Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi értelme van a kereszténység...

Mi értelme van a kereszténységnek?

Figyelt kérdés
2023. máj. 14. 02:28
1 2
 1/13 rihekopo23 ***** válasza:
65%

Szia.


Ha konkrétan ha azt nézzük, hogy kereszténység... Szerintem az nem több mint a Jézus tanításait magába foglaló gyüjtőnév.


A kereszténység Jézus életéből és tanításaiból származik, de a vallásos hagyományok és szervezettség kialakulása során az emberek is fontos szerepet játszottak.

2023. máj. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Krisztus követésének? maga az élet.


Csak az a nem mindegy, hogy vallásos vagy, vagy élő hívő.

2023. máj. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

Pszichológiai szemszögből annyi értelme van, hogy az emberek, akik félnek a haláltól, meg az élet nehézségeitől, azok abban a hitben vannak, hogy van egy Isten, ami törődik velük, és kimenti őket a bajból, örök életet akar nekik adni, stb...

Egy ideig én is hittem ebben de aztán kinőttem belőle.


Kulturális szemszögből meg annyi értelme van, hogy történelmi-politikai okok miatt a kereszténység Európa meghatározó vallása, amely hatott a művészetekre, ezért ismerni kell.


Ennyi, ezen felül nincs értelme. Már az ókori Kínában is jobb életvezetési tanácsok voltak, mint amit a kereszténység nyújt. És ezek a tanácsok ma is élnek:


[link]

2023. máj. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

A félelem,az egykor a nyílt terror majd az emberek hiúságának kiaknázása révén kontrollálni az embereket.

A kereszténység értelme ennek a hatalomnak az akarása.

2023. máj. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2023. máj. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%
Semmi.
2023. máj. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

3

"annyi értelme van, hogy az emberek, akik félnek a haláltól, meg az élet nehézségeitől, azok abban a hitben vannak, hogy van egy Isten, ami törődik velük, és kimenti őket a bajból, örök életet akar nekik adni, stb...


Egy ideig én is hittem ebben de aztán kinőttem belőle."


neked ez volt az értelme

másoknak meg lehet, hogy más

2023. máj. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Ha elfogadod, hogy számomra, mint kereszténynek, mi az értelme. Nem az igazsága mellett akarok érvelni, mert a kérdés sem arra irányult.


Alapvetően emberként látjuk, hogy valami nincs rendben a világunkkal. Hogy valami hiányzik, nem úgy kéne legyenek a dolgok ahogy vannak. Ezt szerintem minden ember el tudja ismerni.

Nyilván az ember elgondolkodik ezen.

Na meg azon, hogy sokszor bármennyire próbálunk a magunk mércéje szerint is akár jó emberek lenni, nem tudunk.

És egy idő után elvezetik az embert Istenhez ezek a kérdések, problémák.


És számomra ott voltak a válaszok a kereszténységben.

Azt is be kell látnom, hogyha a judaizmus/kereszténység Istene létezik, akkor előtte nem lehetek jó. Mert Ő a szíveket vizsgálja, és hát nyilván kívülről sokan lehet azt mondanák, hogy jó ember vagyok, de belülről tudom, hogy ez nagyon sokszor nincs így.


Na és akkor a lényeg: Krisztus kereszthalála megszabadít a bűneimtől. Korábban a jót csak kényszerből, azért cselekedtem, hogy ne kerüljek pokolra. A megtérésem után már azért cselekszem Isten akaratát, mert Krisztus meghalt értem és felszabadított a bűn hatalma alól.


Ha ilyen személyes a kereszténység, akkor miért van egyház, miért térítünk keresztények?

Mert igaznak tartjuk amit a Biblia mond, és ez alapján úgy hisszük, hogy az emberiség nagy része a kárhozat felé halad. És szeretnénk terjeszteni az örömhírt, hogy Jézus által van szabadulás ebből az állapotból, és mi magunk nem tehetünk semmit ennek érdekében.


Mi az értelme az egyháznak akkor?

Ha valaki megtért, bekerül Isten családjába. Ez a láthatatlan egyház, ami felekezetektől független és átívelő. Így innen az ember vágyik hasonló gondolkodású emberek társaságára, támogatására. És ezzel az indulattal vezérelve ideális esetben arra is kihat az egyház, hogy a környezetét jobbá tegye.


Sajnos a láthatatlan egyház felvegyült sok álkereszténnyel. És sok a nyerészkedő is. Ami az idők folyamán rengeteg szörnyűséget okozott. És hogy magunkat se védjem, a keresztény tanítás szerint bennünk is továbbra ott van az ún. óember, amely képes bűnöket elkövetni.

2023. máj. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
Miért, mi értelme van az ateizmusnak?
márc. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%
A kereszténység az üdvözülés útja.
márc. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!