Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem keresztények Jehova...

Miért nem keresztények Jehova tanúi?

Figyelt kérdés
Egyesek állítják hogy nem lehet keresztényeknek hívni a tanúkat! Nektek mi a véleményetek? Nekem is meg van a véleményem erről a témáról!
2020. máj. 7. 13:34
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
67%
Mert nem hisznek a Szentháromságban, tagadják Jézus test szerinti feltámadását (meg innentől kezdve a mi testünk feltámadását is és tagadják, hogy az üdvösség, tehát Krisztus keresztáldozata mindenki számára kiterjedt (szerintük csak 144 ezer emberre).
2020. máj. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
64%

Hogy miert nem keresztények a Jehova tanúi?


Először is, tévesnek tartom azt az érvet, hogy a kereszténység egzak módon Krisztus követésével azonos. De mielőtt lepontoznátok, engedjétek meg, hogy megnagyarázzam.


Ha a kerszténység = Krisztus követése, akkor ez azt jelentené, hogy akárki, pl. az ókorban a gnosztikusok, vagy ma a New Age-et követők is kersztényeknek tarthatnák magukat. Ami kizárt. Természetesen a kerszténységhez hozzátartozik egyfajta erkölcsi nézet is, de ez kevés. Az Egyháznak megvan a maga szent hagyománya, amelyet az apostokok hagytak a püspökökre, akik évszázadokon át őrizték azt. A keresztény ember tehát egyrészt őrzi az 2000 éves apostoli hagyományt. Érdekesség: a keleti kerszténységben még olyan liturgiákat is gyakorolnak, ami az apostolok korából maradt fent. Másrészt rendelkezik bizonyos erkölcsi nézetekkel, elsődlegesen azzal, amiről az Újszövetség ír.


Jehova tanúi egyiknek sem felelnek meg, pl. azért nem, mert felélesztették az arianizmust, amit kb. 1500 éve már elítélt az Egyház, mint eretnekséget. Erkölcsileg szintén vitathatóak. Jó példák erre a Living Witnessel való vitáim, amikben egyértelműen látszik, hogy a tanúk a "szigorú igazságosság" téveszmét képviselik. A Biblia szerint a farizeusok pont ilyenek voltak, ez azonban nem az Újszövetség tanítása. Bár, mivel nekik meglehetősen kegyetlen istenképük van, ezért a szeretetről is elég torz képük alkult ki.


Szóval nem, Jehova tanúi nem keresztények.

2020. máj. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
46%

" Igen, én is emlékszem erre, amit a 68%-os tesó írt!"


Én is láttam! Bár a tanúnak ez úgyse mond semmit,ő max azt szűri le belőle,hogy összebeszélt ellene az egész oldal,de nem nézne magába,ha fizetnének érte,akkor se.

2020. máj. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

"Erre irtam azt, hogy Jézus költői kérdéssel utalt a rabszolgára, majd azzal azonositotta megválaszolva a kérdést, hogy ez a szolga boldog lesz, mert amikor visszatér Jézus ebben a munkában találja."


Én meg úgy látom nem érted hogy mit kérdezek. És ez már nem gyanú a részemről hanem bizonyosság!

"JÉZUS biztosított minket afelől, hogy halála, majd pedig feltámadása után támaszt egy „hű és értelmes rabszolgát”, aki gondolatközlő csatornájaként fog szolgálni (Máté 24:45–47, Vida fordítás)."

A költői kérdésen lovagolsz! De Jézus megmagyarázza azokat a dolgokat amikről beszél. De a Máté 24:45-47 nem szolgál magyarázattal!

Nem magyarázza meg Jézus mikor biztosítja ennek a hű és értelmes rabszolgának a támasztását! És ha támaszt akkor az azt jelenti hogy nem volt ilyen rabszolga.

És milyen feladatra nevezi ki őket? Mert az olvasható hogy munkában találja őket

És milyen munkában?



"A visszatérése, nem szemmel látható módon törtténik."


Akkor tényleg baj van a Bibliával mert ott azt is lehet olvasni hogy ,Jelenések 1:7 "...minden szem meglátja őt..."

Máté 24:27 Mert amint a villámlás napkeletről támad, és ellátszik egész napnyugatig, úgy lesz az Emberfiának eljövetele is.

- A villámlás az nagyon is látható jelenség amit lát az emberi szem!


"A történelem eseményei bizonyitják, hogy az amugy is sötét középkorban volt "vallások" nem tudtak igazán világosságot nyújtani". E közben a kinevezettek, hatalmas munkába kezdtek és áldásokban volt részük Jézus az igéretét betartotta."


Tudod hogy miért nevezik sötét középkornak? Azt írod hogy "E közben" tehát akkor a támasztás a sötét középkorban történt? Ezt mi bizonyítja?


"(Ézsaiás 60:22) 22 A kevés ezerré lesz, a kicsiny pedig hatalmas nemzetté. Én, Jehova, felgyorsítom ezt a maga idejében.”"


Tisztában vagy vele hogy ez a kiválasztott népre vonatkozik?


"Annak ellenére, hogy börtönökbe zárták Őket a semlegességükért, a prédikáló szolgálatukárt, a háboruktól való tartózkodásukért, Nem sikerül a nagy hatalommal és fegyverekkel rendelkzőknek elhalgattatni, vagy kiirtani Jehova népét, Csak hogy leállitsák, megszüntessék Isten munkáját. Erre pedig még az egyházak felelős beosztottjai is Támogatást is adtak, némely hatalmon levöknek."


Már kérdeztelek és nem válaszoltál. Mi a helyzet azokkal a hívőkkel akik szinté megtették ezeket? Vagy ahogyan akkor fogalmaztál keresztény dolgokkal élnek!


"Voltak olyan Lelkészek, akik felbujtattak csöcselékeket, és megtámadták Isten békés népét, és fizikailag anyagilag is hatalmas megfélelmlitéseket alkalmaztak. Nem sak Magyarországon, hanem minden helyen ahol az egyházak hatalmát az emberi uralmak támogatták."


Jehova tanúi is elismert Magyarországok őket is támogatja emberi uralom! Hiszen elismerték őket és ez támogatásnak számít! Lehetséges hogy fejbújtottak csőcseléket de mi a helyzet a hívőkkel őket miért hagyod ki mindig? Azok a hívők akik szintén békésen élnek.

Megjegyzem politikai hatalmak is támadták már a hívőket és ugyan azokat kellet elszenvedniük amikről írsz. Fizikai bántalmazás ,megfélemlítés ,anyagi veszteség.


"Jehova Tanúi nem állitanak ilyet."


De igen Jehova tanúi állítanak ilyet! Mit írtam korábban olvasgatom a honlapot!

"Úgy gondolják Jehova Tanúi, hogy egyedül ők fognak megmenekülni?

Nem. Több millióan, akik az elmúlt évszázadokban éltek, és nem voltak Jehova Tanúi, lehetőséget fognak kapni a megmentésre. Ezenkívül a ma élő emberek közül is sokan dönthetnek úgy, hogy elkezdik Istent szolgálni."

Értelmezzük az itt olvasható mondatokat!

Először is megjegyezném hogy ez a válasz igen csak körmönfont!

- Akik az elmúlt századokban éltek és NEM voltak Jehova tanúi.

De a lényeg az hogy a már elmúlt századokban éltek!

- Egyértelmű hogy azok akik Jehova tanúi!

- És azok akik még nem Jehova tanúi de majd azok lesznek!

Leírva valóban nincs de ha beszélgetsz nem nyilvánosan tanúkkal akkor bizony pontosan ezt állítják hogy csak az keresztény illetve menekül meg aki Jehova tanúja!


"Ahogy emlitettem, Pál szavaival élve, Meg van sok emberben a készséges szellem, hogy megfelelően éljen, de nem a pontos ismeret szerint teszik. Amiért elsősorban az egy tálentummal rendelkező vezetőik a felelősek."


És mi a helyzet Jehova tanúi vezetőivel akik kijelenti a kiadványukon keresztül hogy: "JÉZUS biztosított minket afelől, hogy halála, majd pedig feltámadása után támaszt egy „hű és értelmes rabszolgát”, aki gondolatközlő csatornájaként fog szolgálni (Máté 24:45–47, Vida fordítás)."

Tehát Jézus ezzel a csatornával közli a gondolatait.

Kérdés az hogy milyen gondolatokat közöl velük ,mi maradt ki a Bibliából?


"Ezért mondta Jézus, hogy Isten szavának nincs ereje."


Ez hazugság! Jézus soha nem mondott ilyet!

Zsidók 4:12 Mert Isten beszéde élő és ható, és élesebb minden kétélű kardnál, és elhat a szívnek és léleknek, az ízületeknek és a velőknek megoszlásáig, és megítéli a szív gondolatait és szándékait.

És Jézus pontosan ezt tette Lukács 9:47 "Látta szívük gondolatát..."


"2005- ébredjetek beszámolt a Korona virusról, mint valami új járványról. Ezzel az embereket szándékozta Jézus figyelmeztetni. Kinevették a Tanukat, és ügyet sem vetettek erre."


Én is rákerestem és nem találtam ilyen Ébredjeteket!

2020. máj. 8. 11:22
 25/36 anonim ***** válasza:
7%

"Nos érdekes kérdés ez, hogy a magukat keresztényeknek valló közösségek, felekezetek és egyházak milyen módon alkotnak egy kört, mi alapján sorolnak valakit ebbe a körbe és mi alapján rekesztenek ki másokat ebből a körből."


Felállítanak egy értelmezést, amit a Bibliából igaznak vallanak, és annak alapján teszik. Pl. az adventisták, ahová Péter tartozik, a tízparancsolat megtartása által szelektálnak, aki szerint nem érvényes, és nem tartja meg, nem az Isten népe. Öngól! Ugyanis pontosan a tízparancsolat NE KÍVÁND parancsolata megtarthatatlan a bukott emberi természet számára, ezért ítélte átokhalálra a mózesi törvény az embert, zsidót, de mint Isten törvénye, minden földi embert. Ha tehát érvényes a tízparancsolat, akkor az átok is. Ha meg valaki úgy gondolja, hogy képes betartani, akkor üdvözülhet a saját érdemszerző cselekedete által, nincs szüksége Krisztus váltságáldozatára. Vagyis az egész adventizmus átok alatt van azzal, amit a tízparancsolatról hirdet. 5Móz 27:26 Átkozott, aki meg nem tartja e törvénynek igéit, hogy cselekedje azokat! És mondja az egész nép: Ámen!


„mindenki hitehagyott rajtuk kívül. Legalább is az egyházuk ezt tanítja nekik. Azt hogy egyénként is ezt hiszik vagy sem azt nem tudom!„


Hiba nélkül senki nem képes követni Krisztust, ezért a kegyelem a hibákat elfedezi, de vannak üdvösséget érintő, abból kizáró tanítások /lásd pl. fentebb/, ilyenek vannak a kereszténységben /pl. Jézus ha nem a Biblia Legfelségesebb Istene, akkor az imádata bálványimádás és kárhozatra visz, márpedig nem az!/, ennélfogva a kereszténység 97%-a bálványimádó háromsághitű! Hogy Jt. keresztények-e vagy sem, itt van rá egy válasz: [link]


„A kérdésem az hogy egy kérdőmondat hogyan lehet biztosíték? És hol beszél arról hogy támaszt egy ilyen rabszolgát? Azt meg tényleg végképp nem értem hogy milyen gondolatközlő csatornáról beszél!

Mert én eddig úgy tudtam hogy 2Timóteusz 3:16 A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre, Milyen gondolatai lehetnek Jézusnak ami nem lett leírva a Bibliában? Akkor még sem teljes az Írás?„


Hogy megértsd a választ, olvasd utána rögtön a tíz szűz példázatát /nem nőkről van szó – Jel 14:4, hanem magukat nem beszennyezettekről/, akik olajat visznek a lámpásukba. Az olaj az Istentől kapott bölcsesség, a lámpás a prédikáló eszközök, a világítás ugyanaz mint bemerítő János munkája, aki Krisztus előtt megkészítette az utat. Krisztus 2. eljövetele előtt ugyanez az útkészítés folyik, Jt. bevilágítják az emberek előtt a megtérés útját/módját, a balga szüzeknek meg nincs olajuk a világításra, vagyis üdvösségből kizáró tanításokkal nem Jézus előtt világítják meg az utat, hanem kárhozatba viszik a hozzájuk tartozókat. Olajuk azért sincs, mert nincsenek jó viszonyban Jehovával, aki szent szellemet és bölcsességet bárkinek ad, aki kéri. A kereszténység eltüntette Jehovát és betette helyette Jézust, holott Jézusnak és mindenkinek az Istene Jehova egyedül! „Ján 20:17 Monda neki Jézus:... Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, és az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.” Jel 3:12 Aki győz, oszloppá teszem azt az én Istenemnek templomában, és többé onnét ki nem jő; és felírom ő reá az én Istenemnek nevét,...”


Na most itt van az, aki győz, nem mondja meg ki az. A hű és bölcs szolgánál ugyanez: ki hát a hű és bölcs szolga? Jézus előre nem mondja meg a választ, de a történelmi tettek J.t. mellett szólnak, hogy ők azok! A kereszténység abszolút vétkes, hogy az Isten egységéről szóló ihletett kijelentéseket emberi értelmezésekkel felülbírálja. A szentháromságot meg nem lehet istentől ihletett szóval kifejezni, úgy hogy ne hogy már egy apokrif filozófiai tan legyen a krisztusi kereszténység központi tanítása, és eszerint /szerintük/ a tanúk azért nem keresztények, mert a háromságot nem fogadják el. Nem is! A Legfelségesebb egyedül igaz Isten Jehova, Jézusnak az isteni rangja kinevezés által létezik, de hogy közbenjáró legyen Isten és emberek között. A gondolatközlő csatorna a szellemi munkára vonatkozik /bemerítő János is gondolatközlő csatorna volt Jézus előtt: Lukács 3:2-18/, J. t. is ebben az értelemben gondolatközlő csatornák, amennyiben a teljes írást felhasználják erre a célra, tehát nem arról van szó, hogy nem elég a teljes írás, ill. hiányos lenne.


„Ebből kifolyólag esetleg van olyan személy a környezetedben aki képes értelmezni? Mert ha igen akkor jó lenne ha ő adna választ!” Szívesen válaszolok bármire, nyíltan vagy akár privátban.


„Az én kérdésem az hogy egy kérdés milyen alapon lesz kijelentés? Hogyan ,milyen módon hogyan kell gondolkozni hogy ebben meglássa az ember az ígéretet azt illetően hogy Jézus támaszt egy „hű és értelmes rabszolgát” mert én ezt nem értem. „


Ki hát a hű és bölcs szolga? Azt nevezi ki. Ki az okos szűz? Az világít! A kérdésre a történelem adja meg a választ, aki a Jézus paruziájának /jelenlétének/ idejében a szellemi világító munkát végzi, az kapja a kinevezést. Hogy ezek a J.t. Azt a munkájukból lehet megítélni. De hogy meg tudd ítélni, ahhoz nagyon jó kell ismerni a Bibliát és a kereszténység tanításait is. Ha meg laikus vagy, netán érdeklődő, valóban elkél egy olyan személy, aki ebben járatos. De így volt ez a múltban is! Apcs 8:31 Ő pedig monda: Mimódon érthetném, ha csak valaki meg nem magyarázza nekem? És kéré Filepet, hogy felhágván, üljön mellé. … Apcs 8:35 Filep pedig száját megnyitván, és elkezdvén ezen az íráson, hirdeté neki a Jézust. Apcs 8:36 Mikor pedig menének az úton, jutának egy vízhez; és monda a komornyik: Ímhol a víz: mi gátol, hogy megkeresztelkedjem? Apcs 18:26 És ez kezde nagy bátorsággal szólni a zsinagógában. Mikor pedig meghallgatta őt Akvila és Priscilla, maguk mellé vevék őt, és nyilvábban kifejtették előtte az Istennek útját. Jézus mondja: Ján 17:20 De nemcsak ő értük könyörgök, hanem azokért is, akik az ő beszédükre hisznek majd énbennem; . Az „ő beszédük” nem csak a bibliaírók beszéde, hanem az evangéliumhirdetők beszéde is. Róm 10:14 Mimódon hívják azért segítségül [azt], akiben nem hisznek? Mimódon hisznek pedig [abban], aki felől nem hallottak? Mimódon hallanának pedig prédikáló nélkül?    Róm 10:15 Mimódon prédikálnak pedig, ha el nem küldetnek? Amiképpen meg van írva: Mely szépek a békesség hirdetőknek lábai, akik jókat hirdetnek!


„És azt a kérdésemet sem válaszoltad meg hogy milyen gondolatokat közöl Jézus ezzel a gondolat közlő csatornával. Mi nem került bele a Bibliába hogy kell egy gondolat közlő csatorna? Mivel az a mondat azt jelenti ki hogy Jézus biztosít arról hogy lesz egy ilyen. Jézus mit nem adott át a közvetlen tanítványainak? Mi nem lett megírva milyen gondolatok?”


Jézus mondja: Máté 24:14 És az Isten országának ez az evangéliuma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég. /Az evangélium teljes üzenete jelenti a gondolatokat./ Ha mégsem érted, ez az útja a fejlődésnek: Jak 1:5 Ha pedig valakinek közületek nincsen bölcsessége, kérje Istentől, aki mindenkinek készségesen és szemrehányás nélkül adja; és megadatik neki.    Jak 1:6 De kérje hittel, semmit sem kételkedvén: mert aki kételkedik, hasonlatos a tenger habjához, amelyet a szél hajt és ide s tova hány.    Jak 1:7 Mert ne vélje az ilyen ember, hogy kaphat valamit az Úrtól;    Jak 1:8 A kétszívű, a minden útjában állhatatlan ember. Luk 11:13 Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ad a ti mennyei Atyátok Szent Lelket azoknak, akik tőle kérik.

2020. máj. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 tgt ***** válasza:
0%
22-es: Ha jól értem, akkor szerinted csak a katolikusok üdvözülhetnek.
2020. máj. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
29%

Sziasztok


Azt hiszem kereszténynek lenni nem a keresztról szól és nem is a zsinatokrol vagy dogmákrol.

Valahol azt olvastam hogy a követőit a szeretetről fogják megismerni

A legtöbb magát "kereszténynek való válaszadokbol éppen csak ez hiányzik a másik ember felé.

Lehet változnunk kellene hogy valóban keresztények legyünk

2020. máj. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
33%

János 16:13-ban Jézus pontosan megmondta ki vagy mi fogja Isten népét tanítani és az igazságra vezetni:

"De mikor eljő amaz, az igazságnak Szelleme, elvezérel majd titeket minden igazságra."

Ami mellesleg egy jeremiási jövendölés beteljesedése is:

Jer. 31:31-34 " .... azt mondja az Úr: Törvényemet az ő belsejökbe helyezem, és az ő szívökbe írom be, és Istenökké leszek, ők pedig népemmé lesznek.

És NEM TANÍTJA TÖBBÉ SENKI AZ Ő FELEBARÁTJÁT, és senki az ő atyjafiát, mondván: Ismerjétek meg az Urat, mert ők mindnyájan megismernek engem, kicsinytől fogva nagyig, azt mondja az Úr,..."


Jn 6,45

"Meg van írva a prófétáknál: És MINDNYÁJAN ISTENTŐL TANÍTOTTAK LESZNEK ...."


Azaz nem emberek vagy emberek csoportja fogja tanítani a többieket, hanem maga Jehova a Szent Szelleme által és SZEMÉLYESEN mindenkit egyenként.


Legalábbis a Biblia ezt mondja.

2020. máj. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
40%

Máté 24:45

"Kicsoda hát a hű és bölcs szolga, a kit az ő ura gondviselővé tőn az ő házanépén, hogy a maga idejében adjon azoknak eledelt? "


Azt jelentené ez a kérdő mondat, hogy Jézus KINEVEZTE a „hű és értelmes rabszolgát”, aki gondolatközlő csatornájaként fog szolgálni?!


Erről a következő hasonlat jut eszembe:

Vasárnap délelőtt apa felteszi a költői kérdést: "Na, ki főzi meg a mai ebédet?"

Erre jön lelkesen a 3 éves Pistike a homokozó lapátjával és a sár-pogácsa formájával: "Én, én, én!"


Azt jelentené ez, hogy apa Pistikét nevezte ki a vasárnapi ebéd elkészítésére?

2020. máj. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

azt jelentené a kérdő mondat? azt!

Máté 24:46 Boldog az a szolga, akit az ő ura, mikor haza jő, ily munkában talál.

Máté 24:47 Bizony mondom nektek, hogy minden jószága fölött gondviselővé teszi őt.

2 sorral lejjebb nem olvasol?

2020. máj. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!