Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van még itt olyan, akinek...

Van még itt olyan, akinek hite van, de az intézményesített vallástól és egyháztól rosszul van?

Figyelt kérdés
Nekem az egész egyház kicsit ilyen bort iszik, vizet prédikál bagázs. Akik nem tartják meg egyébként a jézusi szegénységet sem. Nekem az egész egyház ilyen mű izé, Jézus sem volt híve az egyháznak. Nem tetszik, hogy meg akarják mondani, miben higgyek, egy kétezer éves könyvre hivatkozva. Nekem nincs szükségem semmilyen istenre, hogy mi a jó és rossz. Hiszek a szeretetben, a kedvességben, hogy ne okozzunk kárt a másiknak, ne csapjuk be a másik embert, ne utálkozzunk. De nekem ehhez nem kell Biblia, sem papbácsi, én ezt magamtól is tudom. Nekem a Biblia is túl nehéz olvasmány és szájbarágós is. Szerintem az emberek találták ki istent, a vallást, meg az egyházat is. Ezek emberi kreálmányok. A hit viszont az emberben van, lehet hinni bármilyen nemes eszmében is akár. Ha létezne is isten (de nem létezik), akkor azt akarná, hogy szabad akaratunk legyen, ne bólogató droidok, birkák legyünk. Nem szolgákat akarna. Nekem túl művi az egész. A vallásban és az egyházban szerintem nincs semmi természetes és organikus, ellenkezőleg: mesterségesen hozták létre.

júl. 18. 01:06
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Isten nem kérte, hogy templomokat építsenek neki, nem kérte, hogy faragott bálványokat emeljenek neki.
júl. 18. 01:20
 2/12 A kérdező kommentje:
1# Nem értem, hogy jön ide a politika.. Én egyszerűen a szektaszellemet utálom, akár a vallásról, akár a politikáról van szó... Nem szeretem a szektás embereket, mert nem látják a fától az erdőt. Szóval nekem ez a véleményem az intézményesült egyházról. Semmi jó.. Isten, meg a papok nélkül is el tudom dönteni, mi a jó nekem, köszönöm szépen. Tetszik nem tetszik, valahol a vallás is egy manipulációs eszköz. Nem szeretem a manipulációt, mert általában negatív dologról van szó.
júl. 18. 01:29
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

"Isten nem kérte, hogy templomokat építsenek neki"


Honnan tudod?

júl. 18. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%

Na ez a baj, a Biblia büdős neked és hamisan beszélsz Istenről.


Isten még a méreteit is előîrta és úgy épitették meg a jeruzsálemi templomot.


Mindenki fogja be a szájat Istenről, akik lusták, finnyásak a Biblia elolvasásában.

júl. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%

"Nem tetszik, hogy meg akarják mondani, miben higgyek, egy kétezer éves könyvre hivatkozva."

(Példabeszédek 18:1) 18 Aki elszigeteli magát, az a saját önző vágyát hajszolja, és minden gyakorlati bölcsességet elvet.


Akkor magát Istent utasítod el, aki vezetést akar nyújtani neked.

Ugyan is maga Jézus azt mondta, hogy Isten szava a biblia az abszolút igazság, amivel az ember megszentelődhet.


Te nem Isten vezetése, és erkölcsi értékrendje szerint akarsz élni.

Ugyanazt teszed mint Ádám és Éva, aki nem fogadta el Isten vezetését, és amit mondott nekik azt elutasították


Isten pedig ezt a "kétezer" éves könyvről döntött úgy, hogy ez legyen a mérvadó.

Egyébként pedig a Héber iratok pedig jóval több, mint 2000 éves.


Isten nem egyénenként vezette soha a népét, hanem egységes társadalmi oktatásban, tanításban, törvényeket, alapelveket adott.

Isten határoz arról, hogy mi a jó mi nem.

Nem mi emberek találtuk ki, mit szabad mit nem.

(Héberek 10:24, 25) 24 Ezenkívül figyeljünk egymásra, hogy szeretetre és jótettekre ösztönözzük egymást, 25 és ne hanyagoljuk el az összejöveteleinket, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítsuk egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.


Isten pedig mindig is használt otthonokat, épületeket arra a célra, hogy a népe összegyűljön, hogy imádatot mutasson be neki, és tanuljon tőle és Róla.


Persze ez nem kötelező, menj csak a saját fejed után.

júl. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok vele. Az őskereszténységgel szimpatizálok, amikor még nem létezett a mai értelemben vett egyház, viszont minden hívő egyben pap is volt. Az egyház viszont legalább ezer éve visszaél az emberek hitével, hogy a saját hatalmát megtartsa és gyarapítsa.
júl. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%

Szerinted honnan származik a szeretet?

Használd a gondolkodó képességed!!

júl. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7# A szeretet egy biokémiai, agyi reakció.
júl. 18. 11:26
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
Valószínűleg nem egyedül vagy hülye kérdező, szóval biztos vannak más hozzád hasonlók is.
júl. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

"Nem szeretem a manipulációt, mert általában negatív dologról van szó."

.

Azt tudtad hogy a te véleményed is manipuláció. És láss csodát valami negativumról brszélsz.


Az egyház a Biblia gondos ismerete alapján kialakította a véleményét. Sok zsinaton olyan rgyházatyák ültek, akik vitában bármely bibliai verset fejből idéztek


Mára alig akad ilyen egyházatya. Tevékenységük Isten szándékának megértése volt . Több heroikus gyülések végeredményei után az egyház megfogalmazta véleményét, ebben nincs semmi rossz szándék.


A manipuláció helyett pedig használd a befolyásolást az egyházra.

júl. 19. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!