Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon nem bálványimádás az ha...

Pelgrim kérdése:

Vajon nem bálványimádás az ha imádjuk azok személyiségét, akik a legszentebb eszményeinket hozzák kifejezésre?

Figyelt kérdés
A keresztények imádják Názáreti Jézust, mint Istent, nem hinném, hogy ez lett volna aszándéka, annak ellenérem hogy azt mondta: „Én és az Atya egy vagyunk.”

2022. febr. 28. 10:37
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

"Ez nem a te hozzászólásod?"


Nem, ezt nem én írtam.


"Ahogy mondtam nem szimbolizál semmit a kő..."


A Mennyből esett le a hadíszok szerint. Ez nem jelent semmit?


"...nem része a zarándoklatnak így nem vallási jelentősége van hanem történelmi."


De mégis a zarándoklat során mennek oda csókolgatni a muszlimok (követve Mohamed példáját egy hadísz szerint).

2022. márc. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
9%

"Nem, ezt nem én írtam."


Oké akkor nem te írtad, de gyakori hazugság keresztényektől hogy muszlimok azt a követ imádják.



"A Mennyből esett le a hadíszok szerint. Ez nem jelent semmit?"


Ugyanannyit jelent, hogy egy kő ami az erdeti épület része volt.



"De mégis a zarándoklat során mennek oda csókolgatni a muszlimok (követve Mohamed példáját egy hadísz szerint)."


Nem azért mennek oda hogy csókolgassák. A zarándoklatnak (haddzs), van egy rendje, hogy hogyan kell elvégezni és abban nem szerepel ez a kő semmilyen formában sem. Igazából a keresztényeknek halvány lila gőzük sincs a hogyan történik a zarándoklat, sőt gyakran tapasztalom hogy az épületre hiszik hogy az a Kába kő.

2022. márc. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:

"Ugyanannyit jelent, hogy egy kő ami az erdeti épület része volt."


Pont ez az, eredetileg a Kába egy pogány oltár volt 360 bálvnánnyal, az kő már akkor is ott volt, a pogányok is megcsókolták.


"Nem azért mennek oda hogy csókolgassák."


Nem is ezt mondtam, megint szalmabáb ellen érvelsz.

2022. márc. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
9%

"Pont ez az, eredetileg a Kába egy pogány oltár volt 360 bálvnánnyal, az kő már akkor is ott volt, a pogányok is megcsókolták."


Nem. A Kába az első imahely a földön és egészen Ádámig vezethető vissza. Később politeisták lepték el de Mohamed próféta megtisztította a bálványoktól.

2022. márc. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!