Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység miért fonódott...

A kereszténység miért fonódott össze a szélsőjobbal?

Figyelt kérdés

Nem képmutatás e, mikor valaki elhivatott vallásosnak gondolja magát, de kirekesztő és gyűlölködő más népcsoportokkal, vallásúakkal, politikai- és szexuális irányultságúakkal szemben?


Ezen személyeknek köszönhető a kereszténység hanyatlása?



jún. 18. 15:11
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
0%

"A házasságtörő asszony története valóban késöbbi betoldás, de ez nem jelenti azt, hogy kitalált történet. Összhangban áll az evangélium többi részével, hogy Jézus nem ítélkezni jött, hanem üdvösséget hozni."


Hogy lehet összehangban mikor addig halálra kellett kövezni a Biblia szerint a paráznákat? És ha Jézus Isten akkor Jézus parancsolta meg a paráznák halálra kövezését.

jún. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 tgt ***** válasza:
100%

21-es: ezt már megbeszéltük egy másik kérdésnél, nem írom le mégegyszer. A János evangéliuma azt írja:


„Mert az Isten nem azért küldte el a Fiút a világba, hogy elítélje a világot, hanem, hogy üdvözüljön a világ általa."

jún. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
0%
Igen, megbeszéltük. Ha egy Istenben hisztek ti keresztények akkor Jézus parancsolta meg a paráznák halálra kövezését. Ha meg azt mondjátok nem Jézus parancsa akkor ti keresztények politeista bálványimádók vagytok. Melyik legyen?
jún. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 tgt ***** válasza:
100%
23-as: Jól megmondtad. Sokadszorra is. Kedves egészségedre.
jún. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
0%
Én csak levezettem hogy mi következik a keresztény tanításból. Szóval melyik legyen?
jún. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 IstenGyermeke1 ***** válasza:
49%

#20

A Szentírás nem hamisított. És ha ez ekkora tény lenne, akkor mégis miért van benne még mindig a Bibliában?

Mert én utánanéztem ám, s nem találtam más hasonlót a JW.ORG és az eretnek fórumon kívül.

jún. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
0%
Mind az Ószövetség mind az Újszövetség össze vissza hamisított. Ez tudományos tény. Ha pedig normálisan utánanézel mindenhol leírják hogy ezek későbbi betoldások. A 22-es keresztény is beismerte hogy így van.
jún. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 tgt ***** válasza:
100%
27-es: Nem igaz, amit írsz. Az Ószövetség és az Újszövetség nincs tele hamisításokkal. Az, hogy a házasságtörő asszony története nem szerepel a legrégebbi kéziratokban, nem hamisítás. Lehet, hogy ez a történet az első keresztény közösségben elevenen élt, ezért a kézirat másoló beleírta a szövegbe, hogy ne vesszen el. De ez semmiben nem módosítja Jézus tanításait, nem változtat rajta, és szervesen illeszkedik ahhoz a Jézus képhez, amit az evangéliumok tükröznek.
jún. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
0%

Ez csak egy bizonyíték a sok közül. Tengernyi bizonyíték van arra hogy mind az Ószövetség mind az Újszövetség össze vissza hamisított. Mi az hogy lehet? Tény hogy a legrégebbi kéziratokban nincsennek benne ezek a részek. Akkor nem lehet más mint későbbi betoldás vagyis hamisítás.

Ha pedig Jézus Isten akkor Jézus parancsolta meg a paráznák halálra kövezését így nem illeszkedik az addigi tanításba.

jún. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 tgt ***** válasza:
100%

Jézus nem parancsolhatta meg a kivégzést, mert nem volt a bíróság tagja. És - mint már írtam - nem elítélni jött, hanem kegyelmet adni.


Azt a "tengernyi bizonyítékot" légyszi gyűjtsd már össze, hadd lássuk mi is. De ne muszlim propagandaoldalakat mutass, hanem komoly teológiai cikkeket.

jún. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!