Azok az ateisták, akik azzal érvelnek, hogy Isten gonosz, (mert szerintük ezt meg azt a gonoszságot tette) akkor ők nem is ateisták, mert lényegében egy gonosz Istenben hisznek?
Ugyan ki hisz már egy olyan Istenben, akinek létezését csupán a saját maga sugalmazott (saját magáról állítja, hogy isten, pont úgy, mint a részeges Józsika) könyv támaszt alá. Ráadásul a könyv már rég megsemmisült, csak hiteltelen meghamisított másolatok maradtak fenn. Pont, mint a mormonoknál. Nevetséges...
Erre teszik fel világképüket emberek???
Darth Vader elég gonosz volt a róla szóló történetek alapján. Ettől még nem gondolom, hogy ezek a történetek valósak, de a karakterről megvan a véleményem.
Pont ugyanez a helyzet a bibliai istennel is.
Egyetértek 10. és 12.-kel.
Attól még, hogy nem gondolod valósnak a róla leírtak kapcsán alkothatsz véleményt. Mint minden más kitalált karakterről.
Sorolhatnánk még kismillió példát amikor valakit jónak vagy rossznak tartanak az emberek és tudják, hogy csak egy kitalált karakter.
Ez volt aztán a nehezen "megválaszolható" kérdés...
Tevenyereggyarto és 10-es válaszoló!
Érvelésetek, mely szerint valaki beszél valamiről, (mint például "Kráken") még nem jelenti azt, hogy hisz is benne hibás. Azért mert eleve a logika egy másik tartományába tartozik.
Az olyan fiktív lényekről mint "Kráken", eleve abban a kontextusban beszélünk, hogy tudjuk róla, hogy nem létezik és az pusztán csak magán a fantázia világ keretein belülre redukálódik.
Istenről azonban olyan kontextusban beszélünk, mint egy lehetségesen létező dologról, amelyre a valóság keretein belül teszünk pozitív vagy negatív állításokat.
Teljesen más a kettő.
"Attól még, hogy nem gondolod valósnak a róla leírtak kapcsán alkothatsz véleményt. Mint minden más kitalált karakterről."
De ezt a róla alkotott véleményt arra akarjátok használni érvként, hogy a nem létezését bizonyítsátok. Na ez a nem mindegy.
Na jó, akkor a gyengébbek kedvéért fussunk neki még egyszer, most tisztábban megfogalmazva:
P1, Az ateista arra a következtetésre jutott, hogy Isten nem jóságos.
P2, Ahhoz, hogy ez a következtetése a valóságban érjen valamit, hinnie kell abban, hogy a következtetése igaz. Tehát hisz abban, hogy Isten gonosz.
K:Ha hisz abban, hogy Isten gonosz, akkor hisz Istenben.
Úgy tűnik, hogy a problémát a logikai kontextusok félreértelmezése okozza nálatok, ahogyan azt a 15-ös kommentemben már kifejtettem.
"A poén kedvéért hagyjuk figyelmen kívül hogy valóban létezik-e, tekintsünk rá úgy, mint egy könyvszereplőre, mintha irodalom órán jellemeznénk a kötelező olvasmány egyik szereplőjét."
Már bocsánat de a rosszból vett ateista érvet, ateista filozófusok nem csak úgy poénból találték ki, és azt sem hagyták figyelmen kívül, hogy valóban létezik-e. Pontosan azért alkották meg, hogy a Isten nem létezését bizonyítsák vele.
Ahogyan dr. Szalai Miklós, ateista filozófus fogalmazott:
"A rosszból vett ateista érv tiszteletreméltó múltra tekinthet vissza a filozófia történetében, ahogyan Büchner, a 19. század jeles materialista gondolkodója megfogalmazta: "A szenvedés az ateizmus sziklaalapja…"
Ha csak poénkodni tudsz jószívvel ajánlom a humor kategóriában való további tevékenykedést. A filozófiát meg hagyd meg azoknak akik komolyan is gondolják.
Ja, még.
"A poén kedvéért hagyjuk figyelmen kívül hogy valóban létezik-e, tekintsünk rá úgy, mint egy könyvszereplőre, mintha irodalom órán jellemeznénk a kötelező olvasmány egyik szereplőjét."
Ha eleve így állsz hozzá, akkor nem is hiszel abban, hogy az érvelésed tényleg igaz. Ha még te sem veszed komolyan a saját állításaid, akkor másnak miért kellene? Érvelésednek így a bizonyítási értéke egyenlő a nagy 0-val.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!