Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van még itt olyan, akinek...

Van még itt olyan, akinek hite van, de az intézményesített vallástól és egyháztól rosszul van?

Figyelt kérdés
Nekem az egész egyház kicsit ilyen bort iszik, vizet prédikál bagázs. Akik nem tartják meg egyébként a jézusi szegénységet sem. Nekem az egész egyház ilyen mű izé, Jézus sem volt híve az egyháznak. Nem tetszik, hogy meg akarják mondani, miben higgyek, egy kétezer éves könyvre hivatkozva. Nekem nincs szükségem semmilyen istenre, hogy mi a jó és rossz. Hiszek a szeretetben, a kedvességben, hogy ne okozzunk kárt a másiknak, ne csapjuk be a másik embert, ne utálkozzunk. De nekem ehhez nem kell Biblia, sem papbácsi, én ezt magamtól is tudom. Nekem a Biblia is túl nehéz olvasmány és szájbarágós is. Szerintem az emberek találták ki istent, a vallást, meg az egyházat is. Ezek emberi kreálmányok. A hit viszont az emberben van, lehet hinni bármilyen nemes eszmében is akár. Ha létezne is isten (de nem létezik), akkor azt akarná, hogy szabad akaratunk legyen, ne bólogató droidok, birkák legyünk. Nem szolgákat akarna. Nekem túl művi az egész. A vallásban és az egyházban szerintem nincs semmi természetes és organikus, ellenkezőleg: mesterségesen hozták létre.

júl. 18. 01:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
36%
Én. Az összes vallás csak kisajátítja a saját érdeke miatt Isten fogalmát. Elhitetnek a gondolkodni is lusta emberekkel mindenféle sületlenséget, hogy jó rabszolgák legyenek itt a földön, rávéve ezzel őket az uralkodó osztály érdekeinek szolgálatára olyan üres és bizonyíthatatlan igéretekkel, hogy majd haláluk után ezért jobb lesz. Az egyházak minden rossz forrásai, ha megszünnének végre béke lehetne a földön. Ráadásul Isten mibenlétét nem is lehet definiálni, mert mindenkinek mást jelent. Egy bogárnak, aki eltaposhatsz és képes vagy számára csodákat tenni, te vagy az isten. Isten mindíg is egy megfoglhatatlan dolog volt, amit arra húzunk rá, amire még nem találtuk meg a racionálisabb magyarázatot.
júl. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ezt a suletlenséget honnan cucliztad. Németorszagban a templomok bezárasaval párhuzamosan romlik az életszinvonal,ért a politikusai mindenhová máshová költők a pénzt de nem a németekre. Ezek mind elhagyták vallásaikat, vallásuk a globális aminek csak a neve változott meg, mert igazán az is internacionalista kommunizmus.


Hol jobb ez neked, lebutitva élni és elhinni jobb lesz az életed ha Ukrajnát támogatod?

júl. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!