Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért érzek a hasonlóságot a...

Miért érzek a hasonlóságot a JW Biblia magyarázata és Karinthy Frigyes rossz tanuló felel novella utolsó részlete között? 😇😇😇

Figyelt kérdés

Amely így hangzik:


ama „felsőbb osztály”, melybe „elégtelen eredmény miatt fel nem léphet”


A sohát szándékosan hagytam ki hátha Isten könyörül rajtuk...


máj. 19. 08:13
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:

Ezeket az igazi hívők megértik és tisztában vannak vele hogyan kell értelmezni helyesen ezeket csak ti cáfoljátok azért hogy ellehesen fogadtatni a tagokkal a hamis tanításaitokat.


Az 1Kor 8,5-6 a világ mindenségben jelenlévő uralmi rendet írja le majd ha sokat tanulmányozod a Bibliát a szektád behatása nélkül akkor megérted miről beszélek.

Addig meg nyugodtam vakdalkozhatsz az Igével nem értesz belőle semmit csak beírkálod meg magyarázol összes vissza a tévedéseiteket nem eszem meg hiába írkálod ide.


A következő válaszban valószínűleg egy esti mesét fogok neked beírni

Vackor az első bébe megfelel?

Mert teljesen mindegy hogy mit írok neked ha homály van az elmédben akkor felesleges mert nem fogod megérteni ennyi erővel ezt a mesét is beírhatom.😇😇😇

máj. 25. 18:25
 42/49 anonim ***** válasza:

41

1Korintusz 8:5,6


"Mert még ha vannak is úgynevezett istenek, akár az égben, akár a földön, mint ahogy van sok „isten” és sok „úr”, 6 számunkra valójában egy Isten van, az Atya, akitől van minden, mi pedig őérte vagyunk, és egy Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, mi pedig őáltala vagyunk."


Ez már régen nem Jézus földönlétekor íródott, ugye? Vagyis Jézus jelenlegi, felmagasztalt állapotát írja le az Atyjához képest.


Miért mondja azt Pál, hogy "számunkra egy Isten van (a MINDENHATÓ értelemben), az Atya"? Kit ért ez alatt, hogy "az Atya"? Jézust? Persze hogy nem, hiszen Őt utána külön említi! De Jézust, mint a pogány háromság "második személyét" is ide érti? Hiszen eszerint Ő is egyenrangú Isten! Nem teheti, hiszen Öt külön utána említi.


Hogy lehet hogy Pál mégis csak az Atyát nevezi meg az EGYETLEN ISTENNEK, és Jézust tőle elkülönítve említi meg és még véletlenül sem úgy, hogy 'Ő is Isten ám'?


Hogyan lehet, hogy Pál teljes szinkronban beszél Jézus feljegyzett imájával, miszerint a János 17:3-ban az "EGYEDÜLI IGAZ ISTENNEK" nevezte Atyját, és önmagát tőle elkülönítte!


Itt nem az a 'baj' a hamis háromságimádók számára, hogy Istennek nevezte az Atyját, hanem hogy az EGYEDÜLI IGAZ ISTENNEK. Tehát logikus, hogy önmagát nem érthette bele semmilyen formában!


Tehát akkor mesélj. Hogyan lehet Jézus is "Isten", ha mindenhol csak egy Isten van említve (mindenható értelemben), és Jézuson kívül?

máj. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:
Beleolvastam ebbe a zagyvaságban amit írtál, nagy szerencsémnek tartom hogy engem ez a szekta nem szippantott be mert nem engedte az Isten...😇😇😇
máj. 25. 19:09
 44/49 anonim ***** válasza:
Persze, amíg nem enged el Sátán, addig nem számít a bibliai igazság. Jól mondod, csak rosszul fogalmaztál. 😉
máj. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:

Dehogynem számít a Biblia Igazság nekem csak az számít,és neked??? fogalmazni meg mindig is jól fogalmaztam, Isten pedig a Sátánt talpunk alá veti.

Ez az Igazság ebben hiszek :


Róm 16:20 A békességnek Istene megrontja a Sátánt a ti lábaitok alatt hamar. A mi Urunk Jézus Krisztus kegyelme veletek. Ámen.


Elgondolkodtató:

Hogy Jézus Krisztus kegyelme angyali kegyelem vagy Isteni kegyelem???

😇😇😇

máj. 26. 09:56
 46/49 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy te nem érted, hogy a Biblia alapján Jehova Tanúi mit vallanak Jézusról! Félre vagy vezetve ezügyben is. Ezért folyamatosan szalmabáb érvelést folytatsz, olyanokkal kritizálod őket, amelyeket NEM TANÍTANAK.


Jehova a Fiának adott minden hatalmat égen és földön, az ítélkezés jogát is megkapta Istenétől. Ezt mondja a Biblia, vagyis nem azt, hogy alanyi jogon rendelkezett olyan tulajdonságokkal, amelyeket csak a Mindenható Isten birtokolt. Természetesen a Biblia azt is írja, hogy Isten ugyan "minden" hatalmat átadott Jézusnak, de nyilván önmagán kívül. Tehát semmiképpen sem "egyenrangú" Jézus és nem lett mindenható, hiszen ezzel csakis az Atyja rendelkezhet, senki más.


Tudod a széles látókör mindenkinek jár - mondta egy korábbi ismert tévés. 😉

Ezért nagyon fontos lenne, hogy először szerezz pontos ismeretet azokról, akiket bírálsz, mert bizony a legtöbb itt írogató egyik legnagyobb hibája pont az, hogy félre vannak tájékoztatva!


Ez Jézus Krisztusról szól Jehova Tanúi által vallott bibliai tanítás alapján:



[link]

máj. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 A kérdező kommentje:
Hát igen beismerem mi nagyon lemaradtunk tőletek mi csak ilyen szalmabáb érvelésre vagyunk képesek és megfogadom a tanácsodat pontos ismeretet fogok szerezni azokról akiket eddig bíráltam, csodálattal nézek arra hogy és hogy neked nem ez a legnagyobb hibád feltételezem neked nincs is olyan hogy hiba!!! csak mi vagyunk olyan gyarlók hogy tele vagyunk kicsi és nagy hibákkal, kérem hogy a jövőbe taníts a helyes útra mert ezek szerint nagyon letértem arról...
máj. 26. 13:54
 48/49 anonim ***** válasza:

Tudod hogy van ez? Ha az ostoba gondolkodás helyett azt támadnád, ha már neked ez okoz örömet, amit ismersz és tudod róla, hogy MIÉRT helytelen az, ami.


De te csak papagáj vagy!

máj. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 A kérdező kommentje:
😀😀😀
máj. 26. 15:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!