Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon nem bálványimádás az ha...

Pelgrim kérdése:

Vajon nem bálványimádás az ha imádjuk azok személyiségét, akik a legszentebb eszményeinket hozzák kifejezésre?

Figyelt kérdés
A keresztények imádják Názáreti Jézust, mint Istent, nem hinném, hogy ez lett volna aszándéka, annak ellenérem hogy azt mondta: „Én és az Atya egy vagyunk.”

2022. febr. 28. 10:37
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
83%

"Akár Jézus szobrát imádod akár Jézust szobor nélkül ugyanúgy bálványimádás a Bibliád szerint is. Idéztem. Feltünt?"

Hol írja a Biblia, hogy "Jézust imádni bálványimádás"? Idézd kérlek, mert ilyet biztos nem idéztél, az feltűnt.


"Akár Jézus szobrát imádod akár Jézust szobor nélkül"

Tehát mindegy, hogy valaki egy szobor imád, vagy Isten második személyét, szerinted ugyanaz? Gratulálok, eszed nincs sok.


"Vagy megtadod a saját Bibliád?"

Nem tagadom meg, mert a Biblia ezt mondja:


"Ő Isten formájában volt, és az Istennel való egyenlőséget nem tartotta olyan dolognak, amelyhez föltétlenül ragaszkodnia kell, hanem kiüresítette magát, szolgai alakot öltött, és hasonló lett az emberekhez. Külsejét tekintve olyan lett, mint egy ember."


"Mert benne lakik testi formában az istenség egész teljessége, s benne lettetek ennek a teljességnek részesei."


"Ám amikor Elsőszülöttét bevezeti a világba, ezt mondja: „Imádja őt Isten minden angyala.”"


"A Fiához ellenben e szavakkal fordul: Isten, trónod áll örökre, királyi pálcád igazságosság vesszője."


A Biblia szerint Jézust az angyalok is imádják, akkor lennék alávaló átkozott, ha én nem imádnám Őt.

2022. márc. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
8%

"Hol írja a Biblia, hogy "Jézust imádni bálványimádás"? Idézd kérlek, mert ilyet biztos nem idéztél, az feltűnt."


Idéztem a Tízparancsolatból. Nem sikerült felfogni? Továbbá várom azt a verset amiben Jézus kijelenti hogy ő Isten és imádni kell.



"Ő Isten formájában volt, és az Istennel való egyenlőséget nem tartotta olyan dolognak, amelyhez föltétlenül ragaszkodnia kell, hanem kiüresítette magát, szolgai alakot öltött, és hasonló lett az emberekhez. Külsejét tekintve olyan lett, mint egy ember."


Ez Pál egyik könyvéből van. Azt ugye tudod hogy Pál sosem látta Jézust :) És valószínűleg még csak nem is Pál írta ezt :))))

"Tehát mindegy, hogy valaki egy szobor imád, vagy Isten második személyét, szerinted ugyanaz? Gratulálok, eszed nincs sok."


Hol mondja magáról Jézus hogy ő Isten második személy akit imádni kell? Idéznéd?



Az összes többi idézet is Pál könyveiből van. Szóval egy olyan ember állítja Jézusról hogy Isten akik sosem látta, te pedig ezt elhiszed. Ilyen alapon bárki mondhatná bárkiről hogy Isten. Azt is elhiszed? Ráadásul a Zsidókhoz írt levél amiből idéztél, konkrétan biztos hogy nem is Pál írta.



Tehát összefoglalom. Egy olyan ember szava alapján hiszed el hogy Jézus Isten aki sosem látta Jézust és egy olyan könyve alapján amiről tudjuk hogy nem is ő írta :)))) Észlény vagy.

2022. márc. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:

"Vagy megtadod a saját Bibliád?"


Nem tagadom meg a Bibliát, a Bibliából idéztem neked, Jézus pedig a Biblia alapján Isten. Teljesen mindegy melyik könyvet ki írta.

A Koránt például egész biztos, hogy nem Mohamed írta, mivel valószínűleg írni se tudott (a legenda szerint). Akkor az egész Koránt ki is lehet dobni?

2022. márc. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
8%

"Nem tagadom meg a Bibliát, a Bibliából idéztem neked, Jézus pedig a Biblia alapján Isten. Teljesen mindegy melyik könyvet ki írta."


Teljesen mindegy melyik könyvet ki írta? :) Az sem baj akkor ha a szomszéd Pista bácsi írta a Bibliát? :) Nem tűnik fel hogy azok a versek amikre hivatkozol még csak nem is Páltól származnak hanem egy ismeretlen szerzőtől? Bárki írhatta és te ez alapján nevezed Jézust Istennek. Az sem zavar hogy ez ellentétes a Tízparancsolattal és Jézus szavaival?



"A Koránt például egész biztos, hogy nem Mohamed írta, mivel valószínűleg írni se tudott (a legenda szerint). Akkor az egész Koránt ki is lehet dobni?"


Senki nem is állítja hogy Mohamed próféta írta a Koránt. Az iszlám szerint a Korán Allahtól származik szó szerint. Gabriel angyal tanította meg a verseket Mohamed prófétának, ő pedig lediktálta szó szerint.

2022. márc. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

"Gabriel angyal tanította meg a verseket Mohamed prófétának, ő pedig lediktálta szó szerint."

Erre mi a bizonyíték? Mi garantálja, hogy Mohamed eredetileg azt diktálta le? Pontosan melyik részt ki írta le? Hiszen a Biblia esetében is most ezt hiányolod, gondolom a Koránod ilyen szempontból tökéletes és minden szó leírója ismert.

2022. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
8%

A Korán írásba foglalása és összeállítása könyv formájában teljesen ismert és dokumentált. Tudjuk ki voltak az írnokok, az egyes fejezetek mikor lettek leírva, ki állította össze könyv formájába stb. Sok 7. századi kézirat létezik és van olyan ami akár Mohamed próféta idejéből is származhat. A Korán az egész világon mindenhol ugyanaz.


A Biblia könyvei esetében nagyrészt nem lehet tudni ki írta, mikor, milyen körülmények között és hogyan adták tovább. A Zsidókhoz írt levél amiből idéztél, konkrétan biztos hogy nem Pál írása. Még a keresztény hagyomány szerint is Jézus után könyvtől függően 30-40 vagy akár 70 évvel később írták le. Arról nem is beszélve hogy nincs olyan hogy a Biblia. Az egyes keresztény irányzatok Bibliái többszáz oldallal eltérnek mert más-más könyveket fogadnak el hitelesnek.


Ami a lényeg, hogy azok a versek amikre hivatkozol biztosan nem Páltól származnak hanem egy ismeretlen szerzőtől és ellentétesek Jézus szavaival és a Tízparancsolattal is. Szóval az van hogy te egy ismeretlen szerzőre hallgatsz és követsz el bálványimádást amivel megtagadod Jézus valódi szavait és persze Isten parancsát.

2022. márc. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

"A Korán írásba foglalása és összeállítása könyv formájában teljesen ismert és dokumentált."

Az iszlám legenda szerint, valójában közel sem.


"Tudjuk ki voltak az írnokok, az egyes fejezetek mikor lettek leírva, ki állította össze könyv formájába stb."

Hol szerepel a Koránban, hogy adott fejezetet ki írta le és mikor pontosan?


"A Korán az egész világon mindenhol ugyanaz."

Korábban másik hozzászóló bebizonyította, hogy koránt sem.


"Arról nem is beszélve hogy nincs olyan hogy a Biblia. Az egyes keresztény irányzatok Bibliái többszáz oldallal eltérnek mert más-más könyveket fogadnak el hitelesnek."

Ettől függetlenül az általam idézett versek minden Bibliában, fordítástól függetlenül szerepelnek. Ezzel az érvvel kicsit mellé lőttél.


"Ami a lényeg, hogy azok a versek amikre hivatkozol biztosan nem Páltól származnak"

Pontosan melyik? Mert jó néhányat idéztem több különböző könyvből. Elolvastad te egyáltalán, vagy megint ész nélkül nyomod a hülyeséget és játszod a kretént?


"amivel megtagadod Jézus valódi szavait és persze Isten parancsát"

Jézus nem adta parancsba, hogy ne imádjam Őt, tehát nem tagadom meg. Mivel még mindig nem sikerült idézned, ahol Jézus azt parancsolja "ne imádjatok engem".

2022. márc. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
8%

"Az iszlám legenda szerint, valójában közel sem."


A tárgyi bizonyíték szerinted legenda? :)



"Hol szerepel a Koránban, hogy adott fejezetet ki írta le és mikor pontosan?"


Nem a Koránban szerepel hanem hadiszokban.



"Korábban másik hozzászóló bebizonyította, hogy koránt sem."


Akkor hazudtál mert a Korán mindenhol ugyanaz. Nem találsz egyetlen muszlim irányzatot sem aki azt állítaná hogy ők más Koránt használnak és csak az ővék hiteles. Mindenhol ugyanaz.



"Ettől függetlenül az általam idézett versek minden Bibliában, fordítástól függetlenül szerepelnek. Ezzel az érvvel kicsit mellé lőttél."


Nem lőttem mellé mert a sok vitatott könyv hiteltelenné teszi az egész Bibliát. Maguk a keresztények is elismerik hogy az Evangéliumok 90%-a meg lett hamisítva. Csak négyet fogadnak el hitelesnek a 30 -ból. Persze az a négy sem hiteles.


Nemrég volt egy kérdésem a Biblia hitelességével kapcsolatban. Javaslom olvasd el.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..



"Pontosan melyik? Mert jó néhányat idéztem több különböző könyvből. Elolvastad te egyáltalán, vagy megint ész nélkül nyomod a hülyeséget és játszod a kretént? "


A 21-es válaszodban idéztél 5 verset. Ezek mind Pál könyveiből vannak, 2 pedig a Zsidókhoz írt levélből. Tehát alapból egy olyan embertől idézel aki sosem látta Jézust és még csak nem is ez az ember írta ezeket a verseket.



"Jézus nem adta parancsba, hogy ne imádjam Őt, tehát nem tagadom meg. Mivel még mindig nem sikerült idézned, ahol Jézus azt parancsolja "ne imádjatok engem"."


Mivel a Biblia parancsa Isten imádata és Jézus azt mondta Istent imádd és egyértelműen megkülönböztette magát Istentől, világos hogy nem kérte hogy őt imádják. Ha ezt kérte volna, úton útfélen azt hangoztatja hogy imádjatok már engem, de ilyen nem történt igaz? Maga Jézus is imádkozott Istenhez és azt kérte a tanítványai is ezt tegyék. Nem tudom miért ragaszkodsz ehhez a bálványimádáshoz, mikor a Bibliából is kiderül hogy teljesen téves és nagyon nagy bűnt követsz el. Ha elolvasod a Bibliában kizárólag Jézus szavait, eszedbe nem jutna azt gondolni hogy ő Isten. Egyértelmű hogy Jézus istensége később rakódott rá az eredeti tanításra.

2022. márc. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

"A tárgyi bizonyíték szerinted legenda? :)"

Ugyan, ne csinálj magadból ekkora bolondot. Milyen tárgyi bizonyíték van? Egyetlen eredeti kézirat sem maradt fenn. Az első teljes kézirat jóval Mohamed halála után készült.


"Nem a Koránban szerepel hanem hadiszokban."

Azokról beszélsz, amikből sok-sok ezer van, többsége akár évszázadokkal Mohamed halála után íródott és a muszlim irányzatok se egyeznek meg abban, hogy melyik lehet eredeti és melyik hamis? Tényleg perdöntő bizonyíték.


"Akkor hazudtál mert a Korán mindenhol ugyanaz. Nem találsz egyetlen muszlim irányzatot sem aki azt állítaná hogy ők más Koránt használnak és csak az ővék hiteles. Mindenhol ugyanaz."

Én ugyan biztos nem hazudtam, egy másik hozzászóló hozott elég sok bizonyítékot rá. Azok alapján pedig egyértelműen igaznak tűnt, amit írt. Igaz ott tények szerepeltek és nem muszlim legendák.


"Maguk a keresztények is elismerik hogy az Evangéliumok 90%-a meg lett hamisítva. "

Ilyet biztos nem ismernek el. Vagy ha írok gyorsan 5 Korán változatot, akkor a koránok 80%-a meg lett hamisítva? Ez aztán éles logika tőled... :D

Természetesen mindig 4 evangélium létezett, Máté, Márk, Lukács és János evangéliuma, a legkorábbi keresztény írások is erről a négyről beszélnek csak. Ezen felül pedig nem meghamisított evangéliumok vannak, hanem több évszázaddal később írt fikciós művek. Ezek pedig semmilyen értelemben nem hatnak ki a 4 evangéliumra.


"Nemrég volt egy kérdésem a Biblia hitelességével kapcsolatban. Javaslom olvasd el."

Nem különösebben érdekelnek az ostoba kérdéseid, valószínűleg ebben a témában is ez lesz az utolsó válaszom. Gyerekeket tanítok, de hidd el, bármelyik sokkal értelmesebb nálad. Majd ha majmokkal szeretnék vitázni, állatkertbe megyek.


"A 21-es válaszodban idéztél 5 verset. Ezek mind Pál könyveiből vannak, 2 pedig a Zsidókhoz írt levélből. Tehát alapból egy olyan embertől idézel aki sosem látta Jézust és még csak nem is ez az ember írta ezeket a verseket."

Előbbi hozzászólásodban a Zsidókhoz írt levél szerzőségét kérdőjelezted meg. Erre írtam, hogy nem csak abból idéztem.

Azt se értem, miért baj, hogy nem látta Jézust személyesen (jelenésen kívül). Akik a Koránt lejegyezték, hallották saját fülükkel, látták saját szemükkel Gábriel angyalt? Vagy csak benyalták, amit egy kereskedő állítólagosan hallott? Vagy itt nem probléma, hogy a leíró nem személyesen hallotta?


"Ha ezt kérte volna, úton útfélen azt hangoztatja hogy imádjatok már engem, de ilyen nem történt igaz?"

Miért kellett volna úton útfélen hangoztatni? Már elnézést a kérdésért, de te bolond vagy?


"Ha elolvasod a Bibliában kizárólag Jézus szavait, eszedbe nem jutna azt gondolni hogy ő Isten."


Miket mondott Jézus, lássuk:


"Atyám mindent átadott nekem, és senki sem ismeri a Fiút, csak az Atya, s az Atyát sem ismeri senki, csak a Fiú, és az, akinek a Fiú kinyilatkoztatja."


"Az Emberfia ezért Ura a szombatnak is."


"Ahol ugyanis ketten vagy hárman összegyűlnek a nevemben, ott vagyok közöttük."


"Emiatt a zsidók még inkább az életére törtek, hisz nemcsak hogy megszegte a szombatot, hanem az Istent is Atyjának nevezte, s így egyenlővé tette magát az Istennel."


"hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút is, ahogy az Atyát tiszteli"


"Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok."


"Nem veszi el tőlem senki, magam adom oda, mert van rá hatalmam, hogy odaadjam, és van rá hatalmam, hogy visszavegyem."


"Ti Mesternek és Úrnak hívtok, s jól teszitek, mert az vagyok."


"Én vagyok az Út, az Igazság és az Élet - válaszolta Jézus. - Senki sem juthat el az Atyához, csak általam."


"Aki engem látott, az Atyát is látta."


"Minden, ami az Atyáé, az enyém is."

2022. márc. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
8%

"Ugyan, ne csinálj magadból ekkora bolondot. Milyen tárgyi bizonyíték van? Egyetlen eredeti kézirat sem maradt fenn. Az első teljes kézirat jóval Mohamed halála után készült."


Te nevezed magad tanárnak? Tudományos tényeket tagadsz. Ha rákeresel arra hogy earliest Quran manuscript, akkor látni fogod hogy a kormeghatározás szerint 568 és 645 közötti, tehát simán származhat Mohamed próféta idejéből.



"Azokról beszélsz, amikből sok-sok ezer van, többsége akár évszázadokkal Mohamed halála után íródott és a muszlim irányzatok se egyeznek meg abban, hogy melyik lehet eredeti és melyik hamis? Tényleg perdöntő bizonyíték."


Nem sok ezer hadisz van hanem sok százezer. Igaz ezek közül van amit az egyes irányzatok nem mind fogadnak el, de a többségét igen, és a Korán kinyilatkoztatására, leírására vonatkozó hadiszokat mindenki hitelesnek tekinti. A siíták például nagyon hamar kiváltak, az első három kalifát nem is fogadják el, de még ők sem állítják hogy az Oszmán féle kézirat ne lenne hiteles.Ők is ugyanazt a Korán olvassák.



"Én ugyan biztos nem hazudtam, egy másik hozzászóló hozott elég sok bizonyítékot rá. Azok alapján pedig egyértelműen igaznak tűnt, amit írt. Igaz ott tények szerepeltek és nem muszlim legendák."


Akkor a másik válaszoló hazudot. A tárgyi hitelesség pedig nem hit kérdése. Tudományosan egyértelműen megállaptható hogy egy könyv hiteles vagy nem. A Korán egyértelműen hiteles a Biblia viszont nem.



"Ilyet biztos nem ismernek el. Vagy ha írok gyorsan 5 Korán változatot, akkor a koránok 80%-a meg lett hamisítva? Ez aztán éles logika tőled... :D"


Írhatsz akárhány Koránt de azokat senki nem fogja elfogadni. Az apokrif

keresztény iratok közül sokat viszont egyes keresztény csoportok, irányzatok hitelesnek tekintettek, és tekintenek ma is.



"Természetesen mindig 4 evangélium létezett, Máté, Márk, Lukács és János evangéliuma, a legkorábbi keresztény írások is erről a négyről beszélnek csak. Ezen felül pedig nem meghamisított evangéliumok vannak, hanem több évszázaddal később írt fikciós művek. Ezek pedig semmilyen értelemben nem hatnak ki a 4 evangéliumra."


Ez persze hazugság. Az apokrifnak nyílvánított Újszövetségi iratok közül sok első vagy második században keletkezett. Az pedig igazából mindegy hogy hamisított vagy az egészet fikcónak tekinted. A lényeg hogy nem hiteles. Tehát keresztények szerint is a létező evangéliumok 90%-a nem hiteles. Egyébként érdekse hogy fikciós műveknek nevezed ezeket miközben a hitelenek tekintett Újszövetségi könyvek írója is ismeretlen, bizonytalan, vagy konkréten tudjuk hogy nem az írta mint akinek tulajdonítják a kerestzények. Ilyen alapon bármilyek másik 4 evangéliumot is választhatnád.



"Nem különösebben érdekelnek az ostoba kérdéseid, valószínűleg ebben a témában is ez lesz az utolsó válaszom. Gyerekeket tanítok, de hidd el, bármelyik sokkal értelmesebb nálad. Majd ha majmokkal szeretnék vitázni, állatkertbe megyek."


Szokásos keresztény reakció :) Ha rátapintok a lényegre akkor keresztényektőj egyből jön a sértegetés. Ha én megkérdezem hogy ha ugyanaz a történet jelentős eltérésekkel szerepel a Biblia egyes könyveiben, hogy nevezhető hitelesnek a Biblia, akkor szerinted majom vagyok? :) Te pedig tanárnak mondod magad? Gyerekeket tanítasz? Szánalmas.



"Előbbi hozzászólásodban a Zsidókhoz írt levél szerzőségét kérdőjelezted meg. Erre írtam, hogy nem csak abból idéztem."


Kizárólag Páltól idéztél abban a válaszodban. Még ha valóban Pál is a szerző már akkor is vicc kategória a szavahihetősége. Az pedig csak hab a toránt hogy egyértelműen ismert, a legtöbb könyvet még csak nem is Pál írta. És te erre teszed fel a túlvilági életed?



"Azt se értem, miért baj, hogy nem látta Jézust személyesen (jelenésen kívül). Akik a Koránt lejegyezték, hallották saját fülükkel, látták saját szemükkel Gábriel angyalt? Vagy csak benyalták, amit egy kereskedő állítólagosan hallott? Vagy itt nem probléma, hogy a leíró nem személyesen hallotta?"


Ilyen alapon akkor honnan tudod hogy Jézus valóban Isten üzenetét továbbítota? Azt mondja Jézus a Biblia szerint hogy csak azt mondta amit az Atya parancsolt, de ezt hallotta valaki? Meg egyébként is itt nem ez a gond, hanem az hogy Jézus után 1 évvel megjelenik valaki aki azt állítja megjelent neki Jézus, előad egy nevetséges történetet, a tanítása ellentétes Jézus tanításával, és kiterjeszti a pogányokra is a térítést, amit Jézus nem tett meg.

A Korán esetében az írásba foglalás úgy történt hogy Mohamed próféta egyből lediktálta ahogy érkezett a kinyilatkoztatás. Az Újszövetség esetében viszont még a keresztény hagyomány szerint is Jézus után 30-40 vagy akát 70 évvel később írták le, nagyrészt még csak nem is szemtanúk és nem is azon a nyelven amit Jézus beszélt.



"Miért kellett volna úton útfélen hangoztatni? Már elnézést a kérdésért, de te bolond vagy?"


Te keresztény vagy egyáltalán? Nem ismered a saját Bibliádat? Az a Biblia üzenet hogy Istent imádd és ezt hangoztatta Jézus:


"Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj."


Amit látod nem azt kéri hogy őt imádják hanem Istent.



Az általad idézett versek szinte mind olyanok hogy sokféleképpen lehet értelmezni és egyáltalán nem következnek ezekből egyértelműen hogy Jézus Isten.


Kivétel ez: "hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút is, ahogy az Atyát tiszteli"


Ez egy hamisítás. Nem véletlenül János evangélimából van. Tudjuk hogy János Evangéliumát nem János apostol írta. Az első század végén keletkezett így a közel száz éves János nem írhatta ha még élt egyáltalán.

2022. márc. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!