Valóban a hit egy evolúciós melléktermék csak, valamint csak a félelem és ismeretlentől való félelem miatt jött létre, hogy a gyenge emberek kapaszkodni tudjon valamiben?
Egy evolúciós termék méghozzá az anyai apai kapaszkodás ösztön mellékterméke, hogy kell egy atya egy Isten akihez tudnak kapaszkodni..
Valamint félünk pl. a haláltól hogy mi is van utána és emiatt keresünk rá biztosítékot a hit segítségével.
Vagy hogy jobban megértsük az élet értelmét és Isten erre megadja.
Richard Dawkins az Isteni téveszme című könyvében ír arról, hogy a vallás egy evolúciós melléktermék.
De tudomásom szerint ez nincs bebizonyítva, ez csak egy elképzelés.
Igen, van eg ilyen értelmezés, és Dawkins vetette fel.
"2. ha nem is biztos még, akkor számomra sajnos egy nagyon logikus magyarázat az egészre.." Miért is lenne egy kézenfekvő és logikus magyarázat sajnálatos? Kifejtenéd, kedves Kérdező?
Miért is lenne egy kézenfekvő és logikus magyarázat sajnálatos? Kifejtenéd, kedves Kérdező?
Mert hívő ember vagyok és ez pl. elbizonytalanít a hitemben, mert ez egy logikus válasz a hit okára és így lehet mégsem igaz amiben hiszek
Ha már elméletekről beszélünk, van olyan elmélet is, hogy az ember eleve beszélni is azért kezdett mert vallásos volt. Az egyetlen és kizárólagos szituáció az ember életében, amikor teljesen értelmetlen és felesleges a hazugság vagy félrevezetés, az amikor imádkozik.
És itt jön képbe a vallás és a beszéd kialakulásának a kapcsolata, tekintve, hogy ahhoz, hogy a világról istennel beszélni tudjon az ember azt úgy kell megszólítania ahogy azt maga isten teremtette. Így aztán az ajak és a nyelv állása a környezet leírását célozta meg elsőnek.
Innen erednek a minden ősi nyelvben megtalálható természeti jelenséget leíró szógyökök, amelyek ajakállásai megegyeznek az adott természeti alakzat vagy jelenség tulajdonságaival. Erre a legszembetűnőbb bizonyíték alapvetően a hangutánzó szavak.
Természetesen nem a modern 21.-ik századi fogalmi beszédet kell rögtön alapul venni, hiszen nyilván egy hosszú utat járt be a beszélt nyelv. De sok nagyon régről fennmaradt nyelvet vizsgálva egyes nyelvészek erre a következtetésre jutottak, melyből egyenesen vezethető le az, hogy az ember a vallás miatt kezdett el beszélni. És nem pedig azért mert az egyik ember addig pofozta a másik embert míg az meg nem értette, hogy mit akar.
Ehhez hozzá tartozik az is, hogy sokkal könnyebb feloldani azt a problémakört, hogy mégis mi alapján egyeztek meg az emberek egymás között, hogy bizonyos szavakat hogyan kell ejteni. Így tekintve, mivel a környezet volt a referencia, és egyfajta ösztönös szabályrendszer volt, hogy az ajak és nyelvállásnak azt követnie kell, így az embertől és annak akaratától függetlenné vált a szó formája és jelentése. Innentől kezdve pedig már csak maximum a kiejtés finomításába tudott beleszólni egyik - másik ember, ennek köszönhetőek a nyelvjárások és diallektusok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!