Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miután megtagadtam a keresztén...

Miután megtagadtam a kereszténységet (bűnbánatot csináltam az elején, tehát keresztény voltam), miért érzem magam boldogabbnak?

Figyelt kérdés
jún. 28. 19:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%

Mert ez volt a sorsod. Hogy megtagadd a kereszténységet.

Most. Új. Ember. Lettél.


Egy jobb ember.


Példát mutathatsz azoknak, akik még mindig hordozzák ezt a hatalmas terhet. Lehetnél coach. .

jún. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 tgt ***** válasza:
Pontosan mit tagadtál meg? Egyházat? Hitelveket?
jún. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A megváltást, és a szabályokbetartását.
jún. 28. 20:04
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Újabb kamukérdés.
jún. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

"Egy jobb ember."

Legközelebb olvasd el, hogy kinek a kérdésére válaszolsz.

jún. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
Biztosan túl sokat ittál. Majd elmúlik.
jún. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Talán felszabadultál a kötöttségek alól.
jún. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%

5: Egy kérdező kérdésére. Hívják bárhogy is, ő is ember. És attól, mert már nem keresztény, lehet jó ember is. Vannak rokonai, akiket szeret, egy barátnője, akit imád, egy macskája, akinek a Lucifer nevet adta és két kaktuszt nevel az ablakpárkányon, ahol gyakran ábrándozik egy jobb világról. És vannak titkai, amiket csak egy emberrel oszt meg. Igen.

Egy jobb ember lett.

Mert megosztotta ezt a súlyos titkot, ami már hónapok óta nyomta a lelkét, hiszen a szülei és nagyszülei előtt titokban kellett tartania. A nagymamája, mint egy kántor leánya szigorú vallásos neveltetésben részesítette az apját és később őt is. Kitagadná az örökségből, ha megtudná mit tett. A szülei lehet csak legyintenének rá, hiszen ők már új eszméket követnek; az anyukája nemrég kezdte el az ayurvéda tanait, míg az apukája inkább a taoizmus felé fordult. De a felmenői hagyományt követve még mindig eljárnak ünnepekkor templomba. A kérdező talán ezzel a hagyománnyal próbál szakítani. Fájó emlékként él benne a keresztelése, még ha túl kicsi volt is, hogy emlékezzen rá, de az erőszakos bélyeg megsebezte a lelkét és elválasztotta őt az ikertestvérétől, ezért van érezte úgy mindig, mintha hiányozna valami, de nem tudta mi, egészen eddig a pontig.

Miután képes volt, hogy megtagadja azt, ami eddig gúzsba kötötte őt, megszabadult lelki láncaitól, és bár a keresztény bélyeg helye bár még mindig ott parázslik a koronacsakráján, örök időkre blokkolva az Éggel való kötést, mégis tudja, az áldozata nem volt hiábavaló, hiszen barátnője szíve alatt új élet növekszik és a születendő gyermekével már nem fogja elkövetni ezt az erőszakot: a lélek eltörölhetetlen megbillogozását a jó nevében.

jún. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
#8: a Kérdező egy troll, gondolom megelégelték az előző Lucifer fiókját, és most új életet kezdet. Kérdésről kérdésre változik, hogy éppen ekresztény vagy nem, de elsősorban csak provokál.
jún. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%

9

Igen én is erre gondoltam.


8

Egyáltalán nem azzal volt a problémám, hogy már nem keresztény. Felőlem válhat keresztényé, ateistává, pónivá, vagy amivé akar.

A probléma, hogy ha megnézed a kérdéseit akkor rájössz arra, hogy nála koránt sem az a lényeg, hogy mi történt. Mint ahogyan a 9. is írta valószínüleg az egész leírás egy hatalmas hazugság pusztán.

Csak egy a sok provokatív, ostoba kérdés között.

tegnapelőtt 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!