Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység miért fonódott...

A kereszténység miért fonódott össze a szélsőjobbal?

Figyelt kérdés

Nem képmutatás e, mikor valaki elhivatott vallásosnak gondolja magát, de kirekesztő és gyűlölködő más népcsoportokkal, vallásúakkal, politikai- és szexuális irányultságúakkal szemben?


Ezen személyeknek köszönhető a kereszténység hanyatlása?



jún. 18. 15:11
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
97%

Ez fordítva működik. A politikai (szélső)jobboldal fonta össze magát a kereszténységgel, mert a jelszavai - hagyomány, konzervativizmus, erkölcsi rend, nemzettudat - összecsengenek az egyházi törekvésekkel.

A kereszténység hanyatlása a földművelő társadalom eltűnésének, a technológiai és tudományos fejlődésnek, és a közoktatás elterjedésének köszönhető.

jún. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy írta az 1-es is: ez inkább fordítva működik. Szélsőjobbos politikusok szőtték bele a kereszténységet a saját politikai programjukba, sokan meg elhitték.

Ugyanígy a szélsőbal is össze tud fonódni a kereszténységgel (lásd: "fölszabadítás teológiája", Jézus is baloldali volt, ráadásul humanista forradalmár), csak ez inkább Dél-Amerikában volt jellemző.

jún. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
76%

A nácizmus nem fonta magát össze a kereszténységgel.

Jézus mai mércével mérve baloldali volt.

Sok baloldali irányzat volt keresztényellenes, és ez a keresztények jobbratolódásához vezetett. (V.ö. az ellenségem ellensége a barátom).

jún. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
31%
A szélsőséges határozottság, az ellentmondást nem tűrő, nem elfogadó álláspontok gyakran találkoznak.
jún. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
97%
Nem fonódott össze. Legfeljebb egy-egy személy, de ez is ritka, hirtelen egy református lelkész jut csak eszembe, persze biztos vannak többen is, de akkor se általános.
jún. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
38%

Én nem gondolnám, hogy fordítva működne: semmilyen teológiai alapja nincs pl. annak, hogy idealizálják a családot.


Jó eséllyel ez egyfajta reakció: az egyházak ellenforradalmi tényezők a hagyományos baloldali értékek számára, emiatt a létüket veszélyeztetik azok.

jún. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
Hát én keresztény vagyok és az én politikai nézetem az, hogy Jézus a király.
jún. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
92%
A 20. században a keresztény egyházaknak választaniuk kelett a szélsőbaloldal között amelyik már eldöntötte magáról, hogy vallás ellenes, és a szélsőjobboldal között, amelyik még gondolkodott rajta.
jún. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 IstenGyermeke1 ***** válasza:
70%
Nincs így, kedves kérdező.
jún. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 adenin ***** válasza:
100%
Inkább a mersékelt(ebb) jobboldallal fonódott össze, legalábbis itthon. Az igazán szélsőséges karlendítős-horogkeresztes jobboldaliak gyakran már nem szeretik a kereszténységet, mert gyengeségnek tartják. A hagyományőrző turulos vonal is sokszor ellene van, mert egy István által a magyarokra rákényszerített, nyugati importterméknek látja.
jún. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!