A keresztény vallás képes lesz a jövőben megújulni annyira, hogy az emberek ne csak azon agyaljanak, hogy mennyi ellentmondás van a Bibliában, hogy milyen tudományos alapja lehet a "csodáknak", és úgy összességében felhagynak a "szkepticizmus"-al?
Nézzünk szét a világban, mi zajlik most:
Jelenleg már 2 éve van egy koronavírusunk. Állítólag. Már az 5. hullám közelít és már itt is van. De az emberiség jelentős része nem hiszi el, hogy itt a koronavírus. Egy másik része elhiszi, hogy itt van, de az oltást nem veszi fel. De ez már két éve tart.
Hihetetlen, de vannak még laposföldhívők is. Szerintük a föld lapos.
Az emberek töbsége bizony csak a szemének hisz, de van egy réteg, aki már a saját szemének sem hisz el mindent, mert tudja, hogy vannak optikai csalódások, délibábok és léteznek szemfényvesztő emberek, bűvészek, akik mindenféle modern technolódia nélkül a múlt században is fejvakargatásra késztették a közönséget.
Ma pedig, egy számítógéppel és némi tapasztalattal egészen életszerű dolgokat meg lehet alkotni. Gondolok itt például a mozifilmek efektjeire. Csak azért tudjuk, hogy nem valóságos, mert megtanúltuk, hogy nem valóságos.
Jelenleg az a nagy büdös helyzet, hogyha Jézus visszatérne azt hitetlen Tamás módjára mi sem mernénk elhinni. Azt gondolnánk, hogy ez egy tévés átverés, mint a világok harca csupán számítógéppel megcsinálva. Ha az égben jelenne meg és hatalmas fénnyel térne vissza, azt gondolnánk, hogy bizonyára Elon Musk műholdjaival vetítik ki a képet az égboltra és ez nem a valóság. Én ezt gondolnám, pedig hiszek benne.
Ha maga a magasságos isten tenne csodát a földön még arra is azt mondanánk, hogy bizonyára valamiféle kamu az egész.
Ha a megváltóm visszatérne, én sem hinném el addig, amig személyesen nem találkoznék vele. Szégyenlem, de nem hinném el, amig nem találkozom vele.
Most már egy ilyen világban élünk.
De nekünk keresztényeknek van valamink, ami sem a zsidóknak és sem az araboknak nincs. Mi hihetünk benne, hogy a messiás már járt a földön és megváltott bennünket. De vajon felismernénk-e, ha visszatérne?
Ha a fentebb említett két egyszerű példát is kétségbe vonjuk, hogy a föld gömbölyű-e vagy hogy a koronavírus létezik-e, amik amúgy elég egyértelműnek tűnnek, akkor vajon mikor lehetne egyetértés abban a kérdésben, amelyre most válaszolni igyekszem?
Talán az utolsó napon. Esetleg a rá következő napon. Érdekes.
22-esen nagyon jót nevettem, teljesen igaz, tényleg ezt élik meg az emberek.
A Messiással kapcsolatban van egy nagyon jó sorozat, hogy újra eljön és az emberek hogy reagálnák le ezt. Pont így, hogy nem hinné el a mai társadalom. Sőt USA terroristaként kezeli, mert uszítja a népet, hogy Isten van és tömegek követik, amire a média is felfigyel, hogy ez veszedelmes dolog több tíz ezer követő. Érdemes megnézned, a Netflix forgatta, a címe Messiás.
23: a létszámnövekedés nem ugyanaz a megújulással.
A középkorban is növekedtek létszámban, de ez csak felszínes növekedés volt, mint pl. ahogy egyes helyeken ma is nő a katolikus egyház létszáma.
Ez a növekedés azonban nagyon messze van a megújulástól. A legtöbb ember, akit a katolikusok közé számolnak, nem is jár soha a templomba. És ez ugyanúgy elmondható a többi nagy egyházról, meg újabban a kisegyházak tagjai is egyre inkább elvilágiasodnak. Ez globális jelenség.
Egyébként ha jártál valaha Ázsiába (a beszólásod alapján gyanítom nem), akkor tudnád, hogy ott a nagy keresztény egyházak a pénzzel próbálják megfogni az embereket; a legszegényebb országokban is a legmodernebb berendezések vannak, hatalmas LCD TV-kkel stb. ezekben a templomokban.
Ez a Messiás egész jó sorozat volt.
Már le is daráltam.
24-es! Köszi a tippet.
27es Kínát említettem a keresztény megujhódásra nem mást. Nem katolikusok hanem reformátusok száma emelkedik dinamikusan ott, és azért ujhodik, mert elnyomatásban élnek kommunista országban és nem jóléti országban, ahol éppen a jólét jelentős mértékben hozzájárult a hívők csökkenéséhez.
Az elnyomatásban az igazi kereszténység mindig erősödött, lásd a mai volt keleti blokk országaiban viszonylag tartják a vallást, ellentétben nyugaton ahol templomokat bontanak. Vagy a római birodalomban is az uldoztetések ellenére egyre erősebb lett a kereszténység.
29: na ezért mondtam korábban is, hogy "szobatudós"ként beszélsz, tapasztalat nélkül.
Kínában nem élnek elnyomatásban, se nem nem-jóléti országban.
Hasonló az életszínvonal mint Magyarországon, egy kicsit erősebb autoriter központi hatalommal mint nálunk az Orbán-rezsim.
Azért növekszik a keresztények szám, mert erőteljes missziót (hittérítést) végeznek, és míg ezt a 20. század kommunista éveiben egyáltalán nem engedélyezték, most már szabadabb előttük a pálya.
Az életszínvonal és a szabad vallásgyakorlat meg nincs teljesen összefüggésben a kereszténységgel. Az USA az elmúlt 150 évben gazdaságilag jobban állt, sokkal jobban éltek az emberek, mint Magyarországon, szabadon gyakorolhatták azt a hitet, amit akartak, mégis még most is jóval intenzívebb a vallási élet, mint nálunk.
A római birodalomban az ókor végétől nem amiatt erősödött meg a kereszténység, hogy hirtelen véget értek az üldöztetések, hanem az erőszakos térítések miatt. Akik nem tértek át a pogány vallásukról a kereszténységre, azok hirtelen a társadalmon kívül találták magukat, majd őket kezdték úgy kezelni, mint korábban a keresztényeket: felveszed a vallást vagy meghalsz. Ez történelem. Ez történt az újkor kezdetétől az amerikai kontinensen is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!