Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek Jehova...

Mi a véleményetek Jehova tanúiról?

Figyelt kérdés

júl. 11. 10:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
60%
Baromi irritáló egy népség. Én a szcientológusokkal együtt be is tiltanám a szektájukat.
júl. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
41%
Csicskák
júl. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
54%
Nekem nincs bajom velük. A gyűlöletet nem értem az irányukba. Mindenki úgy éli az életét, ahogyan akarja.
júl. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
62%
Egyik ismerősöm rokona tag volt, majd amikor kilépett, konkrétan az öngyilkosságig szekálták, a veszprémi viaduktról ugrott le, mert nem bírta tovább a zaklatást. Az egyik exem unokatesója szintén belépett közéjük, székesfehérvári mérnök volt a tag, az összes megtakarítását odaadta a szektának, kiment amerikába az "egyetemükre" tanulni, most épp azt várja, hogy a szekta adjon neki egy feleséget. Általánosban tesóm osztálytársa volt egy Jehovás csaj, aki külön papírt vitt arról, hogy nem vehet részt semmilyen ünnepben, osztálytárs szülinapjától a karácsonyi műsorig semmiben, mert nem engedi a vallása; végül a szülei kivették a suliból, mert tudomásukra jutott, hogy azért nézőként ott volt az ünnepségeken. Ja, veszélyesek. Akik becsöngetnek hozzád, azokon már nem tudsz segíteni, de a szeretteidet mindenképpen védd meg attól, hogy akár csak elgondolkozzanak a belépésen, különben örökre elveszíted őket.
júl. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
62%
Káros szekta, tilos a vérátömlesztés, ha ilyen helyzet áll fenn akkor szemrebbenés nélkül hagyják a gyereket meghalni (megtörtént eset, ők sem tagadják). Úgy vannak vele, hogy az Úr adta, az Úr elvette.
júl. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
44%
Egyszer anyukám mesélte, hogy náluk a kórházban azért halt meg egy fiatal, mert a szülei jehova tanúi voltak, és nem engedték meg, hogy vért kapjon. Aztán a dolgozók azt mondták, hogy kapják be a szülők, de már túl késő volt.
júl. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
63%

Párom anyja Jehova tanúja, így a Covid alatt volt "szerencsém" egy-két táv gyülekezetbe belehallgatni. Nem 1 nem 2 olyan megnyílvánulásuk volt, amin csak pislogtam. Példa: Jehovát a munka és a család elé kell helyezned. Ha úgy érzed, valaki megpróbálja ezt az értékrended megfordítani, akkor azzal meg kell szakítanod a kapcsolatot, mert rossz hatással lehet rad. És ugye nem akarja senki se megkockáztatni, hogy ne a paradicsomba kerüljön.


Kieg: Érdekesség még, hogy semmit se ünnepelnek. Se szülinap, se névnap, se mikulás, se karácsony és társai, mert magukat ünnepelni hiúság a karácsony meg nem is Jézusról szól csak egy pogány ünnep, amit kitaláltak.

gymosás, mindentől elidegenítés.

Plusz volt egy kis kártya a zsebében a mentősöknek amivel lemondott a jogárol vérátömlesztéshez vagy szervátültetéshez. Aberrált állatok.

júl. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
53%

Anyám miatt kerültem bele kiskoromban.

Elvette tőlem a születésnapaimat, a karácsonyokat, a Mikulást, a Húsvétot...mindent.. elvette a gyermekkoromat! Tinikènt nem engedett sehova, folyamatosan szabályozott.

Az egész életem arról szólt,hogy egy különc vagyok.

Amikor közel a 19 hez, elmondtam neki, hogy MOST és ITT van vége nekem, konkrétan kitagadott, nem állt szóba velem! Elküldött volna otthonról, csak ott volt apám, aki nem tanú, de teljesen le vette rólam a kezét... Sírva, ordítva mondta , hogy mekkora csalódást okoztam neki, jobban örült volna ha azt mondom, hogy teherbe estem valakitől,minthogy megtagadom Jehovát..azt is mondta, hogy az Ördög befolyásol engem és hogy nincsenek önálló gondolataim..

Szóval, ha valakinek vannak konkrét kérdései a tanításokról , gyülekezetről szívesen válaszolok:)

júl. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
34%

7-es

Nagy a sötétség nálad!

júl. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
55%
Az egyik legkedvesebb középiskolai barátomat vesztettem el ennek a szektának köszönhetően. A k*rva anyjukat, olyan abszurd dogmákkal bírnak, amik által egy külön buborékba kerülnek, és mindenkitől el kell fordulniuk, akik nem kívánnak csatlakozni a lemondással és csőlátással járó közösségükhöz. Nem tudom, hogy a barátom rá fog-e jönni még életében, hogy mennyire rossz útra lépett, de remélem igen, csak ez nem tőlem függ, én már nem tudom megmenteni.
júl. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!