Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem keresztények Jehova...

Miért nem keresztények Jehova tanúi?

Figyelt kérdés
Egyesek állítják hogy nem lehet keresztényeknek hívni a tanúkat! Nektek mi a véleményetek? Nekem is meg van a véleményem erről a témáról!
2020. máj. 7. 13:34
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
53%

Ez egy beteg szekta.

Itt görnyed hetente egy szerencsétlen csaj az apjával és a Super Mario-fazonú apja sz*rja az agymosó hülyeséget épeszű embereknek. Jó bornak nem kell cégér, vagyis nem kell erőszakosan zaklatni normális embereket ezzel a beteg felfogással, amit ezek vallanak. Sok országban egyenesen tiltott ez az agyrém. Másrészt, aki képes lenne hagyni saját magát vagy a gyerekét meghalni, mert nem kaphat vért, azt be kéne zárni, nagyon betegek ezek az emberek, elég rájuk nézni. Ezen kívül lelki terrorban nevelt és félrevezetett gyerekkort megélt utódaikat csak szektán belül házasítanak, nem lehet csak úgy ismerkedni, nehogy boldog és szerelmes legyen az a gyerek.

Nekem van egy Jehovás kollégám, aki nem lenne egy h*lye nő, de látszik, hogy náluk is az van, mint a legtöbb Jehovistánál, vagyis el van nyomva és azt kell csinálni, amit az "apuka" mond, ám ez a nő a munkahelyen (valószínűleg titokban) részt vesz az ünnepi előkészületekben, nem mellesleg csúnyán beszél, kollégákkal koketál, szóval nem igazán látszik, hogy ennek a pióca-bagázsnak a tagja lenne, csóri a munkahelyen éli ki magát, pedig alkatából adódóan ha nyakon verné a férjét, az nem mozdulna többé. Ha valaki szektán kívülivel áll össze, akkor azt ki kell tagadni, mehet szépen a háztól. Anno volt a családban is, illetve távolabbi ismeretségi körömben is ilyen ember, mind kiléptek, tőlük tudok sok mindent, a fent leírtakat is. Az sem érdekelte őket, hogy próbálta a sok szektás befeketíteni a nevüket, nem foglalkoztak ezzel. Kilépésük után normális életet kezdtek élni, az ünnepek nagyobb figyelmet kapnak, mint valaha. Felszabadultak, fellélegeztek, miután megjött az eszük és kiléptek ebből a beteg bandából.

Szóval mindezt elolvasva, és a normálisnak mondható vallásokkal való ismereteidet összevetve, szerintem tudni fogod, hogy miért nem lehet egy lapon említeni ezeket más vallásokkal, vagy egyáltalán normális emberekkel.

2020. máj. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
27%
"Ez egy beteg szekta." Ellenben ha egy szót is tudnál idézni a Bibliából, hogy a beteges kritikádnak mi az alapja, tán alapja is lenne. Így meg nem telik többre mint olcsó szó fröcskölésre. Mellesleg a 2. világháborút kereszténynek nevezett nemzetek csinálták, ahol a papok az ellenkező nemzet keresztényei elleni gyilkolásra buzdítottak, amiben mellesleg Jt. nem vettek részt. Hogy betegesen elmaradott vagy ismereteidben de mégis beteges hővel nyilatkozol, mutatja hogy az ellenszenv belülről marja fényes jellemedet, amiből szóltál.
2020. máj. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
33%

#12

Hát persze, találj ki hazugságokat, ha jól esik sátáni szívednek.

2020. máj. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

"Nos érdekes kérdés ez, hogy a magukat keresztényeknek valló közösségek, felekezetek és egyházak milyen módon alkotnak egy kört, mi alapján sorolnak valakit ebbe a körbe és mi alapján rekesztenek ki másokat ebből a körből."


Kedves Péter!


Igen a kérdés valóban rendkívül érdekes. Viszont egy tényt azért ne felejtsünk el!

Jehova tanúi szerint senki sem keresztény rajtuk kívül. Hiszen mindenki más hitehagyott vagy valami ilyesmi!


"S ezt olyan emberek állitják, akik nem keresztény dolgokkal élnek, illtve keresztényként oktatják, élik, a nem Biblián alapuló oktatást, szokásokat."


Kedves haggy!


És mi van azokkal az emberekkel akik keresztény dolgokkal élnek? Mint ahogyan Péternek is írtam Jehova tanúi szerint mindenki hitehagyott rajtuk kívül. Legalább is az egyházuk ezt tanítja nekik. Azt hogy egyénként is ezt hiszik vagy sem azt nem tudom!


"Ezenkivül, a keresztény nem tart, és nem is ismer el semmilyen tárgyat, amit a keresztény életének a gyakorlásához köthető. Ilyet nem használtak az első tanitványok sem."


Kedves haggy!

Az első tanítványok nem is használhattak ilyesmit hiszen amikor tanítványok voltak akkor Jézus még ott élt köztük. Később apostolként hgy használtak e vagy sem az egy másik kérdés. Az viszont tény hogy egy kereszt viselése nem tesz kereszténnyé.


"Attól függ, hogy mi alapján alapja a keresztény oktatásnak tanitásnak. Ha nem Krisztusi, nem Bibliai alappal Bir, akkor nem fogadjuk el. Ezért nem nevezhetnek kereszténynek?"


Kedves haggy!

Számomra is rengeteg érdekes dolog van Jehova tanúival kapcsolatban!

Találtam Jehova tanúi oldalán egy rendkívül érdekes mondatot! (szoktam olvasgatni az oldalt)

"JÉZUS biztosított minket afelől, hogy halála, majd pedig feltámadása után támaszt egy „hű és értelmes rabszolgát”, aki gondolatközlő csatornájaként fog szolgálni (Máté 24:45–47, Vida fordítás)."

[link]

A kérdésem az hogy egy kérdőmondat hogyan lehet biztosíték? És hol beszél arról hogy támaszt egy ilyen rabszolgát?

Azt meg tényleg végképp nem értem hogy milyen gondolatközlő csatornáról beszél!

Mert én eddig úgy tudtam hogy 2Timóteusz 3:16 A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,

Milyen gondolatai lehetnek Jézusnak ami nem lett leírva a Bibliában?

Akkor még sem teljes az Írás?

2020. máj. 7. 19:13
 15/36 anonim ***** válasza:
26%

"A kérdésem az hogy egy kérdőmondat hogyan lehet biztosíték? És hol beszél arról hogy támaszt egy ilyen rabszolgát?"

Kedves Kérdező. Jézus költöi kérdést tett fel. Ami azt jelenti, hogy nem vár választ Rá, és a további mondatban maga Jézus megválaszolja a kérdést.

"Boldog az a szolga"... mindene főlé kinevezi...

Ez a Tálentumokról szóló szemléltetéssel van összhangban.

Jézus kiosztja mindenkinek a képességeihez mérten, az értékes keresztény feladatokat, amiket gyarapitani kell.

A Talentum a keresztény szolgálat, amiben mindenkinek részt kell vennie, aki Jézus követője. Majd Jézus egy időre "elutazik".

Ebből látható, hogy a messiási királyság nem azonnal kezdi meg az uralkodást, a "messziföldre" utazik kifejezés a távolságra, és az idő eltelésére utal.

Amikor visszatér, akkor megszemléli az embereket, hogy ki hogyan szorgoskodott a feladatokkal. aki Öt tálentumot kapott, még öttel szaporitotta, aki kettőt, az még kettővel.

Ezért azokat, akik gyarapitották, vagy is tették a feladataikat Jézus szándéka szerint, azokat kinevezte még nagyobb javai fölé. S Nekik További feladatuk hogy kezdjék el az egész Földön a a szolgálat mellett, hogy szellemileg lássák el azokat az embereket, akik Jézus nyáját képezik a begyüjtő munka által.

Ők az a "szolga osztály",akik már Jézus visszajötte előtt felfigyeltek az eseményekre, és elkezdték a feladataikat.


Aki az "egy tálentumot" kapta, az elásta. Vagy is nem tett semmit a Messiási királyság érdekében, elmulasztották a dolgukat végezni, mert magukkal, és a világdolgaival foglalatoskodtak, belefolyva ezekbe. Sőt, az embereket olyan dolgokra oktatták, vagy terelték, ami ellene megy Jézus oktatásának, tanitásának a keresztény életet illetően is.


Ha megfigyeled kérlek, láthatod, hogy Jézus nem mondta, hogy nem a Biblia a szellemi táplálék. Hiszen az Ihletett. A szolgaosztálynak a feladata Isten szavából szellemi értékeket oktatást átadni, betartani és betartatni. Ők nem más dolgot tanitanak, hanem alapos kutatásnak vetve alá magukat kérve Isten szellemét, a Biblia alapján kell Jézus nyáját kellő képen tanitani, képesiteni, hogy Ők is megtudják tartani Jézus parancsait. Ezért nem az az ihletett amit Ők irnak, hanem az amiből irnak.

Ők a Bibliából Isten ihletett szavából adnak vezetést. Jézus erre a feladatra nevezte ki Őket, az egész lakott Földön, egységesen.

2020. máj. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Kedves haggy!

Felmerült benne a gyanú hogy te nem is érted a kérdéseimet!

Ebből kifolyólag esetleg van olyan személy a környezetedben aki képes értelmezni? Mert ha igen akkor jó lenne ha ő adna választ!

De megpróbálom elmagyarázni neked hogy mi a probléma.


"JÉZUS biztosított minket afelől, hogy halála, majd pedig feltámadása után támaszt egy „hű és értelmes rabszolgát”, aki gondolatközlő csatornájaként fog szolgálni (Máté 24:45–47, Vida fordítás)."



"A kijelentő mondattal közlünk, kijelentünk, megállapítunk valamit. Mondatvégi írásjele a pont."

Tehát itt kijelentésről van szó. Ezzel szemben az idézett rész a Bibliából egy kérdő mondat! Tehát kérdésként hangzik el!

De a weboldalon olvasható mondat kijelent valamit! Az én kérdésem az hogy egy kérdés milyen alapon lesz kijelentés? Hogyan ,milyen módon hogyan kell gondolkozni hogy ebben meglássa az ember az ígéretet azt illetően hogy Jézus támaszt egy „hű és értelmes rabszolgát” mert én ezt nem értem.

És amit írtál az nem hogy megvilágosított volna bármit is hanem még érthetetlenebbé tette a dolgot.



"Ha megfigyeled kérlek, láthatod, hogy Jézus nem mondta, hogy nem a Biblia a szellemi táplálék. Hiszen az Ihletett. A szolgaosztálynak a feladata Isten szavából szellemi értékeket oktatást átadni, betartani és betartatni. Ők nem más dolgot tanitanak, hanem alapos kutatásnak vetve alá magukat kérve Isten szellemét, a Biblia alapján kell Jézus nyáját kellő képen tanitani, képesiteni, hogy Ők is megtudják tartani Jézus parancsait. Ezért nem az az ihletett amit Ők irnak, hanem az amiből irnak."


Hát az érdekes is lett volna ha Jézus azt mondja nem a Biblia a szellemi táplálék. Mivel akkor még Biblia sem volt! Ezt logikus!


"Ők a Bibliából Isten ihletett szavából adnak vezetést."


Miért más egyházaknál szerinted még is mit csinálnak?


És nem válaszoltad meg a kérdésemet azzal kapcsolatban hogy mi a helyzet azokkal a hívőkkel akik keresztény dolgokkal élnek? Ahogyan te fogalmaztál!

Mivel Jehova tanúi azt állítják hogy rajtuk kívül senki sem keresztény. S ez is motivált abban hogy kiírjam ezt a kérdést!

Mert ha vannak olyanok akik keresztény dolgokkal élnek akkor ők is keresztények! Tehát Jehova tanúi tévednek abban hogy csak ők lennének azok!

És azt a kérdésemet sem válaszoltad meg hogy milyen gondolatokat közöl Jézus ezzel a gondolat közlő csatornával. Mi nem került bele a Bibliába hogy kell egy gondolat közlő csatorna?

Mivel az a mondat azt jelenti ki hogy Jézus biztosít arról hogy lesz egy ilyen. Jézus mit nem adott át a közvetlen tanítványainak? Mi nem lett megírva milyen gondolatok?

2020. máj. 7. 22:17
 17/36 anonim ***** válasza:
26%

Ugy látom nem értettél meg semmit amit irtam. A kérdéseidre a választ leirtam.

De menjünk sorban:

"Ezzel szemben az idézett rész a Bibliából egy kérdő mondat!"

Erre irtam azt, hogy Jézus költői kérdéssel utalt a rabszolgára, majd azzal azonositotta megválaszolva a kérdést, hogy ez a szolga boldog lesz, mert amikor visszatér Jézus ebben a munkában találja.

A költöi kérdés azt jelenti, hogy nem várunk választ egy kerdésre, hanem a következő mondatban megválaszoljuk.

(Máté 24:45–47) 45 Ki valójában a hű és értelmes rabszolga, akit az ura kinevezett a háziszolgái fölé, hogy megadja nekik az eledelüket a kellő időben? 46 Boldog ez a rabszolga, ha az ura ilyen munkában találja őt, amikor eljön! 47 Biztosak lehettek benne, hogy mindene fölé kinevezi.

Jézus szavait a Máté 24. fejezetben olvassuk, ahol végig az utolsó napok jeleiről beszél. Amikor elmondja felsorolásban miről ismerjük fel ezeket, az egyik ilyen jele, hogy a visszatérésekor, nem előbb, sem nem később, kinevez bizonyos embereket erre a feladatra.

Ahhoz, hogy azonositani tudjuk, a kérdés, hogy Jézus mikor tér, vagy mikor tért vissza? Az ihletett irásokból tudjuk, hogy a visszatéréséről több helyen is olvashatunk amit mint egy mozaikként ha kirakunk, összeáll a kép.

A visszatérése, nem szemmel látható módon törtténik.

(Lukács 17:20, 21) . . .„Isten királysága nem szembetűnő módon jön el, 21. . .


Azzal kezdődik, hogy Jézus megtisztitja az eget, hogy ott már helyre álljon a Sátán mentes övezet, a fenti "Jeruzsálem". Ez az égben öröm forrása, a földön pedig megkezdődnek a jajj kiáltások összetett eseményeinek sorozata. Azonban mielőtt a földön is megkezdené az uralmát, a megszemlélt emberek közül lát egy "sáfárságot" folytató kis csoportot, akik azon fáradoztak, hogy kutatva az irásokat, milyen időben is állnak.

Ők voltak az öt és a két tálentummal rendelkezők, akik kereskedtek. Ezért mivel kicsi dolgokban voltak Hűek, sokat bizott rájuk.

Az egy tálentumot kapott csoport elásta, vagy is Jézus azt látta, hogy nem az Isten királysága körül ténykednek.

sokkal inkább a saját hatalmukkal, és befolyásukkal voltak elfoglalva, azzal, hogy biztositsák a világban uralkodó emberi uralmak között a "létezésüket". A vezetésük alatt azt tanitották az embereknek, hogy az emberi uralmak által fejezi ki Isten a hatalmát, és igy nem csak Ők, hanem az oda tartozók is ezt szokták meg.

Illetve többen egyszerüen csak alkalmilag jártak templomba, és hagyományként keresztelkedtek.

A történelem eseményei bizonyitják, hogy az amugy is sötét középkorban volt "vallások" nem tudtak igazán világosságot nyújtani". E közben a kinevezettek, hatalmas munkába kezdtek és áldásokban volt részük Jézus az igéretét betartotta.

(Máté 28:20) . . .. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.”

A kicsinyből hatalmas nép lett.

(Ézsaiás 60:22) 22 A kevés ezerré lesz, a kicsiny pedig hatalmas nemzetté. Én, Jehova, felgyorsítom ezt a maga idejében.”

Annak ellenére, hogy börtönökbe zárták Őket a semlegességükért, a prédikáló szolgálatukárt, a háboruktól való tartózkodásukért, Nem sikerül a nagy hatalommal és fegyverekkel rendelkzőknek elhalgattatni, vagy kiirtani Jehova népét, Csak hogy leállitsák, megszüntessék Isten munkáját. Erre pedig még az egyházak felelős beosztottjai is Támogatást is adtak, némely hatalmon levöknek.

Voltak olyan Lelkészek, akik felbujtattak csöcselékeket, és megtámadták Isten békés népét, és fizikailag anyagilag is hatalmas megfélelmlitéseket alkalmaztak. Nem sak Magyarországon, hanem minden helyen ahol az egyházak hatalmát az emberi uralmak támogatták.


Talán most már valamennyire érthetőbb, bár ez nagyon mély, és nem egy mondatban kifejthető dolog. Hiszen a biblia összetett jeleket ad, amit bekell illeszteni az idők és események helyére.

2020. máj. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
23%

"Mivel Jehova tanúi azt állítják hogy rajtuk kívül senki sem keresztény. "

Jehova Tanúi nem állitanak ilyet.

Ahogy emlitettem, Pál szavaival élve, Meg van sok emberben a készséges szellem, hogy megfelelően éljen, de nem a pontos ismeret szerint teszik. Amiért elsősorban az egy tálentummal rendelkező vezetőik a felelősek.


Ahogy Jézus tanitott, az nem tetszett a hatalmon levő Vallásvezetőknek, féltve a tekintélyüket, és a megélhetésüket. Ők leragadtak a Régi Rabbik hagyományai mellett, és igazából már nem is Isten szavát tartatták be, vagy adtak fontosságot, hanem az emberk által kreált hagyományoknak. Ezért mondta Jézus, hogy Isten szavának nincs ereje.

(Máté 15:6) . . .Így aztán érvénytelenné tettétek az Isten szavát a hagyományotok miatt.


Jézus nem Biblián kivüli szavakat Közöl.

Hanem abban segit nekik, hogy a megfelelő időben az emberek halljanak a Biblában történő eseményekről, amikor eljön az ideje egy egy lényeges dolgonak.

2005- ébredjetek beszámolt a Korona virusról, mint valami új járványról. Ezzel az embereket szándékozta Jézus figyelmeztetni. Kinevették a Tanukat, és ügyet sem vetettek erre.

Bár vannak, akik emlékeznek erre a cikkre, felvették a kapcsolatot a Tanukkal.

2020. máj. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
44%

Nem akartam beleszólni, de most fennakadt a szemem már megint a hazugságon:

"Jehova Tanúi nem állitanak ilyet."


Tényleg nem sül le a bőr a képedről, mikor ekkorát hazudsz? Ténylegesen kimondva valóban nincs, mert a terelés és célozgatás művészei vagytok, ezt tanuljátok. De, állítanak. És te is állítottad akkor, amikor azt merted írni, hogy azok a keresztények, akiket mai napig végeznek Krisztus neve miatt, azok ki tudja milyen bűn miatt halnak meg, de nem azért, mert keresztények! Igen, én is emlékszem erre, amit a 68%-os tesó írt! És az is benne van a havi szennylapotokban, hogy magatokon kívül mindenki más a nagy babilonhoz tartozik, de talán a múltban éltek olyanok, akikről majd meg lesz emlékezve feltámadáskor!

És emlékezz, mikor megmutattam neked, hogy az évtizedek alatt sem tudta eldönteni a szervezet, hogy ki is a hű és értelmes rabszolga, akkor írtad, hogy Isten kegyelmezzen nekem, tehát azzal is tisztában vagy, hogy még annak a szerepe sem tisztázott!

Undorító ahogy állandóan hazudsz!

2020. máj. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

"Undorító ahogy állandóan hazudsz!"

Gondolom náluk lehet más vallású embereknek gátlástalan módon hazudni, mert nem csak Livingra jellemző, aki itt gyakrabban cserél accountot, mint sokan alsógatyát. Edgárnál is, már sokszor a kérdés is hazugság. Nagyon fain gyülekezet lehet, s úgy vélik, hogy egyedül ők képviselik Istent. Na de melyiket? A hamisat, akitől a hazugság származik? Mert egyre inkább úgy tűnik.

2020. máj. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!