Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki nevezhető keresztények? A...

Ki nevezhető keresztények? A katolikusok miért nem azok a reformátusok szerint?

Figyelt kérdés
júl. 15. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Keresztény = Krisztus követője.


No, ennek sem a katolikus, sem a református nem felel meg. Nem teljesítik ugyanis Jézus elvárásait, utasításait, nem követik az életmódját.

júl. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mint a Jehova tanúi?
júl. 15. 16:53
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Igen, ha elfogultság nélkül szemléljük a dolgokat, akkor igen, ők azok, akik legközelebb állnak a krisztusi mintához.
júl. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Miért?
júl. 15. 17:08
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Mert ha elfogultság nélkül szemléljük akkor minden Jehova tanúja azt fogja mondani, hogy ők követik a legjobban.

Csak az elfogultság szót nem ártana helyesen használni.

júl. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

A reformátusok szerint keresztények a katolikusok és fordítva is igaz. Ugyanazt a hitvallást mondják.

Az pedig arcpirítóan vicces, amikor egy millerizmusból kivált 19. századi resztoránus szekta akarja megmondani, hogy kik a keresztények és rajtuk kívül miért nem az senki se :)

júl. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Eddig még egy reformátustól sem hallottam, hogy ne lennék keresztény azért, mert katolikus vagyok. Csak a "kisegyházak" híveitől hallottam - vagyis pontosabban olvastam, mint az első válaszoló. A való életben, szemtől szembe mèg tőlük sem.
júl. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

Személyesen beszéltem egy református lelkésszel és hívővel is.

Bár nem ítélkeznek a katolicizmust követők felett, de azért vannak némelyek ellene, mert eltértek az eredeti keresztény hittől tanítástól.

Sok olyan emberi világi hagyomány, valamint bálványimádat, és ezekhez hasonló tartozik a vallásukhoz, ami teljesen eltér az első századi mintától.

Arról nem is beszélve, hogy világi hatalomra tettek szert, és emberi uralkodók kedvében jártak elsősorban, vagy is a fenntartásuk érdekében alkut kötöttek a világgal.


Egyébként pedig mások azt mondják, hogy kisebb módon, de a református egyházak sem élnek teljesen összhangban a Bibliában leírtakkal.

júl. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%

"Egyébként pedig mások azt mondják, hogy kisebb módon, de a református egyházak sem élnek teljesen összhangban a Bibliában leírtakkal."

Kik ezek a mások, például a jehovások?

júl. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%
Elsősorban Isten szava mondja meg, hogy kik azok, akik nem élnek az akaratával összhangban.
júl. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!