Hány cm magas a torinói leplen látható emberalak?
A torinói lepelről úgy tartják Jézus Krisztust ábrázolja, mivel abba volt becsavarva halála után és valamilyen kémiai vagy fizikai hatás nyomán (pl. neutronkisülés) kialakult egy fényképnegatívhoz hasonló kép a leplen.
Legutóbb olvastam, hogy Jézus 155 cm körüli magasságú férfi lehetett, vagyis nem túlzottan magas. Mekkora a torinói leplen látható alak magassága?
Egy ilyen jelenség okozott volna olyan képet ahol a hajszál erek is láthatóak?
Nem tudom hogy mennyire értesz a fizikához, robbanásokhoz, stb. de az itt részletezet folyamat nem eredményezne egy a leírt részeleteségű és pontoságú képet.
"pl. neutronkisülés"
"hasonlították"
Akkor most például vagy ahoz hasonló?
#32 Lehetséges. De ez még hipotézis. A hajszálerek viszont ott vannak, mert kimutatták őket. Ez tény. Hogy mitől lett pontosan - nem lehet még tudni. Van azonban egy feltevés, amelyre még nincs tudományos bizonyíték, a sugárzás, mivel annak nyomait fedezték fel a fizikai vizsgálatok.
Amíg nincs bizonyíték, addig a tudósok is hipotézist állítanak fel. Ez így szokott náluk is működni.
Ha majd eljutnak odáig, hogy felfedeznek valami újat, sikerül a technikának kialakítania egy módszert és azzal akár lehetséges egy kép reprodukciója, akkor meg lesz a magyarázat. Viszont ez nem fogja alátámasztani a hamisítás tényét, hanem cáfolni. Mert egyenesen röhejes lenne azt mondani, hogy egy olyasvalami, amit tegyük vel 2737-ben fognak csak majd felfedezni, már ismert volt mondjuk 1203-ban és azzal csinálták a torinói leplet.
"Lehetséges. De ez még hipotézis. A hajszálerek viszont ott vannak, mert kimutatták őket. Ez tény. "
Pont itt az egyik probléma. Ha a hajszálerek is kibocsátanak sugárzást akkor azok nem egyirányú sugárzást bocsátanak ki mint egy lézer.
A távolság és a sugárzás szortsága miatt maximum egy homályos rész maradhatna ott de figyelembe véve a hajszálereket is valószínübb hogy semmi nem látszódna belőle.
Ha nem áramlot a hajszálereiből is sugárzás akkor felmerül a kérdés hogy minek a hatására kerültek oda?
A sugárzás típusát lehet nem ismerik. De én most a sugárzás irányáról írtam. Ehhez nem is kell ismerni a típusát. Elég abszurd az elgondolás hogy mint egy lézer irányitottan a lepelre ment a sugárzás.
Másik eset pedig hogy szortan ment. Így pedig nem kerülhet lenyomat a szövetre.
Azt szerintem ők se tudták megállapítani honnan érte, de ha ismeretlen a sugárzás, akkor nem lehet olyan konklúziót levonni, hogy az erekből jött, azért látszanak meg. Mert mi ez a sugár? Mik a pontos hatásai? Már az egy rejtélyes dolog, hogy egy ilyen képet kihozhatott ez a sugár, mintha csak fotónegatív készült volna.
Ha ennyire keveset tudni a sugárzásról, akkor hogy lehet már csak azt állítani, hogy az erekből jött?
Mert nem olyan dologról beszélek amibe a sugárzás típusa beleszól.
De ha jobban átgondoljuk az erek sugárzás esetén sehogy sem mehettek volna át.
Ha a börből jönn akkor egyáltalán nem kéne látszódnia.
Ha az erekből akkor a távolság miatt nagyon rossz lett volna a fokusza. Ha az erek alól jönn akkor pedig még kevésbé látszódna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!