Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Szentlélek nem veszi zokon...

A Szentlélek nem veszi zokon hogy hozzá nem imádkoznak a keresztények?

Figyelt kérdés

Keresztények imádkoznak az Atyához és Jézushoz, de a Szentlélekhez nem. Legalább is én nem nagyon hallottam.


Nem kell mindhármat imádni?



ápr. 22. 09:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
20%

Mivel Krisztus szóról szóra elmondta, hogyan és kinek, mit imádkozzunk, emiatt csak az Atyához imádkozunk, Jézus ima nincsen és nem is kell. Miért nem?


Mert maga Krisztus mondta: "Az Atya bennem van,én meg az Atyában vagyok,"


Így elég csak az Atyához imádkozni, elég csak az Atyát imádni, mert Krisztus benne van és a Szentlélek is az Atyában van.


A mennyországban nincs tülekedés, hogy ne az Atyához, hanem én hozzám ímádkozzatok. Ott egyetértés van ami az Atyában egyesül.

ápr. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nagyon ritka? Pünkösd az mond neked valamit ? Szentlélek adományai mond neked valamit? Nyelveken beszélés, lélekben nyugvás, öröm? Esetleg az erre épülő közösségek? Tényleg nem hallottál még keresztény embert a Szentlélekhez imádkozni?
ápr. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Nem hallottam. A Pünkösd is Jézusról szól inkább.
ápr. 23. 23:36
 14/22 anonim ***** válasza:
41%
A pünkösd mióta szól Jézusról? Akkor ő már felment a mennybe. A Szentlélek árad ki pünkösdkor. És nyelveken kezdenek beszélni. Nem olvastad még el ezt a részt a bibliában?
ápr. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Oké de attól hogy kiáradt a szentlélek ki imádkozik hozzá? Senki.
ápr. 24. 09:29
 16/22 Jégszív ***** válasza:
92%
Valaki lője már le ezt az idiótát...
ápr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Bunkó keresztény. Sértegetés helyett miért nem írod le hogyan imádkozol a szentlélekhez?
ápr. 24. 12:21
 18/22 anonim ***** válasza:
50%

Igaz, hogy ritka. De attól még létezik, és szoktak.

Előimádságban az invokáció is a Lélekhez szól.

Pünkösdkor is valóban szokott lenni. Ritka, ez igaz. Rossz gyakorlat.

De olyan szempontból mindegy, hogy Ki a megszólított,

Hogy mindhárom "személy" lényegében ugyanaz az entitás = az ISTEN.

Mert attól, hogy 3 formában jelenti ki magát, és 3 létformában létezik, attól még az a 3 mégis csak 1. Szóval ha megszólítod Jézust, vagy a Szentlelket, mindegy, mert kvázi ugyanazt az ISTENT szólítod meg.

ápr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem mindegy. Ugye Atya, Fiú, Szentlélek. Ez a három egy. De szerintem nem mindegy hogy kihez szólsz. Vagyis az igaz hogy olyan szempontból lényegtelen hogy ugye ez a három egy. De had hozzak egy példát. Ugye van egy fa. Annak is három része van, gyökér, törzs, lombkorona. És mégsem mindegy hogy melyik részét használod mégis egy fa az egész. Én valahogy így képzelem el.
ápr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
50%

#19 igen, vannak klasszikus témák amelyek egy egy személyhez kötődnek, mivel mindhárom személynek megvan a maga munkája az üdvtervben.

Az Atya - a teremtés, gondviselés.

A Fiú - a megváltás,

A Lélek - a megszentelés ezért témától függően azt szokták megszólítani, akihez kötődik a téma. Ha valakinek az egészségéért imádkozol, vagy hálát adsz, ált a Gondviselő Atyához szólsz. Ha igehirdetés előtt imádkozol, vagy az egyházért, akkor szólhatsz a Lélekhez. ésígy tovább.

ápr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!