Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az adventistáknak igazuk van...

Az adventistáknak igazuk van miszerint a pápa nem hogy nem Isten, hanem egyenesen a Sátán földi helytartója és a nevéből kijön, hogy 666?


2021. febr. 7. 08:51
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
82%

Szia,

Reisinger János elég jó barátom, és pontosan ismerem mit mondott és mit gondol erről. A kérdésedben felvetett egyik állítás sem igaz. Az adventisták nem állítják, hogy a pápa sátán földi helytartója, és hogy a nevéből kijön a 666. Ha így lenne mégis hogyan lennének közös alkalmai az adventistáknak és a katolikusoknak?

[link]

Miért hívnák Jánost előadni?

[link]


Szóval szerintem hallgasd meg még egyszer, és próbáld helyesen érteni.


Üdv. Péter

2021. febr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
ott van a videóban meghallgathatod, azon az előadáson meg mint irodalomtörténész vett részt nem sok köze volt a valláshoz
2021. febr. 7. 15:34
 13/32 anonim ***** válasza:
86%

Tudod Kérdező, én adventista vagyok, és nagyon sok katolikus barátom van. Márpedig ha így lenne ahogy állítod, akkor egy se lenne. Ki akarna olyannal barátkozni, akiről azt gondolja: Sátán vezetése alatt áll...

Te szerintem valamit nagyon félreértesz... :-)

Elolvastad mindkét linket amit belinkeltem?


Üdv. Péter

2021. febr. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
végighallgattad a videót?
2021. febr. 8. 08:11
 15/32 anonim ***** válasza:

Szia,


Jó Vegyük végig akkor közösen ezt a videót.

Ebben arról hallahatunk, hogy több mint 400 évvel ezelőtt - amikor még adventistáknak híre hamva sem volt - 1612-ben - egy wittenbegi protestáns teológus: Andreas Helvig azonosította a 666-ot - az "Isten Fia Helytartója" névvel.

Vagyis sehol nem szerepel az a kijelentés - amit állítasz a kérdésedben, hogy "adventisták...szerint a pápa nem hogy nem Isten, hanem egyenesen a Sátán földi helytartója és a nevéből kijön, hogy 666."


Kérdezem még egyszer, te elolvastad mindkét linket amit belinkeltem?


Üdv. Péter

2021. febr. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

persze h el különben honnan tudtam volna h Reisinger mint irodalomtörténész vett részt azon az előadáson


de mondja

2021. febr. 8. 10:09
 17/32 anonim ***** válasza:
41%

#13

Szerintem te egy adventista vagy, rajtad kívül még van sok millió. Ez nagyon szép, hogy így látod, de lehet sok százezer adventista, aki nem így látja. Például itt a fórumon is van/volt egy adventista, aki szinte kárhozatba kívánta a katolikusokat.

2021. febr. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

vagy itt egy korábbi kérdésem a 4 és 5ös válaszok érdekesek


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2021. febr. 8. 10:36
 19/32 anonim ***** válasza:
51%

Szia,

Igen, valóban kicsit több mint 20 millióan vagyunk világszerte, és valóban lehetnek közöttünk olyanok akik nem így látják. Sajnos minden felekezetben vannak szélsőségesek, de hála Istennek, azért nálunk sem ez az általános. Jánosnak - hasonlóan hozzám - sok katolikus barátja van, és a lelkészeink többsége is nagyon jó kapcsolatokat ápol a katolikus testvérekkel:

[link]

[link]


Üdv. Péter

2021. febr. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Az ortodox keresztény papok egy része is "servant of the devil"-nek, azaz a sátán szolgájának tartja a római pápát.


Luther is antikrisztusi figurának tartotta a sok bibliaellenes dogma és gyakorlat miatt.

2021. febr. 9. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!