Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen logikátlan dolgok...

Milyen logikátlan dolgok vannak a keresztény vallásban?

Figyelt kérdés
Számomra az hogy a rossznak hatalmat adott... Sátán hatalma logikátlan egy végtelenül jó Istentől... A logikátlan kettős mérce itt a földön...
2021. jan. 9. 12:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Úgy nagyjából minden, a vallás nem a logikáról szól.
2021. jan. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
57%
Hát ja, úgy az egész vallás ahogy van logikátlan. De nem csak ez a vallás, hanem az összes.
2021. jan. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
62%

Itt van néhány:


1. Isten elvileg mindenható, de más módja nem volt a megbocsátásának, mint Jézus áldozata, természetesen a zsidó áldozati rendszer mintájára. Amikor a hívők tehát azt mondják, hogy Istent nem kötik a saját törvényei, itt most annak cáfolatát látjuk.


2. Isten elvileg gondviselő, ez azonban nem látszódik. Simán hagyja, hogy gyerekeket, nőket erőszakoljanak meg, engedi az agymosó diktarúrát (Észak-Korea) ártatlanok halnak meg stb. Ezzel szemben másokat megment, hiszen a hívők Isten csodálatos szabadításáról beszélnek. Ellentmondás ez a javából, hiszen ha másokat megment, egyeseket meg nem, akkor szemelyválogató, és nem gondviselő.


3. Isten nem adott parancsot arra, hogy a hívek csináljanak egy keresztény Bibliát, de ők mégis megtettek. Isten azt sem mondta meg, hogy mi tartozik a keresztény Bibliához, de ők szentnek minősítettek bizonyos könyveket, és azt mondták a népnek, hogy azt el kell fogadnia, amit kimagyarázták a Szentlélek sugallataval stb. Ismétlem: Isten nem adott parancsot arra, hogy csináljanak egy Bibliát, és nem is vett részt a kanonizációban. Ez csak egy propaganda szöveg.


Lehetne még ezeb gondolkodni, de mindegy.


A kereszténység terjedésének megvoltak a maguk okai, nem azért terjedt, mert olyan logikus. De erre most nem térek ki. Mindenesetre az egyházatyák adtak egy kis filozofikus szintet a kereszténységnek, elmélyítették jobban. Így már logikusnak tűnik... Néhol.

2021. jan. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Hát, az ószövetség nem túl psszeegyeztethető az újjal.
2021. jan. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%

Sok keresztény félre értelmezi a Szentírást sajnos, Sátán messze nem bír akkora hatalommal, mint amit neki tulajdonítanak.


A Sátán szó azt jelenti a vádló (vagy jelenthet ellenfelet is ha kiragadjuk a szövegkörnyezetből), ő egy bukott angyal, nem Isten riválisa, nem ér fel ahhoz, hogy egyen rangú inverze legyen Istennek.


Csak annyit tehet meg, amennyit Isten hagy neki, Sátán megkísért minket, ezzel indirekt módon próbára tesz, de a mi döntésünk, hogy engedünk-e neki vagy nem, nem igaz, hogy mi nem vagyunk felelősek érte ha engedünk a kísértésének. A fülünkbe súgja (képletesen) hogy valamit tegyünk meg, de mi vagyunk azok akik hallgatunk rá és megtesszük azt.


Közvetett módon Sátán is csak az Úr szolgálja, ha nem engedünk a Sátán kísértésének azzal kiálltuk a próbát ami elé Isten állított. Ne feledjük, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek, a jó és a rossz is tőle jön, a rossz az egy teszt, akkora hatalmat tulajdonítani a Sátánnak mint sok hívő teszi az az Isten meghasítása, vagyis tévút.

2021. jan. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi a Tanitás alapja.
2021. jan. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 BGB ***** válasza:
22%

Semmilyen. A Biblia a legkövtkezetesebb és legkoherensebb rendszer amit valaha láttam. Zseniális lenyűgöző!


Az hogy sokan akik csak felületesen ismerik, nem értik a logikáját, ezért logikátlannak tartják nem változtat ezen a tényen.

Mintahogy az sem von le semmit a relativitás elmélet értékéből ha valaki logikátlannak tartja, hogy az ikerpár egyik tagja aki fénysebeséghez közeli sebességgel utazik csak négy évet öregszik, miközben a földön maradó másik tag hatvan évet.

2021. jan. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

Ha Isten tényleg azt akarta volna, hogy Ádámék ne egyenek a fáról, akkor nem pont az Éden kellős közepébe teremtette volna azt a fát, az orruk elé, rajta csalogatóan étvágygerjesztő terméssel. Ha én nem akarom, hogy a gyerekem a töltött pisztolyommal játsszon, akkor nem hagyom kint a szobája kellős közepén a töltött pisztolyt, ártalmatlan vizipisztolynak álcázva. Ez azért szerintem elég egyértelmű.

És ha Isten tényleg nem akarta volna hogy a Sátán az Édenben legyen, akkor a Sátán bizosan nem is tekergett volna pont akkor pont azon a különleges fán. Elég nagy felelőtlenség őrizetlenül, tárva nyitva hagyni a kertet, miközben a Gonosz meg a környéken ólálkodik.

Ezek pl. szerintem tök logikátlan fordulatok a történetben. Ezek sokkal inkább egy gondatlan, felelőtlen, nemtörődöm, kétbalkezes Istent mutatnak be. És akkor még erősen jóhiszemű voltam, mert valójában ez az egész sztori sokkal inkább egy előre kitervelt, alattomos csapdának tűnik.

És a legvégén meg megjelenik Isten, és mint valami idétlen bíró, teljesen logikátlanul büntetget minden résztvevőt. Az emberpárt a saját önnön felelőtlensége miatt halállal, ráadásul örökletesen. Hát ez mi? Mintha a jelenben pl. betörésért olyan büntetést szabnának ki, hogy a betörő génjeit úgy módosítják, hogy ha majd valamikor gyerekei, unokái, ükunokái lesznek, akkor azok ujjak vagy kéz nélkül szülessenek, csak mert egy ősük egyszer betört valahová.

A kígyó meg tulajdonképpen a Sátán volt, aki csak felöltötte a kígyó képét, akkor Isten miért a kígyót büntette a végtagjaitól való megfosztással? Miért nem az imposztort, a Sátánt? Ilyen könnyű átejteni a mindenttudó, mindenható Istent?

Mintha az egész csak egy olcsó trükk lett volna, hogy Isten fitogtathassa kicsit a hatalmát. Értelmetlen az egész sztori, én nem is értem, hogy maradhatott fenn pont ez az együgyű történet. Annyi más, érdekesebb, mozgalmasabb, tanulságosabb meg életszerűbb eredettörténet van, én egyszerűen nem értem, hogy a zsidóknak hogy sikerült egy ennyire idétlen történetet összerakniuk.

2021. jan. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%
Eleve az, hogy egy végtelen istennek ennyire fontos legyen egy véges világ, teljesen logikátlan.
2021. jan. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
32%

"Ha Isten tényleg azt akarta volna, hogy Ádámék ne egyenek a fáról, akkor nem pont az Éden kellős közepébe teremtette volna azt a fát, "


Csak hogy ennek jóval mélyebb oka van, és az értelme sem a élelemről szól.

Amikor valaki nem ért meg valamit, annak csak ennyit jelent.

Akkor ne építsünk magas házakat, mert meghal az aki onnan leesik.


Kedves előttem szóló. Mivel Isten emberi szemek számára nem látható, valamivel jelezte az uralkodásának a hatalmát. Ahogy az ember fején a korona jelzi ezt, Isten egy Fát ültetett arra a központi helyre, hogy mindig szem előtt legyen számukra, hogy Istennek vannak olyan jogai, amilyenek nekik nincsenek.

Sátán ezt az uralmat kétségbe vonta, és arra csábította az első emberpárt, hogy felül írhatják Isten szavait, és nem kell nekik a vezetése, maguk is eldönthetik mi a jó és a rossz.

Kecsegtető volt számukra az a "hatalom" vagy életforma, hogy Istenné válhatnak. Nem függ az életük Istentől.

2021. jan. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!