Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység logikus?...

A kereszténység logikus? Teljesen logikus érvek alapján épül fel?

Figyelt kérdés
2021. máj. 18. 16:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ha leejtem az almát, akkor lefelé esik. Ebben mi a szubjetív? Szerintem nem tudjátok, mit is jelent a logika."

Ha kézen állva megyek, akkor pedig felfelé esik. Ha az űrben vagyok, akkor nem esik semerre. Ha megfelelő távolságban vagyok a Földtől, akkor sose esik le, hanem "körbeesi" folyamatosan.

Nagyon okosnak képzeled magad, de nagyon egyszerű és buta vagy.

2021. máj. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
26%
Nem, nem logikus.
2021. máj. 25. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A kereszténység egy vallás.A logikus elvek szerinti felépítés a tudomány ágakkal szembeni követelmény.
2021. máj. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Meton ***** válasza:
A vallás nem logikus. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor egy fizika professzor állít valamit. Nem azt nézed, mit állít, hanem azt, hogy ki állítja. Ez is egyfajta logika, mert feltételezed, hogy az illető tudása megbízható. Ha hazudik, azt is elhiszed, mert bízol a személyben. Ez a vallás lényege. A tudomány ezzel szemben a kételkedésről szól. Persze, A Biblia is azt mondja, hogy ismerd meg a világot. A legnagyobb tudósok keresztények voltak, lásd Eistein vagy Darwin. A Stirling motort például egy angol szerzetes találta fel. A növények nemesítése is főleg szerzetesekhez köthető. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a tudomány és a vallás független egymástól, viszont nem zárják ki egymást. A vallás csak szimpla állítás, mindenféle magyarázat, logikus felépítés nélkül.
2021. máj. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Igen, mint minden vallás.
2021. júl. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Jégszív ***** válasza:

Ebben minden benne van: :-P


És miközben a zsidók jelt kívánnak, a görögök pedig bölcsességet keresnek, mi a megfeszített Krisztust hirdetjük, aki a zsidóknak ugyan megütközés, a pogányoknak pedig bolondság,

de maguknak az elhívottaknak, zsidóknak és görögöknek egyaránt, az Isten ereje és az Isten bölcsessége.

Mert az Isten „bolondsága” bölcsebb az emberek bölcsességénél, és az Isten „erőtlensége” erősebb az emberek erejénél.

/I.Kor. 1.22-25/

2023. ápr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Eredetileg igen, mivel a valóság törvényszerűségeire épül. Aztán a politika -egyház néven- mindent össze-vissza kevert.
2023. ápr. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Meton ***** válasza:
A vallás is a valóság törvényszerűségeire épül. Csakhogy nem kell bizonyítani semmit, a kész megoldásokat kapod. Persze csak a legfontosabbakat, szóval nevezhetjük ezt túlélő csomagnak. Mellette ha más tudásra is szükséged van, akkor marad a rögös út, vagyis le kell ülni és tanulni. A tudomány néha tévútra vezet, amit aztán később kijavítanak. A hibalehetőség mindig benne van, de folyamatosan tud fejlődni. A vallás nem tud fejlődni, mert az alapok már régen nincsenek meg. De pontosan ugyanazt mondja ma is, mint ezer évvel ezelőtt és ez soha nem fog változni. Az igazságát persze lehet vitatni, de a probléma inkább a megértésben van, vagyis félre értelmezik. Gondolok itt arra, hogy az ókori emberek gyakran használtak metaforákat. Ezeknek egy részét talán ma is értjük, de sokat szó szerint értelmezünk. A tudósok meg pont a szó szerinti értelmezésre mennek, szóval ezért van káosz.
2023. ápr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Meton ***** válasza:

Például egy nagyon jó metafora, amikor azt mondjuk, hogy lenyugszik a nap. Ezt ma is használjuk, miközben nem gondoljuk, hogy ténylegesen lenyugszik. Nem vesz pizsamát, meg ilyesmi, csak eltűnik a látóhatár mögött. De pontosan tudjuk, hogy mi történik, viszont úgy mondjuk, hogy lenyugszik. Sajnos az írásoknál a tudósok ezeket a metaforákat szó szerint értelmezik, ezért tűnik kaotikusnak és furának.

Vagy a pokol és a menny metaforáját ma már nem nagyon értjük, mert ez az ókori emberek temetkezési szokásaival kapcsolatos, ami ma már teljesen más. A nemes és jó embereket haláluk után elégették, így mentek fel az égbe. A rossz embereket meg csak elásták valahol a földbe, ahol eléggé dicstelen módon aztán felzabálták a férgek. Vagyis pokolra jutott. Ma már persze nem szégyennek számít, ha valakit a földbe temetnek, de régen ez a rossz emberek sorsa volt.

2023. ápr. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!