Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy átlagos Katolikus templom...

Egy átlagos Katolikus templom lebontása? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egy átlagos Katolikus templom lebontásából származó anyagokból vajon hány lakóházat lehetne kihozni?

Egy kicsit gáz,hogy olykor egy város vagy egy falu legdrágább épülete a temploma.


2010. okt. 25. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
ahány embert a te fizetésedből el lehetne tartani
2010. okt. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

"falu legdrágább épülete a temploma."


Melyik faluban van eladó templom?

2010. okt. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
amennyi embert a húsodból jól lehetne lakatni.
2010. okt. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia.


Fóton lakom, a katolikus templomot felújították, jó pár éve - világos sárga színűre.

Majd miután lebontották az állványzatot valaki kitalálta, hogy ez mégsem jó szín?! / nem tudom miért nem/

Ezért minden postaládába bedobtak egy felhívást, hogy a templom újra állványozását és festését minden polgár támogassa vallásától függetlenül!

Az eredeti állapot megóvása köz érdek, világörökség.... már nem emlékszem a pontos magyarázatra.

Megtörtént!!

Újra felállványozták és sötétebb színre festették.

Szerintem csak ebből fel lehetne újra építeni Kolontárt.

2010. okt. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Egy Faluban PL: lehetne játszótereket vagy egyéb más dolgot építeni...ami a közjót szolgálja.

De ehelyett milliós beruházások kellenek egy (bocsánat a szóért) rohadt templomra. Más éhen hal,de azért a templom áll a helyén új sárgaréz tetővel és milliós festett ablakokkal.

2010. okt. 25. 17:47
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Te milyen alapon akarod beosztani más pénzét? Én is megmondhatom mit lehet venni a te pénzedből?
2010. okt. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kojee ***** válasza:
63%
A templomokat nem állami pénzből építik. Tehát ha te nem vagy hívő, és nem tartozol a gyülekezethez akkor nem sok közöd van az épülethez. Ha meg műemlék, akkor örüljél, hogy a környezetedben van ilyen, és próbáld megőrizni az állapotát.
2010. okt. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok.


"A templomokat nem állami pénzből építik. Tehát ha te nem vagy hívő, és nem tartozol a gyülekezethez akkor nem sok közöd van az épülethez."


Bocsánat de ezzel vitatkoznám.

Csak úgy a számok mentén, a teljesség igénye nélkül:

2008ban 26,5 milliárd!!!! volt az egyházak állami támogatása - tudom: ez mindegyik egyház összesen.


2002. január 1-jétől a történelmi egyházak 5000-nél kisebb lélekszámú településeken szolgáló lelkipásztorainak az állam "fizetéskiegészítést" nyújt, idén 1,32 milliárd forint értékben: ebből a katolikus egyháznak 981 millió jut.


Én nem tartozom egyik történelmi egyházhoz sem, de légyszíves senki nem mondja nekem - aki hivatalosan dolgozok és minden forintomat becsületesen leadózom -, hogy a hívek tartják el és semmi közön nincs az épületekhez!


Ja és bár egyik egyház sem köszöni meg az átlag állampolgárnak, de ÍVESEN, hogy eltarthatjuk őket.

2010. okt. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ráadásul az egyházak kb 99%-a adómentes.
2010. okt. 26. 15:31
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

"2008ban 26,5 milliárd!!!! volt az egyházak állami támogatása - tudom: ez mindegyik egyház összesen. "


ezek a nonprofit vállalkozások fenntartására kellenek, mint például:


iskolák, temetők, kórházak, idősotthonok, gondozók, műemlékek, meg ehhez hasonló haszontalan dolgok fenntartása.


Továbbá egy templom építésére ugyanúgy lehet állami támogatást kérni, mint mondjuk egy bevásárlóközpont építésére. De most ha én nem járok bevásárlóközpontokba, akkor bontsák le azokat? De például olyan kulturális események, mint mondjuk filmforgatás, vagy színházi előadás, ezekre is jár. De ha én nem járok színházba, akkor az én pénzemből ne építsenek színházat? Ez a fajta gondolkodás sehova nem vezet.


Higgyétek el, az igazán nagy tételek nem itt folynak el...

2010. okt. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!