Igaz, hogy az ember is állat, vagy van olyan érv, mely alapot ad az emberi faj elkülönítésére az állatvilágtól?
Lásd a következő idézetet:
"Mondhatod bioszórán, hogy rendszertanilag az emberi nem az állatok országába tartozik. Azt viszont nem mondhatod, hogy az ember is állat."
Igaza van a hozzászólónak vajon? Hol, miért hibás (ha hibás) a kijelentés, hogy az ember is állat? (Nem sértésként használva az állat szót, lévén én nem nézem le az állatokat!)
"A 6-os családja esetében nem emelek kifogást a kijelentésével kapcsolatban. Mi azonban emberek vagyunk, test-lélek-szellem."
Gúnyolódsz? Lenézed a majmokat? Te vagy az a típus, aki közönyösen továbblép, ha meglát egy orvvadász által feldarabolt gorillát?
Nem gond, hogy Isten teremtette a majmot is? És te éppen ezen gúnyolódsz?
Történetesen a Biblikus 6 napos teremtésben a csimpánzokat éppen azon a napon teremti az Isten, amikor az embert, és pont az ember előtt. A csimpánz külalakja, viselkedése, agyszerkezete, anatómiája genetikája minden létező más állat között magasan a legjobban hasonlít az emberéhez.
Gondolod, hogy ezt véletlenül csinálta Isten pont az ember megteremtése előtt? Gondolod, hogy utána elfelejtette a majmot, és elölről kezdte újra kitalálni az embert és véletlenül pont majdnem olyanra csinálta, mint a majmot?
És miből tudod, hogy a csimpánznak nincs szelleme?
#14: "Kíváncsi vagyok, hogy pl. egy majom, amit elmakog a társainak, azt le is írja. Mert ugyebár ez az írás."
Ennek mi köze ahhoz, hogy állatok vagyunk vagy sem?
Egy csigához képest a csimpánz sokkal nagyobb szellemi teljesítményt mutat fel, mint az ember a csimpánzhoz képest, amelyik az élőhelyén 20-30 féle szerszámot készít és használ. Sőt! A szavannai csimpánzok egyenesen dárdát készítenek, barlangban laknak, mint a régi ősemberek.
És ha nem tudnak írni? Attól még ugyanolyan kreatív és tudatos lények, mint az ember. Az ősember se tudott még írni, de attól még ember volt. Az egészen kisgyerek se tud írni, és még nem is igazán annyira fejlett az agya, hogy képes legyen ilyesmit produkálni, de attól még ember, és annyira okos, hogy már a te szempontjaid szerint ne lehessen állatnak hívni.
A csimpánz kommunikációja az ember mögött a legkifejlettebb, és szeret pl. festegetni a maga örömére, és lehet vele értelmesen kommunikálni...stbstb.
Mit akarsz még?
"Értem, hogy elég régóta tisztázva van, de itt egy olyan helyzetről beszélünk, ahol a már régóta tisztázott dolgokat továbbítjuk olyanok felé, akik még csak most ismerkednek ezekkel a fogalmakkal. Iskola-tanár-gyerekek-oktatás"
Ennek megintcsak semmi értelme.
Most ugyanezen a logika mentén akkor azt sem mondhatod pl egy gyereknek, hogy az autó jármű, mert még csak most ismerkedik ezekkel a fogalmakkal?
@76%
Te vagy az odaátról? :D
Az igazságról? :)
Van türelmed még erre? :)
", akkor egy csimpanz csaladbol is lehetne par generacio alatt embert nevelni"
Egyetértek. :)
Ha az emberiség hirtelen eltűnne, és a csimpánzok nem, akkor nyilvánvalóan megtörténne ez. Csak nem nevelődne, hanem evolválna... Mivel a csimpánzok előtt megnyílnának azok a lehetőségek, amiket jelenleg az emberiség elzárva tart előttük (ökológiai füle).
A hagyományos, mára már meghaladottnak tartott ontológiai felosztás sem zárja ki az embernek az állat mivoltát, csak kiterjesztettnek gondolja:
Mivel a természettudomány jelen állása kizárja azt, hogy az emberi akarati aktusok és az emberi diszkurzív gondolkodás kiindulópontja a szellemi lélek (amelyek persze a régi felfogás szerint IS a testben nyilvánulnak meg), ezért manapság már a régi esszenciálisnak vélt határok is elmosódnak.
De ezek a határok már az ember alatti "szintek" között se nagyon húzhatóak már meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!