Túl gyors a világ fejlődése ahoz, hogy az emberiség meg tudja oldani a civilizáció következtében és melléktermékeként (is) keletkező káros hatásokat, amelyek minden élőlényre planétánkon potenciális veszélyt jelentenek. Meddig tarthat ez az állapot?
Figyelt kérdés
Túl gyors a világ fejlődése ahoz, hogy az emberiség meg tudja oldani a civilizáció következtében és melléktermékeként (is) keletkező káros hatásokat, amelyek minden élőlényre planétánkon potenciális veszélyt jelentenek. Miért nem lassulunk le? Miért csak az intellektusunkkal foglalkozunk, jelentősen háttárbe szorítva a szív üzeneteit? Meddig működhet az intelligencia érzelem nélkül?2014. febr. 28. 22:06
1/6 anonim válasza:
Nem a sebesség itt a baj, hanem leginkább az akarat hiánya. Akiknek módjában állna, azok nem ebbe fektetik az energiát és a pénzt. Pedig sokan jelentkeznek nap mint nap remek ötletekkel, amelyek sokat javíthatnának a helyzeten, de tény az is, hogy bizonyos jelenségekkel, pl. túlnépesedés, üvegházhatás, elsivatagosodás, per pillanat lehetetlen mit kezdeni.
2/6 anonim válasza:
Szerintem itt az a kerdes, hogy mikor jon ra az emberiseg, hogy globalis problemak megoldasahoz, globalis osszefogasra van szukseg. Lelassulni mindenfelekeppen kell, hiszen elobb ezekkel a gondokkal kene foglalkozni, es megoldani azokat. Ez csak azon mulik mikor ebredunk ra hogy ehhez drasztikus valtozasokra van szukseg.
3/6 anonim válasza:
Pontosan az a probléma, hogy mindenki az ösztöneire es nem az Eszere hallgat.
4/6 anonim válasza:
Az utolsóval értek egyet. Ha mindenki racionálisan mérlegelne, aki döntéshelyzetben van, és ismerné az őt körülvevő komplex rendszerek alapvető elemeit, akkor sokkal jobb irányba haladnánk. Ész nincs, csak agyatlan nyomulás.
5/6 A kérdező kommentje:
Nem lehet az, hogy az oktatásnak kéne ezirányba súlyozottabbá válnia? Másik szempont az, hogy az oktatás, az iskolarendszer eleve egy túl erős versenyszellemet alakít ki a tanulókban, mely egész életükre rögzül bennük és ez is az oka a mindenáron való érvényesülési vágynak, mely lehet az egyik alapja a túl gyors fejlődésnek is. Hiszen az él meg aki okosabb, kreatívabb, aktívabb, több és több innovatív dologgal tud elő állni az őt foglalkoztató szervezetnek, stb. Tehát a kreativitás másra való, másképpen való kibontakoztatását kéne az oktatáson belül, idejekorán kifejleszteni az emberekben.
2014. márc. 2. 10:04
6/6 anonim válasza:
Nem a kreatív, okos es fejlődő emberekkel van a gond hanem a hatalmas mennyiségű igénytelen tömegekkel. A kreatív, haladó szellemiségű emberek szinte semmit nem éreznek majd abbol ami ránk var, mert ok kialakítják a megfelelő túlélési mpdokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!