Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Jézus kiűzte az árusokat a...

Ha Jézus kiűzte az árusokat a templomból, akkor az egyházi személyek miért nézik el, az árusokat búcsúkor a templom udvaron?

Figyelt kérdés
2010. dec. 22. 13:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Már megint valaki, aki logikát keres a vallásban :D
2010. dec. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Sajnos nagyon sok olyan dolgot találunk a mai egyházban ami ellentétes Jézus Krisztus tanításával és gyakorlatával. Az egyik ilyen amit felhoztál, de kiterjeszthető ez a teljes anyagiakhoz való viszonyra.


Üdv. Péter

2010. dec. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
első:igazad van,lehet tényleg nem kéne:-)
2010. dec. 22. 15:27
 4/17 A kérdező kommentje:
Péter köszönöm a választ.
2010. dec. 22. 15:27
 5/17 anonim ***** válasza:
34%
mert a kereskedelmet, és a hamis vallásokat is sátán találta ki, hogy eltérítse az embereket Istentől.
2010. dec. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

a kereskedelmet? mi rossz van a kereskedelemben? Jézus is használt pénzt,akkor ő is félre volt vezetve? fejtsd már ki kicsit bővebben légyszíves,hogy miért van a Sátántól.

és akkor szerinted a római katólikus vallás,egy hamis vallás,ha ilyet megengednek?

2010. dec. 23. 08:53
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
egyszerű: a paradicsomban nem lesz kereskedelem, mert Isten szándéka az, hogy boldog, egészséges emberek éljenek örökké a paradicsomi földön, ahol minden élelem a rendelkezésükre áll. természetesen szükség van a pénzre, Jézusnak is volt pénze, de a paradicsomban nem lesz pénz, ezért célszerű ilyen szemmel tekinteni rá: szükséges rossz. igy elkerülhető, hogy pénzszeretőek legyünk. bármennyire is az ellenkezőjét akarja bizonyítani sátán világa. ne felejtsük, hogy a biblia szerint ő a hazugság atyja, aki emberölő volt kezdettől fogva, aki az egész lakott földet félrevezeti.
2010. dec. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Ez a szegények menedéke, hogy a pénz rossz dolog. Könnyebb ezt kimondani, meg a paradicsomra várni, mint tenni valamit ellene.
2010. dec. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

16:10

Az egy más téma,hogy te abban hiszel,hogy a paradicsomi állapot a halál után így fog kinézni.de még mindig nem értem,mi rossz van a pénz szeretetében.nem a pénz imádatáról beszélek,az egy más dolog,a kettő nem ugyanaz.senki sem lesz erkölcstelen gazember attól,hogy szereti a pénzt,mivel arra mindenkinek szüksége van.a kereskedő sem rossz ember azért,mert eladja az áruját.azt mondod "szükséges rossz"de ebben semmi rossz nincs,csak szimplán szükséges.a kapzsiság,na az már lehet rossz,a pénzsóvárság,mert az a lelki fejlődést akadályozhatja.

2010. dec. 23. 18:13
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
a biblia szerint "a pénz szeretete mindenfajta ártalmas dolognak gyökere, és erre a szeretetre törekedve sokan eltévelyedtek a hittől" ezenkívűl " atest kívánsága, a szem kívánsága, és az életben birtokolt javak látványos fitogtatása nem az Atyától származik, hanem a világtól származik. ámde ez a világ elmúlóban van, s vele a kívánsága is, de aki Isten akaratát cselekszi, megmarad mindörökké" természetesen szabad akarata van mindenkinek, de a biblia világosan beszél: "ne a földön gyűjtsetek kincseket, ahol rozsda rág, és moly emészt, ahol tolvajok vannak, hanem az égben gyüjtsetek kincseket" mert "ahol a kincsed, ott lesz a szíved" "ezért mondom nektek, könnyebb a tevének átjutni a tű fokán, mint a gazddagnak bejutni az Isten királyságába" lásd a gazdag ifjú esetét. nekem nem kell példálóznotok a gazdagságról, mert "tudom én, milyen bővelkedni, és tudom én, milyen szűkölködni"
2010. dec. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!