Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem keresztények Jehova...

Miért nem keresztények Jehova tanúi?

Figyelt kérdés
Egyesek állítják hogy nem lehet keresztényeknek hívni a tanúkat! Nektek mi a véleményetek? Nekem is meg van a véleményem erről a témáról!
2020. máj. 7. 13:34
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
0%

"Meg van írva a prófétáknál: És MINDNYÁJAN ISTENTŐL TANÍTOTTAK LESZNEK ...."


Azaz nem emberek vagy emberek csoportja fogja tanítani a többieket, hanem maga Jehova a Szent Szelleme által és SZEMÉLYESEN mindenkit egyenként. Legalábbis a Biblia ezt mondja.


Akkor minek küldte el Jézust a tanítót? És ez minek van leírva?

Apcs 18:25 Ez meg volt tanítva az Úrnak útára; és lélekben buzgó lévén, szólja és tanítja vala nagy szorgalmatosan az Úrra tartozó dolgokat, jóllehet csak a János keresztségét tudja vala.

Apcs 18:26 És ez kezde nagy bátorsággal szólni a zsinagógában. Mikor pedig meghallgatta őt Akvila és Priscilla, maguk mellé vevék őt, és nyilvábban kifejtették előtte az Istennek útját.


2Tim 2:1 Te annak okáért, én fiam, erősödjél meg a Krisztus Jézusban való kegyelemben;

2Tim 2:2 És amiket tőlem hallottál sok bizonyság által, azokat bízzad hív emberekre, akik másoknak a tanítására is alkalmasak lesznek.


Muszáj olyasmibe beleszólnod, amihez nem értesz?

2020. máj. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
90%

Kedves #30!

"azt jelentené a kérdő mondat? azt! ...

2 sorral lejjebb nem olvasol?"


Dehogynem, de hiába...

Segíts nekem, kérlek!:

Ezekben a versekben melyik szó, vagy kifejezés utal arra, hogy 2000 év múlva, a 19-21. században majd Jehova Tanúi Vezető Testülete lesz ez a "rabszolga"?

Honnan tudhatjuk, hogy Jézus NEM Szent Ágostonra gondolt itt, aki rengeteg jobbnál jobb írással látta el és gazdagította a hívőket. Most csak mondtam egy példát.

De mondhattam volna bármelyik református, evangélikus egyházatyát, akik szerettek és tudtak írni, vagy bármelyik más felekezet "Tanító Hivatalát".


Őszintén érdekel, hogy Téged konkrétan mi győzött meg arról, hogy Jehova C.T. Russelt, utána J.F Rutherford-ot, utána Henschel-t, Knorr-t, Fred.Franz-ot ... M. Stephen Lett-et, Leonard Myers-t, Mark Sandersont stb. stb. vagyis a Vezető Testület mai tagjait jelölte ki, hogy a hívőket tanítsák, és megmondják nekik, mit hogyan kell érteni?

Mi győzött meg TÉGED arról, hogy

ők "Isten szavát, tanítását" közvetítik Feléd és mint ilyen,

nem tévedhetnek soha, és

megérdemlik a bizalmadat?


Komolyan érdekel, nem kötekedni akarok, remélem ez érződik ...


Sajnos Nekem az a tény, hogy a Pápa azt mondja magáról, hogy ő Krisztus földi helytartója, édeskevés. Ettől még én nem tudok ebben hinni.

Ugyanígy, ha a Vezető Testület saját magáról kijelenti, hogy Jehova őket nevezte ki "hű és értelmes rabszolgának", és ők Isten szócsöve, attól még az nem biztos, hogy így van.

2020. máj. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
89%

Kedves #31!


Biztosan elkerülte a figyelmedet, hogy a "mindnyájan Istentől tanítottak lesznek" Jézus szavai, nem az enyémek. (János 6:45)


"az igazságnak Szelleme, elvezérel majd titeket minden igazságra."

ezt is Jézus mondta, nem én (Ján.16:13)


"nem tanítja többé senki ...az ő testvérét" ez pedig egy Jeremiási jövendölés az Új szövetségre vonatkozóan (Jer. 31:31-34)


Vagyis a Bibliával vitatkozol, nem velem.


Mindamellett teljesen igazad van:

valóban van szó a hivek egymás közti tanításáról az Újszövetségben is.

De a 2 bibliai kijelentés akkor lesz egyszerre igaz, ha úgy képzeljük el, mintha az egyik a tanár tanítása, a másik pedig a diáktársát korrepetáló diák tanítása lenne ... szerintem.


"minek küldte el Jézust a tanítót?"

Jézus által maga Isten tanította az embereket "amint az Atya tanított engem, úgy szólok" Ján.8:28


Amikor pedig Jézus felment a mennybe, előtte azzal vígasztalta a tanítványokat, hogy maga helyett elküldi majd a Szent Szellemet:


Ján. 14:16-17,26 "És én kérem az Atyát, és más vígasztalót ád néktek, hogy veletek maradjon mindörökké. Az igazságnak ama Lelkét... Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, a kit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, a miket mondottam néktek."


Valamint még egy utolsó idézet:

Őrtorony 2017. 1. szám Csupán némi félreértés? alcím

"A Biblia azoknak szól, akik Isten segítségét kérik a megértéséhez. Jézus elmondta, hogy az embereknek segítségre lesz szükségük, hogy teljesen megértsék a tanítását. Hogyan kapják meg ezt a segítséget? Ezt mondta: „a segítő, a szent szellem, melyet az Atya küld majd az én nevemben, az mindenre megtanít titeket” (János 14:26). Isten tehát a szent szellemével, vagyis hatalmas tevékeny erejével segít, hogy megértsük, amit a Bibliában olvasunk. "


Vagyis nemcsak a Biblia, nemcsak én, hanem még az Örtorony is ezt írja.

2020. máj. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Ezt írtad: 'Azaz nem emberek vagy emberek csoportja fogja tanítani a többieket, hanem maga Jehova a Szent Szelleme által és SZEMÉLYESEN mindenkit egyenként."


Személyesen, egyenként? Ezt hol írja? Akkor minek adott tanítókat? Nem megértés az nem megismerés, a nem megismerés az a parancsolatok meg nem tartása!


Eféz. 4,11 És Ő adott némelyeket apostolokul, némelyeket prófétákul, némelyeket evangyélistákul, némelyeket pedig pásztorokul és TANÍTÓKUL:

Eféz. 4,12 A szentek tökéletesbbítése czéljából szolgálat munkájára, a Krisztus testének építésére:


Jer. 9,24 Hanem azzal dicsekedjék, a ki dicsekedik, hogy értelmes és ismer engem, hogy én vagyok az Úr, a ki kegyelmet, ítéletet és igazságot gyakorlok e földön; mert ezekben telik kedvem, azt mondja az Úr.


1Ján 2:3 És arról tudjuk meg, hogy megismertük őt, ha az ő parancsolatait megtartjuk.

2020. jún. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
0%

Ján. 14:16-17,26 "És én kérem az Atyát, és más vígasztalót ád néktek, hogy veletek maradjon mindörökké. Az igazságnak ama Lelkét... Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, a kit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, a miket mondottam néktek."


A "mindenre megtanít" arra vonatkozik, hogy Istentől sugalmazott írások fogják adni a tanítást, amik az USZ írásait is magukban foglalják, és annak alapján, abból tanítva tanítja mindenki az igazságot, mert az útbaigazítás és evangéliumhirdetés is tanítás. Isten személyesen nem tanít senkit arra, amit leíratott.


2 Tim. 3,16 A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,

2 Tim. 3,17 Hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített. Vitának helye nincsen, annyira magától értetődő!

2020. jún. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
24%

"2 Tim. 3,16 A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre"


Nem igaz, emberek találták ki.

2020. jún. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!