Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon nem bálványimádás az ha...

Pelgrim kérdése:

Vajon nem bálványimádás az ha imádjuk azok személyiségét, akik a legszentebb eszményeinket hozzák kifejezésre?

Figyelt kérdés
A keresztények imádják Názáreti Jézust, mint Istent, nem hinném, hogy ez lett volna aszándéka, annak ellenérem hogy azt mondta: „Én és az Atya egy vagyunk.”

2022. febr. 28. 10:37
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
78%
Jézus azt mondta, hogy ő az utolsó döntő bíró. De ez Isten egyik titulusa. Hogy merte volna Jézus magára alkalmazni Isten egyik titulusát, ha csak próféta lett volna?
2022. febr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
17%

"Tamás azt mondta Jézusra, hogy „Én Uram és Istenem!”. Ha Jézus csak Isten hírnöke lett volna, itt lett volna a tökéletes alkalom, hogy ezt tisztázza."


Vagy éppen ez egy később betoldott rész a Bibliában. Meg úgy alapból érdekes az az elképzelés hogy szerintetek Jézus maga Istn de ez senkinek nem tünt fel csak Tamásnak. Nem gondojátok hogy ez nevetséges? Júdás például aki az egyik legrégebbi tanítványa volt, fillérekért elárulta Jézust. Szerintetek ilyet tenne ha látja hogy Jézus maga Isten? Vagy az emberek megkövezik ha tudják hogy Isten? Vagy ellene szavaznak és a halálát akarják? Teljesen egyértelműen látszik a Biblia által leírt eseményekből is hogy Jézus istensége egy későbbi hamisítás.

2022. febr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
44%

"Egyáltalán nem logikus hogy Istent emberi formában kell imádni."

Ezért nem is írtam, hogy emberi formájában kell imádni :)


De leírom neked egyszerűbben, mert szefós vagy: Jézus imádata azt jelenti, hogy cselekedjük, amit mond.

De természetesen azt gondolsz, amit akarsz

2022. márc. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
4%

"Ezért nem is írtam, hogy emberi formájában kell imádni :)"


De emberi formájában imádjátok mert minden keresztény templom tele van Jézus szoborral a keresztények pedig előtte könyörögnek.



"De leírom neked egyszerűbben, mert szefós vagy: Jézus imádata azt jelenti, hogy cselekedjük, amit mond."


Muszlim vagyok nem szefós és Jézus egy szóval sem mondta hogy ő Isten és nem kérte hogy őt imádják. Pnot hogy azt kérte csak is Isten imádják


"De természetesen azt gondolsz, amit akarsz"


Azt gondolom hogy amit tesztek az bálványimádás és a Biblia is egyértelműen tiltja.

2022. márc. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
93%

"De emberi formájában imádjátok mert minden keresztény templom tele van Jézus szoborral a keresztények pedig előtte könyörögnek."

Most akkor emberi formában, vagy szobor formában?:))) Először tisztázd magaddal, hogy mit szeretnél


"minden keresztény templom tele van Jézus szoborral a keresztények pedig előtte könyörögnek"

Hmmm, nem járok templomba, de nyilván, te mint troll jobban ismered az életemet, mint én magam. Egye fene, tanítalak: nem minden keresztény katolikus. A katolikus nem a keresztény szinonimája. Amúgy a katolikusok sem igazán imádkoznak Jézus szobrához. Menj el egyszer egy misére


"Muszlim vagyok nem szefós"

Tehát szefós:)


"Jézus egy szóval sem mondta hogy ő Isten és nem kérte hogy őt imádják"

Hát egy szóval valóban nem, de több szóval, melyek mondatokká álltak össze, igen


"Azt gondolom hogy amit tesztek az bálványimádás és a Biblia is egyértelműen tiltja"

Neked milyen Bibliád van? Szefós kiadás?


"Pnot hogy azt kérte csak is Isten imádják"

Hurrrrrrrá, végre beláttad. Jézus az Isten, így lehet imádni.


De természetesen azt hiszel, amit csak akarsz, hisz te felelsz érte, ahogy én is az én hitemért.


Folytatjuk még? 2 nap múlva úgyis újra feldobod a témát. Addig szünetelünk?

2022. márc. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
91%

#14

Bírom, amikor mások mondják meg, hogy én éppen mit csinálok :)

Te pedig akkor a kába követ imádod, hogy legyünk pontosak és konzekvensek.

2022. márc. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
6%

"Most akkor emberi formában, vagy szobor formában?:))) Először tisztázd magaddal, hogy mit szeretnél"


Ez komoly? Mindkettő bálványimádás. Ezt magadtól nem vagy képes felismerni?



"Hmmm, nem járok templomba, de nyilván, te mint troll jobban ismered az életemet, mint én magam. Egye fene, tanítalak: nem minden keresztény katolikus. A katolikus nem a keresztény szinonimája. Amúgy a katolikusok sem igazán imádkoznak Jézus szobrához. Menj el egyszer egy misére"


Teljesen mindegy hogy egy Jézus szobor előtt imádkozol vagy szobor nélkül imádkozol Jézushoz. Mindkettő bálványimádás.



"Tehát szefós:)"


Tehát szerinted a muszlimok szellemi fogyatékosok. Kifejtenéd hogy te mint keresztény miért állítod ezt?



"Hát egy szóval valóban nem, de több szóval, melyek mondatokká álltak össze, igen"


Akkor idéznéd a Bibliából azt a verset amiben Jézus kijelenti hogy Isten és felszólítja az embereket hogy imádják őt?



"Neked milyen Bibliád van? Szefós kiadás?"


A saját Bibliádat sem ismered? A Tízparancsolat így kezdődik:


"Ne készíts magadnak faragott képet vagy bármely alakot arról, ami az égben fönt, a földön alant és a vízben a föld alatt van. 5 Ne borulj le előttük és ne szolgáld őket, mert én vagyok az Örökkévaló, a te Istened, a féltve őrködő Isten"


Mivel Jézus a földön járt így a Tízparancsolat kizárja istenségét.



"Hurrrrrrrá, végre beláttad. Jézus az Isten, így lehet imádni."


Ezek szerint te vagy a szefós :) Ha Jézus nem mondta hogy ő Isten, és akik személyesen látták Jézust (sok ezer, vagy lehet százezer ember) senki nem nézte Jézust Istennek, és neked ezekből az következik hogy Jézus maga Isten :))))

2022. márc. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
6%

"Bírom, amikor mások mondják meg, hogy én éppen mit csinálok :)

Te pedig akkor a kába követ imádod, hogy legyünk pontosak és konzekvensek."


Te hazug vagy nem pontos és nem konzekvens. Jézus istensége és imádata a keresztény vallás alaptanítása. Ellenben az iszlámban szó nincs a kába kő imádatáról, hanem kismilliószor írja a Korán hogy csak Allahot illeti meg az imádat. A kába követ még csak nem is említi a Korán. Erre ti keresztények behazudjátok hogy muszlimok azt a követ imádják. Nem elég hogy ti keresztények elkövetitek a bálványimádás és még az egyistenhívő muszlimokat is megrágalmazzátok?

2022. márc. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
91%

"Te hazug vagy nem pontos és nem konzekvens. Jézus istensége és imádata a keresztény vallás alaptanítása."

Te vagy egy hazug és aljas, mert korábban szobrok imádatáról beszéltél. Mivel Jézus a Biblia szava szerint Isten, ezért természetesen Jézust imádni kell minden hívő embernek. De nem a szobrát, mint korábban hazudtad.

2022. márc. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
6%

"Te vagy egy hazug és aljas, mert korábban szobrok imádatáról beszéltél. Mivel Jézus a Biblia szava szerint Isten, ezért természetesen Jézust imádni kell minden hívő embernek. De nem a szobrát, mint korábban hazudtad."


Akár Jézus szobrát imádod akár Jézust szobor nélkül ugyanúgy bálványimádás a Bibliád szerint is. Idéztem. Feltünt? Vagy megtadod a saját Bibliád?

2022. márc. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!