenvedest


termeszetesen sajnos sok hivo is Jezust es Atyat nem ilyen szemszogbol tekinti

hiszen ez az Atya aldozata is egyben

hanem hogy Diktator legyen aki a jok felett itelkezik menyire alantas "munkaja" legyen az orokeletben

vagyis nem a gonoszok feletti barmilyen itelkezessel van a gond hanem hogy az udvozulteket tenyeszallatoknak tekintik mint az ufo-sci-fi filmekben

a valodi Atya nem egy Diktator aki talpnyalokat keres, megha onkent is akarjak ez sok eltevelyedett hivo hogy majd az Atya jol megmondja "hol a helye", az asztaltol jo messze a sarokban

aug. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Jézus tudott gyógyítani, vizen járni, halottat feltámasztani,vízből bort készíteni. Tehát a halálát nem okozhatta holmi, fájdalmas keresztrefeszítés, csakis önmagát tudta elpusztítani, szabadakaratból! Isten báránya, feláldozta magát, érettünk bűnösökért!
aug. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!