Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Léteznek ateizmussal (magyar...

Léteznek ateizmussal (magyar nyelven) foglalkozó csoportok az interneten?

Figyelt kérdés
Nem találtam ateizmussal foglalkozó, magyar, aktív csoportokat az interneten. Pedig kell legyenek ilyenek, ahol valláskritikával foglalkoznak, ismeretterjesztéssel, a vallás által megkárosított embereken segítenek, támogatják a vallást elhagyó papokat, stb. Szívesen együttműködnék velük, amennyiben tudnék segíteni nekik. (Külföldieket ismerek, de engem kifejezetten a magyarok érdekelnek.)

2020. aug. 21. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Azért illene tudni angolul annyit, hogy egy angol nyelvű csoport is megfeleljen, már bocs.
2020. aug. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Semmi probléma, lehet félreérthető voltam. Több nyelven beszélek, de kifejezetten magyar közösséget keresek, magyar embereknek szeretnék segíteni.
2020. aug. 22. 00:45
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt sejtettem, hogy kevés válasz fog érkezni, de nem gondoltam volna, hogy egyetlen egy sem :o)
2020. aug. 25. 23:44
 4/8 Mojjo ***** válasza:
100%
Valószínűleg, mert nincs ilyen csoport.
2020. aug. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ateizmussal foglalkozó blog van, csoportról én sem tudok.

Nem divat ez még nálunk, az ateizmus sem hivatalosan, sem magánúton nem támogatott.

2020. aug. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Anahystor ***** válasza:
Keress rá Facebookon ... (van)
2020. szept. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Párszor már összefutottunk ismeretlenül, ahogy vallásos témákban válaszoltunk másoknak és mindig szívesen olvastalak.


A facebookon már láttam ateizmussal foglalkozó csoportok, de sajnos amikkel én találkoztam, azok mind inkább vallásellenes mémekkel operáltak, odamondogatós stílusban, nem találtam komolyabbakat.


Ezek nekem nem szimpatikusak, mert nem kiadni akarom a nemlétező dühömet. Ilyen stílussal amúgy sem lehet se érvelni, se meggyőzni senkit, csak eltávolítani egymást.


Az [link] oldalon keresztül találtam az [link] oldalt például, ami érdekesnek tűnt. Meglepetésemre írtak a Boldogkői Zsolt vs Nagy Gergely vitáról is.


A többi linken nem találtam semmi aktuálisat.

2020. szept. 3. 23:04
 8/8 Anahystor ***** válasza:

Köszönöm!


Igen, sajnos valóban igazad van, sokan sokféleképpen reagálnak a vallási kérdésekre. Valójában csak kevesen érvelnek hideg fejjel, pedig a téma elég fajsúlyos ahhoz, hogy ne indulatból reagáljon az ember.


A nagy baj ott van, hogy vallásos oldalról kevés a partner (tisztelet a kivételnek) egy értelmes vitához, mert a hívők (komoly érvrendszer híján) kapásból érzelmi szálakat hoznak be. Ráadásul igen sok a fanatikus akitől néhány előregyártott ostobaságon kívül többre nem telik.


Amúgy ez egy nagyon jó információs oldal: [link]


Itt is találni érdekességeket:

Magyar Ateista Társaság [link]

2020. szept. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!