Lehetséges egy bizonyos filozófiai szingularitás átlépése, melyet a mindenható és végtelen Isten filozófiai tanulmányozásával átlehet lépni?
1. Isten mindenható és végtelen.
2. És ez a mindenható Isten, filozófiai logikával vizsgálható. (Tökéletes forrása a filozófiának.)
3. Mivel Isten mindenható és végtelen, ezért végtelen és egyre magasabb szintű logikai tételeket lehet kidolgozni rá.
4. Ha Isten megértésében és az arra irányuló filozófiai logika kidolgozásában, az illető elér egy adott szintet, akkor onnantól kezdve
bármely, az Istennel koherens filozófiai logikai tételeit, az összes többi ember képtelen lesz megérteni, mert ő már olyan magas szinten jár.
Ez a filozófiai szingularitás.
Azt gondolom igen. Van lehetőség ilyen féle szintlépésre-megvilágosodásra-megértésre is.
Valószínűleg miközben "tanulmányozd" az igazságnak és a megértésnek egy mindig eggyel magasabb szintre jutsz, és egyre jobb közelítéssel kerülsz a Teremtő nézőpontjába.
Amikor pedig a Teremtő nézőpontjába érsz, Te és az Atya egyek lesztek.
Az eszmefuttatásodban előfeltételezed Isten létét. Ezzel önmagában nincs probléma, de ahhoz, hogy korrekten tudjunk válaszolni, és ki tudjuk zárni a logikai hibákat, légy szíves definiáld mit jelentenek számodra következő fogalmak:
- mindenható
- végtelen
És azért is, hogy ki lehessen szűrni az olyan megoldásokat, amelyben a szellemi felemelkedés eléréséhez végtelen számú (várt maximális kort meghaladó) évre lenne szükség.
" . Ha Isten megértésében és az arra irányuló filozófiai logika kidolgozásában, az illető elér egy adott szintet, akkor onnantól kezdve bármely, az Istennel koherens filozófiai logikai tételeit, az összes többi ember képtelen lesz megérteni, mert ő már olyan magas szinten jár."
No ezt pl eleg gyakran tapasztalom itt a GyK Vallas szekciojaban.
Kedves kérdező!
Mivel az általam ismert istendefiniciók önellentmondoak, így szerintem mielőtt Istennel kapcsolatban bármit is tanulmányoznánk, először egy egyértelmű és nem önellentmondó definícióra lenne szükség, azután bionyítékot kell felmutatni a létezésére és arra, hogy mindenható és végtelen,és hogy egyáltalán mennyire tudjuk megismerni, főleg ha esetleg az a szándéka hogy félre ismerjük.
Másrészt a kérdésed feltételezi, hogy ez az Isten megismerhető (illetve hogy csak egy van belőle) amit először bizonyítani kell.
Szóval amíg ezek nincsenek meg,addig szerintem erről gondolkodni fölösleges,mert így a gondolatmenetnél túl sok az előfeltevés.
„Jézus szóla hozzájuk:
Mondjátok, ki vagyok én?
És ők felelék: Te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, az a kérügma, amelyben interperszonális kapcsolataink legvégső értelme feltárul előttünk.
És Jézus felele:
Mi?”
Definitív szuggesztivitásod már-már annyira kulminált, hogy az antagonisztikus a morális egzisztenciával.
Egy feltételt kihagytál: az ember felfogó képessége illetve az általa létrehozott filozófiai rendszer végtelen.
Ellenkező esetben a filozófiád nem alkalmas arra, hogy a végtelen Istent a maga teljességében megismerd...
Az ember, mint véges életű élőlény nem nagyon tud mit kezdeni a végtelen fogalmának megértésével, sőt, egy bizonyos nagyságon túl már a számokat sem képes felfogni 51 kvadrillió vagy 328 kvintillió valamiből nagyon túl van a felfogási küszöbünkön, és ha hozzátesszük, hogy még a 981 heptillió után is továbbra is végtelen a számok nagysága, akkor valóban kétségbe eshetünk, mennyire nem vagyunk képesek felfogni a végtelen fogalmát.
Továbbá a filozófia úgynevezett tudományát is kizárólag emberi lények művelik, és ebből kifolyólag soha nem lesznek képesek felfogni azt a végtelent, amit összehordanak a végtelen számú locsogásuk alatt.
Tehát a kérdésedre a válasz egy határozott: NEM.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!