Jézus itt bevallotta, hogy hazudott?
Jn 11 42
„Atyám, hálát adok neked, hogy meghallgattál. Én tudtam, hogy mindig meghallgatsz, csak a körülálló sokaság miatt mondtam, hogy elhiggyék, hogy te küldtél engem.”
"Na persze majd pont a római történészek hamisítanak egy messiást egy távoli kis provincia, egyetlen istenének igazolására vagy mire....."
Ezt tették volna?
Én ezt olvasom Tacitusnál:
"... a legválogatottabb büntetésekkel sújtotta azokat, akiket a sokaság bűneik miatt gyűlölt és Christianusoknak nevezett. Christust, akitől ez a név származik, Tiberius uralkodása alatt Pontius Pilatus procurator kivégeztette, de az egyelőre elfojtott vészes babonaság újból előtört, ..."
(nem tudom a te idézeted honnan származik, de ez a hivatalos, ami az Országos Széchenyi Könyvtárban megtalálható.)
1, Tacitus nem messiásról ír, hanem egy "vészes babonaságot" terjesztő bűnözőről.
2, Tacitus a Chistus nevet használja és Jézust nem említi, ami ugye azért problémás, mert így maga a megváltó is 3 személy az egyben, mert a Biblia viszont így ír róla:
"
21 Szűl pedig fiat, és nevezd annak nevét Jézusnak, mert ő szabadítja meg az ő népét annak bűneiből.
22 Mindez pedig azért lőn, hogy beteljesedjék, amit az Úr mondott volt a próféta által, aki így szól:
23 Ímé a szűz fogan méhében és szűl fiat, és annak nevét Immanuelnek nevezik, ami azt jelenti: Velünk az Isten." (Máté 1) azaz van egyszer
azaz, van
- Immanuel /Velünk az Isten/, akit a prófécia megjövendölt
- Jézus /aki megszabadítja a népet bűneitől/ aki Mária fia és az angyal által adott nevet kapja
- Christus akit Tacitus is említ
Ez teljesen összecseng, igaz???
"
Elég összevetni ezt a renget korai bibliai anyagot a modern bibliával és az azonosságból láthatjuk, hogy nem történt hamisítás, betoldás vagy átírás."
De bizony, hogy történt!!!!
A betoldás tényét ugyan tagadhatod Flaviusnál (jóllehet a szövegelemzés ezt alátámasztja), de éppen a Biblia szolgáltat rá ékes példát, hogy a keresztények a nekik kedvező módon bizony meghamisították az eredeti szövegeket.
Konkrétan például:
A Sinai Kódex -ha már említetted- szövegében, mely az egyik legősibb Biblia példány, Máté 28.9-20 MÉG NEM szerepel (sem a Codex Vaticanumban!!!), azaz ez a szakasz a későbbi korokban lett hozzátoldva.
" Akkor hogy a lótetűbe lehet, hogy ezek mind azonosságot mutatnak? "
Mint látod nem mutatnak azonosságot!
Lehet kicsit nem ártana frissítened a tudásodat...
"A betoldást, pedig hiába tagadod, már az egyház is elismerte."
Ezt gondolom a telexen vagy a 444-en olvastad. xD"
Hát a Katolikus Lexikon ennyit említ erről:
" A Jézusról szóló rész (Testimonium Flavianum) eredetiségét vitatják. "
Javítások/betoldások a Bibliában...
18. perc 35. mp-től érdemes megnézni az ide vonatkozó részt (persze a többi is érdekes).
[link] (református vélemény!)
"
Utóbbi művében említi Jézust. Sokan kritizálják az idézetet a könyvből, mondván, hogy azt a keresztyének az idők során kiegészítették. De ha a kifogásolt részeket kivesszük Josephus leírásából, a következő szöveget olvashatjuk:
„Ebben az időben élt Jézus, ez a bölcs ember, és tanította az embereket, akik szívesen hallgatták az igazságot, és sok zsidót és sok görögöt megnyert. És ámbár főembereinek följelentésére Pilátus keresztre feszítette, most is hívek maradtak hozzá azok, akik szerették. S még ma is megvan a keresztények felekezete, amely róla vette nevét.” (Zsidók története XVIII, 3)
"
Fő emberei jelentették fel?
Szóval nem csak Júdás?
Flavius ugyanazokból a pletykákból informálódott, amelyekből az egész keresztényirányzat elindult.
Bizonyítékai neki sem voltak, csak leírta amit hallott. A sztori szájról szájra terjedt, s gyarló ember módjára, mindenki rá tett egy lapáttal!
#64
Júdás elárulta, Péter 3-szor is megtagadta.
64#
"És ámbár főembereinek följelentésére Pilátus keresztre feszítette"
Ezek szerint többen jelentették föl! Nem csak megtagatták, de föl is jelentették!
67#
Akkor az apostolok nem fő emberek?
Mai szemmel, azaz keresztény szemmel mondhatjuk, hogy főemberek, sőt igazi példaképek, de abban az időben főembereknek a templomi elöljárók számítottak, tehát a papok, a léviták és az írástudók.
A tanítványok egyszerű emberek voltak, pl. Péter , János és Jakab halászok voltak.
@ "A Sinai Kódex -ha már említetted- szövegében, mely az egyik legősibb Biblia példány, Máté 28.9-20 MÉG NEM szerepel (sem a Codex Vaticanumban!!!), azaz ez a szakasz a későbbi korokban lett hozzátoldva."
Ez nem felel meg a valóságnak, ugyanis a létező összes evangélium kódexben szerepel. Talán Mk 16,9-20 akartál utalni, Márk evangéliumának valóban van egy hosszabb és egy rövidebb befejezése. Nem kell hülyeséget terjeszteni, hanem gondosan csak a tényeket.
Bizonyára a legősibb Márk evangélium Jézus halálával befejeződik, s Jézus feltámadására már nem történik benne utalás. Ha így volt, Márk nem azért nem ír Jézus feltámadásáról, mert nem tudott róla, vagy nem hitt volna benne, hanem épp ellenkezőleg, az annyira közismert történet volt, hogy feleslegesnek tartotta még azt is leírni. Minden bizonnyal amikor Márk evangéliuma már nem önállóan, hanem a többi evangélium mellé kerülve terjedt, már mindenkinek feltűnt a hiányossága, befejezetlensége, s ezért valaki a többi evangélium alapján befejezte azt. Borzasztó nagy hamisítás.
Ha valaki azt várja a Bibliától, hogy az valami betűpontos isteni diktálmány, akkor csalódnia kell. A keresztényeknek sose az üzenet betűje volt a fontos, hanem az üzenet tartalma, a mondani valója, ennek ellenére a másolók mégis igyekeztek pontosan leírni a betűket is, amelyekbe azonban mégis itt-ott hiba csúszott. Maga a rengeteg Biblia másolat bizonyítja, hogy a szöveget hűségesen adták tovább nemzedékről nemzedékre, az eltérések valójában lényegtelen semmiségek.
A márki betoldás egy kivételesen hosszú betoldás (csak kettő van ilyen), amit a többi evangélium alapján tett. Tehát a betoldó sem hamisítani vagy hazudni akart, hanem csak kiegészíteni a köztudott ismertek fényében.
Lukács evangéliumából pontosan tudjuk, hogy a négy evangélium előtt sokféle hosszabb-rövidebb írás is létezett Jézus életéről és tanításáról, s valójában Lukács inkább csak egy gyűjtő és szerkesztő, sem mint szerző. Tehát simán alakulhatott volna az egyház története úgy is, hogy nem négy, hanem húsz vagy akár száz evangéliuma is létezik össze-vissza szerkesztgetve. Hogy nem így alakult, annak az volt a legfőbb oka, hogy a sok valódi és hiteles evangélium mellett egyre több nem hiteles hamisítás is keletkezett, s égetően szükség volt egy kezelhető, áttekinthető, egységes listára, hogy melyek a nem hamisítottak. Éppen ezért a sok pici evangélium helyett a hosszabb összefoglalók kerültek a kánonba.
Összefoglalva: Az Egyháznak joga van szerkeszteni a saját Bibliáját, hiszen az övé és senki másé, azt tesz bele vagy azt hagy ki belőle, amit csak jónak lát. Lehet, hogy Márk evangéliumát kiegészítették, de ha azt a kiegészítést az Egyház jóváhagyta, akkor az a Szentírás része lett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!