Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme van hinni továbbra...

Mi értelme van hinni továbbra is a kereszténységben, ha megvan cáfolva?

Figyelt kérdés
júl. 1. 15:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Melyik része is van megcáfolva?
júl. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk a hit lényege épp az, hogy nem kell hozzá bizonyítani semmit, ergo megcáfolhat bárki, bármit, a hívő akkor is hinni fog. Ennyi
júl. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 UlfOrmson ***** válasza:
72%

Mert sokaknak megnyugvást ad egy felsőbb entitásba vetett hit.

Amíg nem akarják erőszakkal rámkényszeríteni engem nem zavar, ha valaki hisz valamiben, több vallásos barátom is van.

júl. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Honnan tudod, hogy vallásos a barátaid?


Hiszen, nem szabad rád " erőszakolni " a vallásokat.

júl. 1. 16:14
 5/15 UlfOrmson ***** válasza:
82%

#4: a beszélgetések során kiderült

Őket nem zavarja, hogy ateista vagyok, engem nem zavar, hogy ők keresztények. Így még érdekesebb beszélgetések vannak, mert más és más nézőpontból közelítünk ugyanahhoz a kérdéshez. Sőt a vallásról/hitről is el lehet beszélgetni velük

júl. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Ha már egyszer ki írsz egy ilyen hazug állító kérdést akkor legalább linkelj valamit amire alapozod a kérdést.

Akkor legalább amiatt nem lehetne jelenteni egyből mert "egyértelműen kitaláció".


Jó lenne ha valami tudományos kutatást linkelnél be ami alátámasztja a kérdésben szereplő állítást de ilyet úgy sem tudsz..

júl. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, mi a célod ezzel a hazug kérdéssel?
júl. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Mi lenne megcáfolva, ha semmit sem próbálnak bizonyítani semmivel sem?
júl. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%

Te lettél megcáfolva kérdező, nem a kereszténység.

Amúgy is sincs sok értelme a kérdésnek, gondolom tükrözi a intellektusod.

júl. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%

A kereszténység cáfolata számomra ott van, ha összehasonlítjuk a rakománykultusszal. Ugyanazokra az alapokra építkezik. Ott is van egy messianisztikus figura, egy bizonyos John Frum, akinek a benszülöttek a mai napig várják a visszatérését. Hogy ez a John létezett-e vagy sem, azt senki sem tudja. Szerintem létezett, és sok jót tett a benszülöttekkel, aztán kialakult köré egy kultusz. Kb. így jöhetett létre a kereszténység is. Szóval egy ilyen vallás kialakulásához nem kell istenség, az ember is létre tudja hozni.


Hogy érdemes-e hinni benne vagy sem, az attól függ, hogy valaki fogékony-e rá. Nekem nem. Több kárt okozott nekem a kereszténység, mint amennyi hasznot hozott. De van, aki ott találja meg a lelki békéjét.

júl. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!