Mi az oka annak, hogy akik elkezdenek tudományos munkát folytatni, azok megtagadják a kereszténységet? Albert Einstein is erre jutott.
Albert Eistein Izraelita volt, vagy is a judaizmus vallásában érdekelt.
S mint a legtöbb Izraelita nem fogadja el a messiást, nyilván Ő sem.
Ehhez pedig semmi köze nincs a tudománynak.
Isten szava nem primitív. Az erkölcsi alapelvek, az embert megvédik az érzelmi, fizikai csalódottságtól, a törvényei boldog egységes emberi társadalmat hoznának létre, ha komolyan vennék.
Nézz körbe a világba.
Napjainkban a legtöbben nem élnek "primitív" életet, és ennek láthatjuk a következményeit.
Nem kívánt terhességek, abortuszok, gyilkosságok, háborúk, a szeretet hiánya, az egoizmus, és még sorolhatnám a "modern" világban elfogadott életformák következményeit.
A Bibliában pedig nem legendák, hanem megtörtént történelmi események olvashatóak, amit a történelem igazol is. Valóban létező királyokról, és nemzetekről olvashatunk, azok kultúrájáról, és hagyományairól, vallásairól.
Isten ezeket pedig azért íratta le 1600 éven keresztül, különböző hátterű emberekkel, hogy tanulságul szolgáljon az emberiségnek.
Persze nem kötelező ezt így ennek elfogadni.
PhD-t csinálok jelenleg, ez megkíván azért némi tudományos munkát.
Egyáltalán nem áll szándékomban megtagadni a kereszténységet. 🙂
Szerintem ne általánosíts pár példa alapján.
A kereszténységben nagyon sok olyan állítás van, amit a tudomány eszközeivel, főleg kísérlettel nem lehet bizonyítani. Tkp az egész sztoriban a Teremtéstől a Jelenések könyvéig sok a hézag, az ellentmondásos állítások sora, vitás könyvek és kánonok, a mai tudományos eredményekkel nem igazolható történet és megfogalmazás.
A humanizmust, a szeretet elveit és gyakorlati kivitelezését érdemes ismerni és megtartani belőle. Csak hát sajnos a jelenkori szervezetek (egyházak) nem pont erre hegyezik ki a mindennapjaikat :(
#4: én meg kíváncsi vagyok, mikor ismered fel, hogy mekkora marhaság volt Einsteint felhozni a témában.
Einstein akkor sem lett volna keresztény, ha gyerekkorában elüti egy szekér, beüti a fejét, és kalapkészítő lesz. Mivel zsidó származású volt.
Ha tudományos munkát folytató emberek között meg felülreprezentáltak az ateisták, ez tény, de nem törvényszerú, hogy nem marad hívő. És ez igaz attól függetlenül, hogy e sorok írója ateista vagy hívő.
#1-2.
Csúsztattok, félremagyaráztok! Most hagyjuk Einsteint, vannak mások is...
Agnosztikusként válaszolok:
- Egyetlen tudós sem született tudósnak, viszont MEGÖRÖKÖLTÉK szülőktől, a környezettől a vallásos HITET.
- Tudományos munkájuk során rá kellett döbbenniük: a HIT és a TUDOMÁNY egy bizonyos határon már összeegyeztethetetlen egymással!
- Egyrészt a vallás - akár tetszik, akár nem! - NEM AD VÁLASZT számos társadalmi és tudományos problémákra - a gondolkodás alól felmentettek kivételével...
- Ha a bizonyos hittételek alapigazságokat nemk cáfolnak, NEM IS IGAZOLNAK
"teológiai ungabungákat" és "liturgiai hókuszpókuszokat".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!