Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység miért fonódott...

A kereszténység miért fonódott össze a szélsőjobbal?

Figyelt kérdés

Nem képmutatás e, mikor valaki elhivatott vallásosnak gondolja magát, de kirekesztő és gyűlölködő más népcsoportokkal, vallásúakkal, politikai- és szexuális irányultságúakkal szemben?


Ezen személyeknek köszönhető a kereszténység hanyatlása?



jún. 18. 15:11
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
0%

Nem azt mondtam hogy Jézus tagja volt a bíróságnak hanem hogy keresztény tanítás szerint Jézus Isten, az Ószövetségben pedig maga Isten parancsolta meg a paráznák halálra kövezést, vagyis akkor Jézus parancsolta meg.



"Azt a "tengernyi bizonyítékot" légyszi gyűjtsd már össze, hadd lássuk mi is. De ne muszlim propagandaoldalakat mutass, hanem komoly teológiai cikkeket."


Akkor kezdjük az ószövetséggel:


[link]


A Tóra ugye része ennek. Ugye keresztények szerint Mózes írta ie. 1500 körül. Már régóta tudjuk hogy a jelenlegi Tóra könyveit nem egy ember írta hanem többen és jóval később. Idézek a cikkből:


"A zsidó-keresztény hagyomány Mózesnek tulajdonítja az öt könyvet, de ezt mára már megcáfolták."


"A legrégibb a Jahve istennevet használó jahvista forrás, amelynek ősibb részét laikus forrásnak is nevezik, mivel a kultusz iránti érdeklődése csekély. A jahvista forrás istenfogalma kezdetleges, erősen antropomorf, stílusa konkrét és egyszerű. Keletkezési ideje az időszámításunk előtti IX. század közepe és a 8. század közepe közötti időszak, keletkezési helye a déli országrész.

Nem sokkal ez után keletkezett az elohista forrás, mely az Elohim istennevet használja, oktató stílusban Elohimra vezeti vissza a történéseket és különös figyelmet szentel a prófétai mozgalomnak.

A deuteronomiumi forrás szónoki stílusban íródott, különös gondot fordít a Jahve-kultuszra, és csak a jeruzsálemi templomban bemutatott áldozatot tartja törvényesnek. Keletkezési ideje Jósiás júdai király vallási reformjának időszaka.

A papi forrás a babiloni fogság időszakában keletkezett több papi nemzedék munkája gyümölcseként. Jellemzője a száraz, ünnepélyes stílus, a teológiai érdeklődés, a kronológiai és egyéb számadatok, valamint nemzetségtáblák közlése. Az egymással fokozatosan egybeépülő forrásokból a fogság után, az i. e. V. század végén jött létre egy végső papi szerkesztés (redicatio) következményeként a mózesi könyvek mai formája."



Tehát a jelenlegi Tórát nem egy ember írta hanem sokan, ie 9-5. század között folyamatosan eltérő sítusokban. Tehát a Tóra meg lett hamisítva ahogy a Korán ezt kijelentette.

jún. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 tgt ***** válasza:
100%

31-es: Jézus a Szentháromság-tan szerint isteni személy, akit az Atyaisten küldött, nem azért, hogy ítélkezzen, hanem hogy kegyelmet adjon. Ezt a feladatát teljesítette is, például a házasságtörő asszony esetében.


Valóban, a Tórának több forrása is van. A kor tudását, istenélményét tartalmazza. Ezek a tanítások nemzedékről nemzedékre hagyományozódtak át, míg leírták azokat. Ebben te hol látod a hamisítást?

jún. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
0%

Abban látom hogy bizonyítottan nem Mózes írta hanem ezer évvel később egy rakás ismeretlen személy eltérő sítusban többszáz éven át. Ez neked nem bizonyíték? :)


Jézus szerinted Isten vagy nem? Erre válaszolnál egyértelműen?

jún. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 tgt ***** válasza:
100%

Szóval számodra az a "tengernyi bizonyíték" a hamisítás mellett, hogy a Tórát nem Mózes írta a két kezével, hanem mások írták le az ő életét, tanításait, az általa elrendelt törvényeket, rituálékat és így tovább. Azt hittem, valami ütősebb bizonyítékkal állsz elő. Ez így elég soványka.


Hogy Jézus Isten volt-e, nem tudom. Hozzám közelebb áll az ember Jézus, és az evangéliumokban is ezt látom.

jún. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
0%

értelmezted amit írtam? Nem csak az a gond hogy nem Mózes írta. Itt nem arról van szó hogy másolták amit Mózes írt hanem konkrétan később írták le többszáz éven át eltérő helyeken sokak által. Tehát semmi köze az eredeti Tórához. És akkor tartalmilag még bele sem mentem milyen borzalmakat ír az Ószövetség.



"Hogy Jézus Isten volt-e, nem tudom."


Nem tudod? Nem gondolod hogy el kellene döntened? Akkor hogy vagy egyáltalán keresztény?



"Hozzám közelebb áll az ember Jézus, és az evangéliumokban is ezt látom."


Akkor ember Jézusban hiszel aki próféta?

jún. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 tgt ***** válasza:
79%

35-ös: Ha mutatsz egy „eredeti” Tórát, amit Mózes írt a két kezével, akkor össze tudjuk hasonlítani, hogy milyen eltérések vannak az általunk használthoz képest. Amíg ilyet nem mutatsz, addig nemhogy „tengernyi”, de egy árva bizonyítékod sincs a hamisításra. Ami írsz, az csak üres vádaskodás.

Ha valaki azt gondolja, hogy tudja az abszolút igazságot, valószínűleg téved. Istennél van az igazság, mi pedig próbáljuk kitalálni. Én úgy tekintek Jézusra, mint emberre, de az Isten tudja a pontos választ erre.

jún. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell mutatnom eredeti Tórát ahhoz hogy bizonyítsam, a jelenlegi Tóra hamisítás. Az általam említett bizonyíték ehhez bőven elegendő. És ugye tartalmilag bele sem mentünk. Ha gondolod belemehetünk.



"Ha valaki azt gondolja, hogy tudja az abszolút igazságot, valószínűleg téved."


Szerinted Isten nem volt képes egyértelműen közölni ki Jézus?



"Én úgy tekintek Jézusra, mint emberre "


Akkor bálványimádónak tekinted azokat a keresztényeket akik szerint Jézus Isten, igaz?

jún. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 tgt ***** válasza:
79%

37-es: De bizony, neked kéne mutatnod valamilyen bizonyítékot, mert te állítod, hogy a Tórát meghamisították. De látom, egy bizonyítékos sem tudsz mutatni a "tengernyiből".


A bibliai szövegeket többféleképpen lehet értelmezni. Talán Istennek az volt a szándéka, hogy ne kész válaszokat kapjunk, hanem gondolkodjunk az igazságon.


Nem tekintem bálványimádónak azokat a keresztényeket, akik Jézust Istennek tartják.

jún. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%
Emlékeztek arra, mi a kérdés?
jún. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#36

Te most akkor tagadod a Szentírás Istenét vagy sem?

jún. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!