Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten azért hozta létre az...

Isten azért hozta létre az emberiséget, hogy aztán az emberiség felét a Pokolra küldje örökre? Aki rossz, vagy pedig aki nem hisz Jézusban.

Figyelt kérdés

2020. szept. 14. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem hiszem, hogy azért hozta létre, hiszen minden embernek lehetősége van jónak lenni és gonosznak egyaránt.

Azt se gondolnám, hogy azok ne kerülnének pokolra, akik hisznek Jézusban. Nézd meg a vallás rovatban mennyi habzó szájú, gonosz, ítélkező és provokáló hozzászóló, sőt kérdező van. Rájuk is érvényes lehet, amit Jézus mond:

"Nem jut be mindenki a mennyek országába, aki mondja nekem: – Uram, Uram! Csak az, aki teljesíti mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nekem azon a napon: Uram, Uram, hát nem a te nevedben jövendöltünk? Nem a te nevedben űztünk ördögöket? Nem a te nevedben tettünk annyi csodát? – Akkor kijelentem nekik: Sosem ismertelek benneteket. Távozzatok színem elől, ti gonosztevők!"


Hiszen mi az Atya akarata? Hogy szeressük embertársainkat.


Érdemes megnézni azt is, amit Jakab apostol ír:

"Hiszed, hogy csak egy Isten van, s jól is teszed. Ám ezt a gonosz lelkek is hiszik, mégis remegnek."

2020. szept. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

A pokolban valószínűleg csak a keresztényeket kínozzák, hiszen ők Sátán ellenségei. Az emberiség egyébként jól el lehet ott.


Természetesen a kereszténységnek kötelessége a pokolot egy rémes helynek beállítani, ahol a megtéretlen embereket gyötrik, hiszen részben ez az, ami miatt emberek felveszik a kereszténységet. Szóval elképzelhető, hogy hazudnak.

2020. szept. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De nem értem, hogyha vannak démonok minden emberben, de hiszi, hogy Jézus most is létezik, akkor miért kerülne a Pokolra? Akkor Isten mégse igazságos? Sőt, akkor mindenkit megkell ölelni és szeretni? Hogy értette a Megváltó? De azt nem mondta, hogy hogyan bánjunk ismeretlen emberekkel akik a világ másik felén laknak.
2020. szept. 14. 18:44
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

" hogyha vannak démonok minden emberben"

Miért lennének démonok minden emberben? A Biblia is alig néhány megszállott esetről számol be.


"De azt nem mondta, hogy hogyan bánjunk ismeretlen emberekkel akik a világ másik felén laknak."

De, konkrétan mondta, hogy hogy kell bánni minden emberre, még az ismeretlenekkel is.

2020. szept. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Isten csak oda helyezi az embert, ahová vágyik. Aki nem hisz Istenben (Jézusban), az elutasítja a jót, az életet, a létet, mivel Isten maga az abszolútuma ezeknek. Ha Istent nem szeretik, akkor ezeket sem szeretik. Nem lenne korrekt dolog öröklétben tartani azokat, akik örök halálra vágynak.

Jézusban való hit nem nagy reszkír, mert maga is az abszolút szeretetet hirdeti, tehát aki elutasítja nem akar szeretetben járni

2020. szept. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én hiszek Jézusban, hogy feltámadt három nappal később, és sokat szenvedett, és Isten fia.
2020. szept. 15. 12:11
 7/7 anonim ***** válasza:
29%
A létezés alsó részén létezik csak pokol. Örökre lenni csak a menyben lehet. A menyország definíciójába tartozik az időn kívüliség, ami az örök.
2020. szept. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!