Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az iszlám vallás nem tartja...

Az iszlám vallás nem tartja elítelendőnek, amit Ábrahám (az ősatyjuk) és Sára tett Hágárral és Izmaellel?

Figyelt kérdés

Hágár egész, története döbbenetes, de az, hogy a végén elküldték a fiával együtt, végtelenül szomorú. Ábrahám tényleg lemondott a vérszerinti fiáról? Úgy tűnik, igen - legalábbis a Tóra szerint. Mondjuk a zsidóknál ez a későbbiekben is megtörtént. Amikor hazamentek a babiloni fogságból, akkor az idegen asszonyokat, és az azoktól született gyerekeket elbocsátották. Szerencsére azért volt köztük egy pár értlemesebb ember, kik Ruth (és talán Jónás) könyvének megírásával tiltakoztak ez embertelen cselekedet ellen.


Úgy tűnik, a keresztény fundamentalistáknak az a hozzáallása, hogy családokat szakítanak szét, Ábrahámtól, és a zsidóktól ered, mert a vallás mindennél fontosabb.


Visszatérve az iszlámra: ők nem ítélik el Ábrahámot, hogy az arabok ősatyát, Izmaelt, és annak anyját elbocsátotta?


2021. jan. 29. 16:48
 1/7 A kérdező kommentje:
*elítélendőnek
2021. jan. 29. 16:48
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
De hogy nem háborúznak is a mai napig is .
2021. jan. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

A keresztény fundamentalisták nem válnak el, és nem végeznek abortuszt.

A nem keresztények és a "liberális keresztények" között magas a válás aránya (50% fölött), és nagy az abortuszok száma (Magyarországon napi 100 magzatot ölnek meg átlagosan.).


Ma nem a babiloni fogság, hanem a válás szakítja szét tömegével a magyar családokat. A gyerekek általában anyukához kerülnek, anyukának új pasija lesz, apuka pedig hétvégén láthatja a gyermekeit.

2021. jan. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jómagam is megjártam a fundamentalizmust, és belső forrásból tudom, hogy a válások aránya ugyanannyi ott, mint a világban. Még a lelkész is félrelépett, volt is abból botrány. Akik meg nem válnak el, - teológiai okok miatt - azoknak egy része rossz kapcsolatban van. Értelemetlen az egész. Az abortusszal meg semmi baj nincs. Szerencsére elég kevés a befolyásotok, hogy a szekularizált világban ráerőltessétek a nézeteiteket a másként gondolkodókra.


A babiloni fogság pedig szellemisége ma is tovább él a fundamentalizmusban. Hiszen lényegében az akkori zsidók mutattak példát nektek arra, hogy a vallás/istenhit fontosabb, mint a család.

2021. jan. 29. 18:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy félrelépős lelkészed volt! Peches vagy.

Azért ne gondold, hogy minden lelkész félrelép! Nekem sok keresztény barátom van, jó házassággal, válás nélkül.

Nem csúfolásból mondom: gyógyulást kívánok neked lelki területen!

2021. jan. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem is állítottam, hogy minden lelkész félrelép. Arra akartam célozni, hogy lényegében a vallásos házasságok_szerintem_nem jobbak, mint a nem vallásos házasságok. Itt is, ott is vannak rossz és jó házasságok. Egyébként nem neheztelek arra a lelkészre sem, mert alapvetően értelemes ember volt. Köszönöm a jó kívánságot, és is jót kívánok neked.


Viszont a topik eredetileg a muszlimoknak szól, tehát maradjunk annál.

2021. jan. 29. 18:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Ábrahám története megtalálható a Bibliában és a Koránban is de jelentős eltérésekkel.

Kezdjük azzal hogy az iszlám szerint Hágár Ábrahám felesége. A keresztény verzió szerint ugye a szolgálója, vagy inkább rabszolgája mert teherbe ejthette mikor kedve volt hozzá.

Aztán az iszlám szerint Ábrahám nem bocsátotta el Hágárt és Izmaelt, hanem Allah parancsára elköltöztette őket egészen pontosan a Kába környékére. Akkoriban lakatlan terület volt és a Kába sem állt már. Egy települést alapítottak ahova folyamatosan érkeztek emberek és letelepedtek.


14/37 Urunk! Leszármazottaim egy részét egy terméketlen völgybe telepítettem le a te szent Házad mellé - ó Urunk! -, hogy elvégezhessék az imádságot. Add, hogy bizonyos emberek szíve jóindulattal hajoljon feléjük. És lásd el őket gyümölcsökkel!



Ábrahám is folyamatosan meglátogatta őket, majd mikor Izmael nagyobb lett, újból felépítették a Kábát. Tehát nincs szó arról hogy elhagyta volna őket.

2021. jan. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!