Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények hogyhogy nem...

A keresztények hogyhogy nem bizonytalanodnak el a sok vallás, és a sok téveszme miatt? Miért vagy te keresztény?

Figyelt kérdés
júl. 2. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Mert lényegében az összes nagy vallás ugyanazt mondja, csak a részletek meg a körítés más.
júl. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Jégszív ***** válasza:
0%

NEM TUDOM!

Talán azért, mert nem akarnak/nem mernek mélyebb gondolatokba merülni.

júl. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Attól hogy van több vallás miért jelentené azt, hogy egyik sem igaz?


Ilyen alapon a tudományban is vannak olyan természeti jelenségek amelyek magyarázatára több elmélet is létezik, akkor a te logikád mentén egyik elmélet sem igaz.



"Miért vagy te keresztény?"


Mert érzem, hogy létezik Isten, ahogyan a szellő érintését a bőrömön vagy a napsütését.

júl. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is érzem, de a halálközeli élmények valódiságát.
júl. 2. 20:32
 5/10 Jégszív ***** válasza:
6%

#3.

Válaszodat nem vonom kétségbe, de muszáj visszakérdeznem:

A vele járó TEOLÓGIAI UNGABUNGÁKKAL és LITURGIAI HÓKUSZPÓKUSZOKKAL együtt?


Mert ha ezek nélkül: Akkor teremtetted meg istened, és nem ő téged!

júl. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

Azért mert Jézus tanításai közel hozták Istent az emberhez, és ő nem csak beszélt a szeretetről és az áldozathozatalról.


De ha valakinek kétségei vannak afelől, hogy Jézus Krisztus létezett, a tanításai akkor is egyedülállókak, és teljesen új világnézetet hoztak. Az emberi kapcsolatok új dimenzióját nyitotta meg.

júl. 5. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Jégszív ***** válasza:
0%

#6.

"a tanításai akkor is egyedülállókak, és teljesen új világnézetet hoztak."


Naná!

Csak a Hegyi beszédet kell elolvasni, az ember a falnak megy az igéitől.

júl. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ilyen hegyi beszédet én is tudnék írni!
júl. 6. 10:05
 9/10 gungasam ***** válasza:
Azért vagyok keresztény mert itt születtem, itt kereszteltek, neveltek, ordították le a hajam. De mégis nem vagyok vallásos! Lehetek úgy keresztény , hogy ateista vagyok! Mert van egy értékrendem ami a kereszténységhez áll közel, ellenben isten túl sokat lustálkodik ahhoz , hogy higgyek benne. Már régen el kellett volna intéznie nekem egy kis egészséget, kényelmes, gondtalan, nyugalmas időskort. És mit nem tett, nincsen egészség, nincs vagyon, nincs béke és nyugalom. Meg kell ehhez dögleni? Ez bizony elbizonytalanít , ezért vagyok ateista! Még jó, hogy eddig sem hittem, most csalódnom kellene!
júl. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Már régen el kellett volna intéznie nekem egy kis egészséget, kényelmes, gondtalan, nyugalmas időskort."



Ha így gondolod akkor nem is Istenben hittél hanem a mikulásban.

Jézus pont arról beszélt, hogy nehéz lesz az út, nem arról hogy aki ő benne hisz annak hú de jó lesz majd.


Ha te a jutalomért cserébe hiszel, akkor te nem vagy Istenhez való.

júl. 25. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!